Reklama

Studium kurzu a zdravotní pojištění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.18 14:00
Studium kurzu a zdravotní pojištění

Ahoj,
přerušila jsem ŽL a přihlásila se na pracák s tím, že se rychle někde nechám zaměstnat. Jenže naskytla se mi příležitost studovat kurz, který bych si sama částečně zaplatím a a částečně to bude ze stipendia. Kurz trvá půl roku a vyžaduje téměř stoprocentní docházku od rána do večera, aby mi stipendium nevzali.
A teď jak to mám udělat se zdravotním a sociálním pojištěním?
Můžu zůstat na pracáku? Myslím si, že ne, už jen to, že požadují osobní návštěvy, to bych asi nemohla plnit kvůli docházce.
Už je mi přes 30 a kurz není akreditován MŠMT, mohu mít i přesto status studenta s tím, že ZP a SP za mne zaplatí stát?
Nebo se mám registrovat jako OBZP a platit si zdravotní pojištění sama?
Předem díky za rady. :mavam:

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62889 příspěvků 3 inzeráty 15.08.18 14:31

Tak když kurz není akreditován, tak celkem logicky nemůžeš mít status studenta a ono to není automatické ani u těch akreditovaných. A jinak bych se na UP zkusila zeptat, ale tipuju, že bude problém právě s tím, že nemá akreditaci od MŠMT, kdyby měl tak by to možná šlo domluvit jako rekvalifikaci.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.18 14:48

Ahoj,

ČSSZ není povinné. Zdravotní ano.
U pojišťovny jako student nebudeš, to je do 26let. Od letoška je výjimka pro doktorandy, ti můžou být do ukončení studia, ALE nesmí mít nic jiného (zaměstnání, OSVČ, jiná státní kategorie).

A navíc abys byla u pojišťovny jako student musí mít škola akreditaci.

Na ÚP bych se zeptala zda ti to uznají. Pokud ne, na pojišťovně budeš jako OBZP.

Inko z práce

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >