Studium medicíny - zkusit znovu nebo nechat být

Anonymní
27.7.21 20:35

Studium medicíny - zkusit znovu nebo nechat být

Ahoj, chtěla bych znát váš názor. Dvakrát jsem se hlásila na medicínu a ani jednou neuspěla.. je mi 21 a jsem z toho zničená. V září nastupují na jinou VŠ, kterou jsem měla jako záchranou ale přemýšlím, že bych to příští rok zkusila znovu.. Asi bych si už musela platit zdravotní, protože bych studovala i po 26ti ale s tím jsem smířená.
Je to můj sen ale po dvou marných pokusech si říkám, jestli jsem dost dobrá na medicínu. Poraďte mi, šli byste to zkusit znovu příští rok?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
442
27.7.21 20:45

Hele šla bych do toho! Mohla by sis to později vyčítat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3741
27.7.21 20:48

Urcite! Jsi mlada, zadny vlak ti jeste neujel. Otazkou je, co bylo pricinou dvojiteho neuspechu, na to si odpovez a zkus to znovu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2321
27.7.21 20:55
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych znát váš názor. Dvakrát jsem se hlásila na medicínu a ani jednou neuspěla.. je mi 21 a jsem z toho zničená. V září nastupují na jinou VŠ, kterou jsem měla jako záchranou ale přemýšlím, že bych to příští rok zkusila znovu.. Asi bych si už musela platit zdravotní, protože bych studovala i po 26ti ale s tím jsem smířená.
Je to můj sen ale po dvou marných pokusech si říkám, jestli jsem dost dobrá na medicínu. Poraďte mi, šli byste to zkusit znovu příští rok?

Platit budeš jen když budeš studovat řádná doba + 1 rok… s věkem 26 to nesouvisí. To věkové omezení se na zdravotní nevztahuje. Teď když budeš rok na jiné VŠ, tak si ten jeden rok navíc vyplácáš. Když pak zvládneš medinu za 6, tak nic platit nebudeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2294
27.7.21 20:56

Já bych se na to vykašlala a šla na nějaký jednodušší příbuzný obor. Jako nedostat se jednou, ok, připravím se příště líp, vím už, o co jde.. ale asi to má nějakou příčinu, když se nepovedlo dvakrát po sobě. Nevím, na kterou ses hlásila, ale většina to má tak, že naberou spolu lidi a pak je první dost velký síto hned v prváku a další a další jsou v dalších semestrech. Padá to a jak hrušky, a pokudAš problém se a vůbec dostat, je dost možný, že dyl než rok a nevydržíš… to už pak má větší smysl vystudovat něco podobného. Co třeba zubař, fyzio atp.?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
710
27.7.21 20:56

Jsi mladá, určitě to ještě jednou zkus. Šance je poměrně velká a na některé fakulty je snažší se dostat a připravit, k tomu přihlédni při volbě konkrétní LF. Ale horší než se na medicinu dostat, je udržet se tam…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Aquarius79
27.7.21 20:57

@Anonymní

Neříká se do třetice všeho dobrého?

• Citovat
  • Nahlásit
5860
27.7.21 20:59

Z jaké střední školy jsi? Tušíš příčinu neúspěchu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70610
27.7.21 21:15
@FlorenceF Jenkins píše:
Urcite! Jsi mlada, zadny vlak ti jeste neujel. Otazkou je, co bylo pricinou dvojiteho neuspechu, na to si odpovez a zkus to znovu

zcela upřímně, kdo chce a přesto se dvakrát nedostane má pravděpodobně nějaký problém. přijímačky jsou na medicíně to nejsnazší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6218
27.7.21 21:16
@Magical-eyes píše:
Platit budeš jen když budeš studovat řádná doba + 1 rok… s věkem 26 to nesouvisí. To věkové omezení se na zdravotní nevztahuje. Teď když budeš rok na jiné VŠ, tak si ten jeden rok navíc vyplácáš. Když pak zvládneš medinu za 6, tak nic platit nebudeš.

Ale souvisi, lide nad 26 let si musi platit zdravotni. Nevztahuje se to akorat na denni doktorske studium.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70610
27.7.21 21:17
@Anonymní píše:
Jsi mladá, určitě to ještě jednou zkus. Šance je poměrně velká a na některé fakulty je snažší se dostat a připravit, k tomu přihlédni při volbě konkrétní LF. Ale horší než se na medicinu dostat, je udržet se tam…

a přesně to je argument pro to se na to vybodnout. Pokud 2× neuspěla, tak udržet se tam bude ještě větší oříšek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6229
27.7.21 21:18
@Anonymní píše:
Je to můj sen ale po dvou marných pokusech si říkám, jestli jsem dost dobrá na medicínu. Poraďte mi, šli byste to zkusit znovu příští rok?

zakladatelko, a proč vlastně chcete jít na medicínu?

Dovedete to popsat? Jakou máte motivaci a proč tam vlastně chcete?
Netlačí Vás někdo do toho?

zkuste napsat a pak bych možná i věděla poradit — názorem nebo zkušeností…
:think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3293
27.7.21 21:27
@Anonymní píše:

Tak pokud se ani napodruhe nekdo nedokaze pripravit na prijimacky, tak ja to pak bude se zkouskami? Ikdybys studovala stredni odbornou nevimceho, tak rok na pripravu na prijimacky musi stacit, jinak asi nebudes studijni typ…
Chapu, zes netravila rok jen pripravou, ale proste dva pokusy jsou dost. Musis si ujasnit, proc jsi prijimacky neudelala, jestli to bylo nedostatkem casu, ktery ale v budoucnu budes mit na zkousky, nebo jestli ti to proste neslo. Nema cenu se cpat na skolu, co je nad tve studijni predpoklady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
726
27.7.21 21:43

Radit, že kdyz zakladatelka neudělala přijímačky nezvládne ani zkoušky, je úplně mimo misu.
Studium a přijímačky jsou dvě zcela odlišné věci.
Např já nejsem logicko/matematický tip. Tudíž je pro mě problém dostat se na VŠ Ale po té, co jsem přijímačky toho času na tuto univerzitu pouze oborové (jinde už byly ty hloupé TSP) udělala, jsem jako jedina z rocniku odstatnicovala v řádném (prvním) termínu a dostala se na nMgr a to absolvovala s červeným diplomem. Podotýkám, že jsem se nikdy neucila.

Takže ano zkus to. Letos jsem zkoušela přijímačky na druhou VŠ a vzhledem k TSP jsem neuspěla. Příští rok to zkusím znovu. A pokud neuspeju, jsem ochotna platit si i soukromou školu, protože ten obor prostě chci studovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70610
27.7.21 22:09
@Bobule321 píše:
Radit, že kdyz zakladatelka neudělala přijímačky nezvládne ani zkoušky, je úplně mimo misu.
Studium a přijímačky jsou dvě zcela odlišné věci.
Např já nejsem logicko/matematický tip. Tudíž je pro mě problém dostat se na VŠ Ale po té, co jsem přijímačky toho času na tuto univerzitu pouze oborové (jinde už byly ty hloupé TSP) udělala, jsem jako jedina z rocniku odstatnicovala v řádném (prvním) termínu a dostala se na nMgr a to absolvovala s červeným diplomem. Podotýkám, že jsem se nikdy neucila.Takže ano zkus to. Letos jsem zkoušela přijímačky na druhou VŠ a vzhledem k TSP jsem neuspěla. Příští rok to zkusím znovu. A pokud neuspeju, jsem ochotna platit si i soukromou školu, protože ten obor prostě chci studovat.

bavis se o medicíně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat