Studium lékařské fakulty v pozdějším věku

Anonymní
17.3.21 02:27

Studium lékařské fakulty v pozdějším věku

Hezký den,

není tu někdo, kdo se rozhodl studovat na zubaře (nebo prezenční formu) v pozdějším věku? Je mi 26let. Vystudovala jsem gymnázium a po škole jsem šla hned pracovat. Bohužel nemám rodiče a babičce jsem nechtěla být déle na krku. Ani to nešlo. Nyní jsem zabezpečená a druhým rokem zjišťuji, že práce kterou dělám mě nebaví a uvažuji o VŠ. Na druhou stranu si říkám, zda by to nebyla ostuda v mém věku? Manžel mě podporuje, ale jinak? Všichni mi říkají, že je to hloupost, že už mám mít děti. Hlavně babička, tchýně.. manžel je starší, což i když mě podporuje vidím trochu problém v tom mít rodinu. Je mu 35 a zatím děti nemáme. Doděláváme dům a já pronajímám svůj byt, takže opravdu finance by problémem nebyly. Samozřejmě vím, že dostat se skrz přijímačky je věc jiná. Ale pokud bych pomalu začala na příští rok. Však všechno jde, když se chce :nevim:

Řekněte mi, je to opravdu hloupost? Potřebuji slyšet názor i od jiných lidí.

Moc děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12616
17.3.21 03:31

Už se to tu kdysi probiralo. U pohovoru se ukázalo, že vyssi vek vadil
Zkus to a uvidíš. A můžeš dát i přijímačky na biochemie a jiné obory a uvidíš jde o to, ze studium je velmi dlouhé a nákladné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51100
17.3.21 04:31
@Anonymní píše:
Hezký den,

není tu někdo, kdo se rozhodl studovat na zubaře (nebo prezenční formu) v pozdějším věku? Je mi 26let. Vystudovala jsem gymnázium a po škole jsem šla hned pracovat. Bohužel nemám rodiče a babičce jsem nechtěla být déle na krku. Ani to nešlo. Nyní jsem zabezpečená a druhým rokem zjišťuji, že práce kterou dělám mě nebaví a uvažuji o VŠ. Na druhou stranu si říkám, zda by to nebyla ostuda v mém věku? Manžel mě podporuje, ale jinak? Všichni mi říkají, že je to hloupost, že už mám mít děti. Hlavně babička, tchýně.. manžel je starší, což i když mě podporuje vidím trochu problém v tom mít rodinu. Je mu 35 a zatím děti nemáme. Doděláváme dům a já pronajímám svůj byt, takže opravdu finance by problémem nebyly. Samozřejmě vím, že dostat se skrz přijímačky je věc jiná. Ale pokud bych pomalu začala na příští rok. Však všechno jde, když se chce :nevim:

Moc děkuji

Nevadi, na medicinu chodi spousta,,starsich” studaku, tricatniku tam bylo celkem dost. Pokud mas moznost a chces, tak to aspon zkus. Drzim palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
420
17.3.21 04:38

Není to hloupost. Držím palce :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
567
17.3.21 05:31

S námi na medicíně v ročníku bylo několik takových studentů a nikomu to nevadilo. Jen do toho, za zkoušku nic nedáš :) držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14980
17.3.21 06:23
@g.sandova píše:
Už se to tu kdysi probiralo. U pohovoru se ukázalo, že vyssi vek vadil
Zkus to a uvidíš. A můžeš dát i přijímačky na biochemie a jiné obory a uvidíš jde o to, ze studium je velmi dlouhé a nákladné

Jaky vyssi vek? 26 let? :nevim:

Zakladatelko, pokud mas podporu manzela na roky studia apod., tak do toho jdi. Cely zivot mas pred sebou. Drzim palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
424
17.3.21 06:27

Určitě do toho jdi. Já se na to vykašlala z podobných důvodů (potřebovala jsem dodělat jinou fakultu, současně to dělat nešlo a pak jsem si už řekla, že jsem stará) a dodnes toho lituji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53760
17.3.21 06:34

Ve tvém případě bych opravdu šla do dětí a při nich dělat nějakou tu školu.
Stejně už nejsi úplně nejmladší, jestli vůbec dítě chceš, tak proč ho další léta odkládat? Jen budeš potřebovat pomoc manžela, případně hlídání babi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34539
17.3.21 06:51
@Anonymní píše:
Hezký den,

Moc děkuji

Já sama bych šla do dětí. Pokud chceš ale opravdu studovat medicínu, ty děti problém budou. Ve srovnání s jinými obory studium vyžaduje spoustu času, cvičení a praxe, které Ti nikdo neodpustí. Titulem to nekončí, potom atestace. Děti budou více s tou babičkou a tchyní, než s Tebou.
Dobře si to rozmysli :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69338
17.3.21 07:04

Vyšší věk… 26 :mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol: :P
V pohode.
Měli jsme tam i ctyricatniky. Tam to drhlo, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.3.21 07:04

Na lékařské fakultě učím a u přijímaček sedím. Můžu tě tedy ujistit, že stará nejsi. Navíc z pohledu zvenčí je fakt buřt, jestli je ti 20 nebo 26, učitelé a spolužáci to řešit nebudou.
Otázkou je, jestli dáš přijímačky a studium. „Dospelejší“ studenti často odpadají, protože skloubit školu s okolním životem je těžký. Líp se drží zahraniční studenti, kteří jsou na koleji a fakt se jenom učí, v létě pracují a často mají na zaplacení školy půjčky. Kdo dal první tři roky, už to většinou dodělá, znám pár holek, co měly na konci studia děti. Ale moc jich není. Většina mých spolužáků měla děti až po atestaci, tedy 6 let školy plus 6 let atestace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.3.21 07:07
@Lama Lama píše:
Vyšší věk… 26 :mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol: :P
V pohode.
Měli jsme tam i ctyricatniky. Tam to drhlo, no.

Komu z Brna se vybavil Oktavián? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1352
17.3.21 07:12

Jako člověk by si měl plnit sny, ale záleží i na tom, co od toho očekáváš. Jestli ti stačí jen diplom z medicíny s tím, že si můžeš psát 4 písmenka před jménem anebo jestli to povolání chceš opravdu dělat. To je pak těžší. Tahle škola je náročná na čas. Zkus to a uvidíš. A ty děti bys chtěla mít kdy? Manžel počítá s tím, že děti ještě 7 let nebudou? :think: Píšeš, že tě podporuje, je otázka, jestli to bude celých 6 let. Je to totiž tvůj sen a ne jeho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
17.3.21 07:12
@Anonymní píše:
Hezký den,

Moc děkuji

A manžel se k tomu staví jak? Nevadilo by mu mít dítě po čtyřicítce. Heleď, plnit si své sny je hezké, ale medicína by byla silně na úkor osobního života, na děti je dle mého ideální čas teď a v následujících několika letech, za x let už taky může být problém. Stačí se porozhlédnout tady po diskuzích :nevim: co si vybrat prostě jiný obor, co se dá dodělat případně i s dětmi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
803
17.3.21 07:26

Když já studovala, měla jsem spolužačku a té bylo 28 let, když začínala s námi v prváku a měla již dvě děti a byla vdaná. A dokončila úspěšně. Fakulta její věk rozhodně neřešila. Pro nás ostatní, co jsme šli rovnou ze střední, byla jakože už „stará“ vdaná, skoro o deset let od nás, mamina. Ale rychle jsme si na ni zvykli, byla perfektní a na rozdíl od nás taková už hrozně uvědomělá a cílevědomá a fakt jako poctivě pečlivě studující. Běž do toho, směle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat