Studium kurzu a zdravotní pojištění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.18 14:00
Studium kurzu a zdravotní pojištění

Ahoj,
přerušila jsem ŽL a přihlásila se na pracák s tím, že se rychle někde nechám zaměstnat. Jenže naskytla se mi příležitost studovat kurz, který bych si sama částečně zaplatím a a částečně to bude ze stipendia. Kurz trvá půl roku a vyžaduje téměř stoprocentní docházku od rána do večera, aby mi stipendium nevzali.
A teď jak to mám udělat se zdravotním a sociálním pojištěním?
Můžu zůstat na pracáku? Myslím si, že ne, už jen to, že požadují osobní návštěvy, to bych asi nemohla plnit kvůli docházce.
Už je mi přes 30 a kurz není akreditován MŠMT, mohu mít i přesto status studenta s tím, že ZP a SP za mne zaplatí stát?
Nebo se mám registrovat jako OBZP a platit si zdravotní pojištění sama?
Předem díky za rady. :mavam:

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63600 příspěvků 3 inzeráty 15.08.18 14:31

Tak když kurz není akreditován, tak celkem logicky nemůžeš mít status studenta a ono to není automatické ani u těch akreditovaných. A jinak bych se na UP zkusila zeptat, ale tipuju, že bude problém právě s tím, že nemá akreditaci od MŠMT, kdyby měl tak by to možná šlo domluvit jako rekvalifikaci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.18 14:48

Ahoj,

ČSSZ není povinné. Zdravotní ano.
U pojišťovny jako student nebudeš, to je do 26let. Od letoška je výjimka pro doktorandy, ti můžou být do ukončení studia, ALE nesmí mít nic jiného (zaměstnání, OSVČ, jiná státní kategorie).

A navíc abys byla u pojišťovny jako student musí mít škola akreditaci.

Na ÚP bych se zeptala zda ti to uznají. Pokud ne, na pojišťovně budeš jako OBZP.

Inko z práce

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Opil se a pak se svlékal? Nové svědectví v případu údajného zbití Jana Tuny

Reportér Jan Tuna (45) tvrdí, že ho během vánočního večírku v pražském klubu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >