Studium na SŠ/VŠ sama s miminkem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Betty2108
Povídálka 16 příspěvků 24.11.18 08:25
Studium na SŠ/VŠ sama s miminkem

Ahoj,
Je tu nějak maminka která studuje “dálkové střední školu-zdravou” s miminkem?

Mam 8mi měsíční holčičku, s jejím otcem jsme se, ale rozešli bohuzel téměř hned po porodu. Predtim jsem studovala dálkové střední školu a mela dve prace, pak jsem otěhotněla a studium přerušila (v polovině 2ho ročníku, studium je celkem na 5let).

Ted bych se mela “vrátit” škola je jednou týdně v pondělí. Od 8 do půl 4té.
Jenže vubec nevim jak to časové zvládnout, jsem s malou sama a hlídání mam maximálně prababičku a ta také nemůže každé pondělí.
Malou kojim, ma už ale prikrmy, čili i to by nějak šlo.

Studujete/studovala některá z Vás s tak malým dítětem, kdy na vše byla sama?

Reakce:
ka2ka
Neúnavná pisatelka 15894 příspěvků 24.11.18 08:43

držím moc palce
jak bude řešit to hlídání v pondělí? kamarádkou?

Hrozina
Kecalka 404 příspěvků 24.11.18 08:46

Zvládnout se dá, pokud seženeš hlídání na pondělí. Otec nefunguje vůbec, že by vypomohl? Nebo nějaká kamarádka, co má taky mimčo?

ewelinka
Kecalka 221 příspěvků 24.11.18 09:10

Můžu se zeptat,co je to za škola,že je na 5 let?…jinak já studují střední se 3 dětmi.

Betty2108
Povídálka 16 příspěvků 24.11.18 10:17
Betty

Je to zdravka - proto na 5let (je tam hodne praxe). Otec no s nim v poslední době je to uplne na nic, nekomunikuje malou si bere v nedele od 1-4hod. Pres týden se ani neozve a za malou nezastaví :-/ pravě nejvíc me stve ro hlídání - učit bych se nějak zvládla, ale ro hlídání v pondelky bude o nervy. On by mozna i pohlídá ale ma 3smenny provoz v praci.
Tak jeste uvidím, ale určitě to zkusím - bude ro těžké ale delam ro hlavně i kvůli malé abych si našla i lepší praci po skončení rodičaku :)
Tak snad pra babička bude moct hlídat a snad se nějak dohodnu i s tátou od malé.

Jesle tu nemame a ani bych ji tam dávat nechtěla uz tak to pro me bude těžké nebýt s ní 9hodin týdně. Asi mam spíš jen strach přeci jen jsem s malou byla 24hodin denně :)

Snad to hlídání nějak pořešim a snad i s učiteli půjde nějak domluvit, kdyz by mi nevyšlo hlídání

No bude ro fuška, ale jsem ženská tak to už zvládnu :)

ewelinka
Kecalka 221 příspěvků 24.11.18 13:06

@Betty2108 a to je zdrávka střední? Já taky studuju zdrávku,ale mám už maturitu z jiné školy,takže studuju normální denní studium na 4 roky,kde mi uznali dosažené vzdělání (takže nemusím dělat všeobecné předměty) a zažádala si o individuální plán,protože pečuju o děti (takže docházím pouze na zkoušky po předchozí domluvě s učitelem daného předmětu,kdy mám já čas). Praxe v nemocnici mám jako ostatní,ale stačí mi docházka pouze 50%.

Váš příspěvek
Reklama