Reklama

Studium na VŠ, pokračovat nebo ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.17 21:00
Studium na VŠ, pokračovat nebo ne?

Dnes jsem si myslela, že jsem si v sobě vyřešila své dilema se studiem na VŠ, ale uběhla sotva hodina a jsem tam, kde jsem byla. Před třemi lety jsem zahájila magisterské studium na VŠ. Krátce na to jsem zjistila, ze čekám druhé dítě a školu na dva roky přerušila. Nyní jsem měla pokračovat, zítra jsem měla jít na první zkoušku, ale ruply mi nervy. Učím se ráno než děti vstanou a chvíli večer. Ale můj mozek už to asi nedává. Zkrátka si nic nepamatuji. Nechci se chodit na zkoušky ztrapňovat, že jsem dutá. Na to už si připadám stará (bude mi 39). Říkám si, že je čas to vzdát. Nic mě netlačí, k práci to zatím nepotřebuji. Nemám žádnou motivaci. Měl jste to někdo také tak. Poraďte mi prosím.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Aspera
Generální žvanilka 20345 příspěvků 1 inzerát 22.01.17 21:07

Při dvou dětech jsem dodělávala jeden učitelský obor na VŠ. Učení bylo strašný, když už byl čas, tak jsem u toho usínala. Ale já bych nepřekousla to, že jsem to vzdala, takže jsem makala, abych studium dokončila a povedlo se. Když jsem studovala VŠ denním studiem, bylo to o moc lehčí, byla jsem odpočatá a přeci jen i z přednášek si toho člověk hodně odnesl. Tady jsem se musela většinu naučit sama. Vykašli se na ostudu, že to neumíš, taky jsem tak šla na zkoušku. Ti zkoušející jsou jen lidi a ví, že ve svém věku budeš mít doma děti a berou to tak. Až školu doděláš, bude to pro tebe velká odměna. Mě vždy potěšila věta, máte děti a po dopovědi ano 2. No tak to toho umíte hodně, to bych nedal.

Půáček
Kecalka 263 příspěvků 22.01.17 21:09

Ja trošku podobne. Ale já otěhotněla až v 5. ročníku respektive na konci 9. semestru. Bylo šílený udělat ten poslední s těhotenskými nevolnostmi a státnice jsem si odložila o rok. Celou tu dobu mi manžel rikal, že se musim hecnout a dodělat to (Sam má taky VŠ a vystudoval hodně těžký obor, takže vi). Dodělala jsem to s vyplazenym jazykem, mela jsem stejne jako ty, problém s motivací 8o
Učila jsem se po nocích a diplomku psala každý den do 2 do rána, pak šla spat a v 5 vstávala k 5 měsíční dceri. Pár měsíců to slo, ale zvládat to dele, to klobouk dolů před kazdym!! Myslim, že i kdyby ses rozhodla ukončit studium, nemůže se nikdo divit!!! Je to šílený zahul. Drzim palce! (Jo ještě neco, já dělala státnice ve 35 letech ;-))

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.17 21:12

Nevzdávala bych to, když už jste se na Mgr. předtím dostala. Pokud studium dokončíte, bude to pro Vás odměna a krásný pocit, kterému se nic nevyrovná. A nebála bych se u zkoušky „ztrapnit“, něco vědět budete, i když se Vám to nyní nezdá. Jděte na tu zkoušku. Já nyní přemýšlím, zda se hlásit na Mgr., ale asi do toho půjdu. Bc. jsem dokončovala také při dvou dětech.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.17 21:20

Já takto právě dělala už Bc.. Státnice jsem dělala, když byl malé rok a byla to fakt hrůza. Proto jsem to při dalším těhotenství odložila. A teď jsem úplně rozpolcená. Chci se věnovat dětem, a ne být neurotická matka, ale na druhou stranu mám půlku za sebou. Navíc nemám téma diplomky, to jsem tím přerušením zapykala a to mě hodně přiklání k tomu to vzdát.

Kelsey
Hvězda diskuse 44220 příspěvků 22.01.17 21:23

Nevzdavej to, je to skoda.
I kdyby si nejake zkousky vyletela, mas moznost si to opravit.
Dobre to bude :kytka:

silvie1978
Kecalka 312 příspěvků 22.01.17 21:23

Zrovna se při dvou dětech a práci na plný úvazek učím na Mgr státnice a taky si říkám, že nic neumím. Čím rychleji se to blíží, tím větší obavy mám. Ale jsem ráda, že jsem to nevzdala, i když jsem během studia tento nápad občas měla.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.17 21:24

Určitě jděte zítra na tu zkoušku. :kytka: Vemte si třezalku nebo si uvařte meduňkový čaj, ať stres povolí. Vykašlete se tady na diskusi na emiminu. Projděte materiály ke zkoušce a vyrazte. :kytka: Zkuste požádat o individuální plán na VŠ. Při motivaci (a tu Vy máte) se to dá zvládat - chce to mýt naplánované časově - využívat léto k samostudiu, o prázdninách zkoušet udat děti u babičky, abyste se mohla učit. Držím palce. :)

bartoskova.vladena
Nováček 2 příspěvky 22.01.17 21:29

Já radím jít do toho

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.17 21:31

:) Díky za podporu. Můj problém je i v tom, že už mi mozek nefunguje tak jako dřív. Stačily 3 dny před zkouškou a bylo. Teď se učím měsíc a je mi to k prdu. Nevím co se mnou je. Navíc jsem hysterka a strašný stresař a neumím s tím nic dělat. Zdá se, že i to se s věkem zhoršuje. Ach jo.

PavlaHr
Kelišová 6721 příspěvků 22.01.17 21:36

Plně chápu. já se děsím toho, až se budu muset začít po rodičovské učit. co bylo v hlavě, vypadlo a nic nového tam nemůžu natlačit a udržet. každopádně bych toho nenechávala. chápu, že člověk enchce vypadat jako blbec u zkoušky, ale na druhou stranu, ti to může být jedno a stojí za to to zkusit ;-) a nad tyto pocity se povznést. :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.17 21:48
@Anonymní píše:
Dnes jsem si myslela, že jsem si v sobě vyřešila své dilema se studiem na VŠ, ale uběhla sotva hodina a jsem tam, kde jsem byla. Před třemi lety jsem zahájila magisterské studium na VŠ. Krátce na to jsem zjistila, ze čekám druhé dítě a školu na dva roky přerušila. Nyní jsem měla pokračovat, zítra jsem měla jít na první zkoušku, ale ruply mi nervy. Učím se ráno než děti vstanou a chvíli večer. Ale můj mozek už to asi nedává. Zkrátka si nic nepamatuji. Nechci se chodit na zkoušky ztrapňovat, že jsem dutá. Na to už si připadám stará (bude mi 39). Říkám si, že je čas to vzdát. Nic mě netlačí, k práci to zatím nepotřebuji. Nemám žádnou motivaci. Měl jste to někdo také tak. Poraďte mi prosím.

ahoj, neměla jsem to tak, ani jsem při druhém studium nepřerušila, ale je fakt, že mám 29 (a už budu končit…je to moje druhá vysoká)

Kelsey
Hvězda diskuse 44220 příspěvků 22.01.17 21:53
@Anonymní píše: :) Díky za podporu. Můj problém je i v tom, že už mi mozek nefunguje tak jako dřív. Stačily 3 dny před zkouškou a bylo. Teď se učím měsíc a je mi to k prdu. Nevím co se mnou je. Navíc jsem hysterka a strašný stresař a neumím s tím nic dělat. Zdá se, že i to se s věkem zhoršuje. Ach jo.

Vidis a ja denne lituji cas, kdy jsem si nesla delat skolu behem rodicaku, to jsem furt rikala ne nechci, stejne na to nemam.
Az nam vsechny ve skolce/skole, chodim do prace, teprve me dohnala potreba zvysit kvalifikaci. Ale stve me fakt, ze uz mohlo byt hotovo.

Mišmiš
Kelišová 6448 příspěvků 22.01.17 22:01

@Aspera přesně tak - mám to stejné. už jedu od listopadu hluboce pod rezervy. teď o zkouškovém spím v týdnu v průměru 4hodiny denně a padám na hubu. ale ta moje zabejčenost mi nedá to vzdát. už jednou jsem byla mladá a blbá a vykašlala se na to (a to jsem měla tooolik času..já kráááva) a štvalo mě to těch xlet tak, že jsem se do toho dala se 6letou a miminem…cítila jsem se trochu nevyužitá a „co jako budu doma dělat“ TVL :-)) to byl nápad…ale když už jsme se na ten boj daly tak to doklepeme!!
na dálkovém je hodně blbé to samostudium - slyšet to na přednášce je lepší, výhoda ale je, že přístup profesorů je jiný - jsou i dost podobně staří (až na pár starých pánů profesorů) a ne, že by úplně nadržovali, ale jsou lidský, chápou situaci. Taky už se mi stalo, že jsem prostě dala jen půlku otázek-vice jsem nestihla…a celá já si vytáhnu všechno z té části co jsem vůbec neviděla. tak jsem prostě řekla - koukejte, nevím to, jedno dítě po nocích blilo, ke druhému vstávám abych ho odvezla do školy, nestihla jsem to. mám naučenou půlku a doufala jsem…no a pohoda, ani termín do indexu mi nezapsal, jen, že tedy až stihnu tu druhou část ať přijdu :mrgreen:
je to o hodně hořší se učit, než „zamlada“ myslím, že tím jak máme dalších xy starostí a věcí na které musíme myslet a jsme unavené…
nevzdávej to, bude tě to mrzet. řekni si kolik toho máš před sebou, kolik jsi toho zvládla a přinejhorším můžeš opakovat, rozložit si studium…

veronique_87
Kecalka 180 příspěvků 22.01.17 22:21

Určitě nevzdávat! Když už, tak už! Taky studuji s ročním chlapečkem a říkám si jak jsem byla mladá a blbá..proč jsem se neučila když jsem byla sama a podobně..teď se učím po nocích, doma binec a já jen doufám, že to zvládnu

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama