Studium behem materske a rodicovske dovolene-poradte mi

1
2.3.05 11:57

Studium behem materske a rodicovske dovolene-poradte mi

Maminky,
obracim se na ty, ktere maji zkusenost ci prave ted studuji behem sve materske a rodicovske dovolene. Rada bych znala vas nazor, doporuceni jak to zvladate, jestli se to vubec zvladnout da. Dekuji

P.S. Mam dvoumesicniho syna a na podzim bych chtela zacit s vysokoskolskym studiem.

Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

588
2.3.05 12:28

Ahoj Monko.
Mám dvouměsíční holčičku a chodím do třetího ročníku střední školy.
Zvládnout se to zatím dá docela v pohodě,když se učím,tak to malé předčítám,ona je spokojená,že si s ní povídám.
Do školy chodím dvakrát týdně,malá chodí se mnou a o přestávkách ji kojím,ale jestli půjdeš do školy až na podzim a máš hlídání,tak bych se toho určitě nebála,ve škole se jen odreaguješ.
Záleží na tom,jak jsi na tom s učením,jestli se učíš rychle,tak se nemusíš bát,že bys to nezvládla :wink:
Jiřka a Natálka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
12.3.05 18:56

ahojky, maly se mi narodil ve 4.rocniku, takze pred diplomkou a statnicemi. Do skoly jsem chodila sporadane, ale obcas jsem se s nekym domluvila na vetsi absenci, mela jsem sehnane hlidani (chuva - kamaradka) a od 10 mesice mi vzali maleho do jesli.
Nerikam, ze to byla naprosta pohoda, zvlaste v obdobi jednoho roku, kdy mi Mikes skakal po hlave, lital jak drak ale jeste moc neposlouchal a ja do toho srotila anglickou fonetiku a jine ptakoviny :) za mesic statnice z dalsiho jazyka za tri tydny z psychologie :) uz bych si to nezopakovala, ale na druhou stranu musim priznat,ze cele to uceni bere clovek s daleko vetsim nadhledem - mate proste jine priority a me to moc pomohlo, takze muzu rict, ze se mi ucilo lepe nez pred synem

druhe planuju pri doktoratu :-) …pojistka aby deti byly chytre :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
382
12.3.05 19:37

Ahoj,

já taky studuji. Mám dceru 18 měsíců a syna 8 týdnů. Dělám třetí ročník vysoké školy, ale je fakt, že už ho dělám druhý rok, rozložila jsem si to. S malým miminkem je studování úplně v pohodě, horší je to až tak kolem roku. Zvládnout se to dá, ale leze to na mozek. Musím říct, že asi nejsem moc cílevědomá a furt se musím přesvědčovat, donutit se učit je fakt problém. Ale říkám si, když už toho mám tolik za sebou, tak by mi bylo líto přestat.
Jak tady někdo psal - člověk má najednou jiné priority, najednou je důležitější dítě než škola, takže to bere v pohodě. Mně osobně vyhovoval spíš ten stres a pocit, že škola je to jediné, co ovládá můj život, tak nějak mě to popohánělo. Teď jsou nejdůležitější děti a školu si pořád rozumově zdůvodňuji.
Jestli máš na to studování chuť, tak do toho. Zvládnout se to určitě dá. Jenom mít vůli. Držím palce.

Kačkač

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.3.05 19:45

Ahoj,
studuji 3ročník střední školy a mám 8m syna…Zvládat se to dá,někdy mě to donutí se učit i navíc,abych zvládla zkoušky… :D

• Nahlásit
  • Citovat
980
12.3.05 20:17

Holky, dhtěla jsem poznamenat, že ty z Vás co studujete a máte mrňouse, tak upřímně před Vámi smekám. Když si vzpomenu jaké galeje jsem měla na VŠ a zvládala to s maximálním nasazením…tak s malým bych to asi nezvládla. Držím Vám vše palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1186
12.3.05 20:31

Ahoj Monko,

tak já jsem další blázen co se přihlásil na vysokou s dětmi. Sice nevím jestli mě vezmou, ale pokud ano, tak ji budu dělat se třema dětma a s tím prostředním nás ještě letos čeká první třída. Nejmladšímu je 16 měsíců. Myslím že to nějak půjde, dokud bude po obědě spinkat, pak ale nevím nevím. Jak totiž děti přestali chodit spát přes den, tak už jsem neměla žádný klid. Přišlo mi to jako nejnáročnější období. Byli ještě malé, sami si nijak moc nevyhráli, byli upovídané, stále si chtěli hrát, číst, povídat, a za celý den prostě nedali pokoj. Nyní si ještě užívám ten klid po obědě, kdy dám malého do postýlky a mohu si dělat co chci. To už potom bohužel nepůjde. Ale zase se uklidňuji, že třeba bude chodit přes den spát do tří let a pak ho budu moci zase dávat na 5 dní do školky.

Držím palečky aby ti vše vyšlo a aby jsi školu v pohodě zvládala.

Simunka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
12.3.05 23:05

Ahoj Monko,
hlásí se další,která při 2dětech studuje(děti 6let a 5měsíců).Studuju dálkově druhým rokem ekonomku.Prolízám sice s odřenýma ušima :oops: ,ale zvládnout se to dá :) .Někdy když máme moc zkoušek najednou,vyhrožuju,že se na to vy… a mám fakt nervy nadranc :x ,ale vím,že by to byla škoda.
Takže s chutí do toho,držím pěsti :D ,ahoj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
538
13.3.05 11:03

Ahojky,
Já jsem stihla dostudovat ještě těhotná, promovala jsem 14 dní před porodem:-)
Musím říct, že teď docela lituji, že jsme si miminko nepořídili už dřív, docela v pohodě by se to dalo zvládnout. Kolotoč byl vždycky pár dní před zkouškou a to by určitě taťka a babička pomohli. Asi taky záleží na tom, jakou školu člověk studuje…
Já se teď pustím do dalšího studia, dokud mozek úplně nezakrsne:-)
Přeji hodně štěstí všem studujícím maminkám!
Albi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
182
13.3.05 12:36

Ahojky!

Já musím taky říct, že jsem studovala s dítětem (narodila se mi ve čtvrťáku). Navíc se mi dcera narodila předčasně, takže s ní byla spousta problémů a hodně jsme běhali po doktorech, ale dalo se to zvládnout. A to mi manžel vůbec nepomáhal a já dělala najednou dvě školy - jednu denně a jednu dálkově. Ale bavilo mě to. Pak jsem se ještě přihlásila na další školu a od jejích dvou let znova studovala.
Takže pokud chceš Monko, tak klidně do toho běž a neboj se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.3.05 13:30

Ahojky,

měla bych velkou prosbu. Od září bych taky chtěla jít studovat střední školu. Ale nevím, kde bych mohla studovat dálkově nebo kde by mi vyšli vstříc s individuálním studiem.
A hlavně, kde by nebylo moc matematiky, na tu jsem opravdu tupá.

Poradíte ???
Díky moc všem.

• Nahlásit
  • Citovat
133
13.3.05 13:44

rada bych ti poradila, ale nenapsala si odkud jsi, a to je trochu proble, protoze i kdyz chces neco studovat dalkove, tak prece jen nechces asi dojizdet uplnou dalku…vid? :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.3.05 19:54

Ahoj Wonca,
jsem z Prahy. Dojíždět by se mě sice moc daleko nechtělo, ale co by se dalo dělat.

Zatím moc děkuju.

Mikina
( opět mi nějak nejde se přihlásit :evil: - omlouvám se :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
14.3.05 18:24
:D
  • Nahlásit
  • Citovat
302
14.3.05 21:07

Ahojky. Nasla jsem si jednu skolu na netu. Chodi tam moje kamaradka(ma taky mimi) a rikala, ze je dobra. Ona ma individual, ale protoze tam chodila uz driv a chybi ji jen posledni rocnik.
Soukroma stredni skola DANAE www.danae.cz 

Muze se tam studovat pri zamestnani(materske), je to sice petilete, ale chodi se tam jenom v utery odpoledne. Je to obor verejnospravni cinnost(obchodka). Zitra se tam jdu podivat, tak budu informovat.

Anny a Olivie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama