Studium na zahraniční univerzitě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.19 16:07
Studium na zahraniční univerzitě

Hezký den všem tady na emiminu. Předem se omlouvám za anonym, ale nechci, aby mě tu někdo poznal. :oops:

Jsem studentka víceletého gymnázia a ikdyž mě to čeká až za nějakou tu dobu, tak už pomalu přemýšlím, nad vysokou školou a zaměstnáním. Obory mám zatím dva nebo tři (pro jistotu).
Můj dětský sen byl a je studovat a bydlet v zahraničí, ale neznám nikoho, kdo tuto zkušenost má, a proto se obracím na vás, zda se tu někdo takový najde. Hodně mě láká Amerika nebo Anglie, ale ještě nejsem 100% rozhodnutá.

Je tu někdo s takovouhle zkušeností? Co jste všechno zařizovali? Co to obnáší? A je to doopravdy splněný sen, nebo zklamání? Usadili jste se, nebo jste se vrátili?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Paja Papaja
Stálice 55 příspěvků 25.08.19 16:07

Omlouvám se za překlep, zkušenost nemám

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.19 16:10
@Paja Papaja píše:
Omlouvám se za překlep, zkušenost nemám

Nevadí, to se stane každému. I tak jsem ráda za každou odpověď :hug:

Lovelytrue
Kecalka 218 příspěvků 25.08.19 16:13

Ahoj ja studovala pul roku v Anglii na univerzitr v ramci programu Erasmus. A nechtela bych tam studovat normalne. Uz jen proto, ze vylezes ze skoly po 3 letech a jsi zadluzena cca 900 000 jen za skolne. A to je za no name univerzitu, cim lepsi, tim drazsi. Byt tebou jdu na univerzitu tady a odjedu na Erasmus na rok ;) a to ani nemluvim o kulturnim soku, ktery by te cekal po prijezdu…i kdyz je Anglie Evropa, tak je to tam jine. Nerikam horsi, ale jine. Kazdopadne zkusenost je to velka a neprenositelna :blush:

vokishka
Neúnavná pisatelka 15572 příspěvků 25.08.19 16:15

Taky bych řekla, že je nejlepší přes Erasmus, znám víc lidí, co tak studovali. Jak to bude s Anglií je ve hvězdách.

baimoli
Ukecaná baba ;) 2227 příspěvků 25.08.19 16:19

Taky jsem chtěla navrhnout, ať se přihlásíš nejdřív na VŠ tady a pak vycestovat v rámci studia do zahraničí. Je to o dost snadnější a finančně méně náročné.

Paja Papaja
Stálice 55 příspěvků 25.08.19 16:22

@Lovelytrue děkuju za reakci. Já ale asi stejně žiju s růžovýma brýlema s představou o celkovém přestěhování a založení kariéry v cizině, ale jak tak pomalu čtu, tak je to náročnější, než jsem si myslela-zvlášt pro cizince :(

Wani
Závislačka 3795 příspěvků 25.08.19 16:29

Též se přikláním ke studijnímu pobytu na půl roku či na celý rok. Pokud chceš mermomocí mít titul ze zahraničí, myslím, že je lepší na ni nastoupit až na magisterské studium. :nevim:

Lovelytrue
Kecalka 218 příspěvků 25.08.19 16:29

@Paja Papaja ja mela taky ruzove bryle ;) to je tim, ze clovek je mlady a jiste veci nevi a vidi prece jen trosku naivne ;)
Pamatuj si, ze i kdyz budes zit v cizine, tak NIKDY te nebudou brat jako rodileho obcana, vzdycky budes imigrant. Ja jsem zjistila, ze ani ta Amerika neni az tak uzasna a rozhodne to neni sen. A Anglie uz vubec ne. Tady v Cesku se mame jako prasata v zite, je tu skvely zivot ;) ja miluju cestovani, setkavani se s cizinci a poznavani ruznych kultur. A muj nazor je cestovat ano, zit dlouhodobe v zahranici ne. Vsichni vidi jen ty velke platy, co se vydelavaji, ale nikdo uz nerekne ty vysoke zivotni naklady.

Wani
Závislačka 3795 příspěvků 25.08.19 16:30

@Paja Papaja Zkus se podívat po nějakých stipendijních programech, protože jinak se šíleně zadlužíš.

Sallyna
Kecalka 350 příspěvků 25.08.19 17:01

Ahoj, ja byla na rok pres Erasmus v Exeteru a rok pres jiny program v USA. Nelituji. Ted ziju v Nemecku, prestehovala jsem se v ramci nadnarodni firmy. Jak uz holky psaly vyse, stoji to dost penez vyjet na vlastni pest. Akorat se zadluzis. Kamaradi v USA pak pokracovali na jine skole a ted tam oba zijou. Ale zadluzili se. Bracha bude zkouset jit na vysokou do Nemecka. Zatim zjistuje podminky. Ale ty chces Anglii nejspis kvuli jazyku?

Paja Papaja
Stálice 55 příspěvků 25.08.19 17:15

@Sallyna děkuju za informace. Možná jsem naivní, ale celkově si myslím, že cizina je prostě vyspělejší.

DieselDaisy
Nováček 6 příspěvků 25.08.19 17:42
Nizozemi

Skus Nizozemi, rocni skolne je okolo 4.000 EUR a muzes si jako obcanka EU pozadat o pujcku na studium, myslim, ze ma i variantu, ktera pokryje cele skolne.
Na zivobyti si muzes vydelavat po vecerech treba jako cisnice, ale znamena to, ze budes bydlet v malem pokoji (spolubydleni) a budes mit jen na jidlo a zakladni potreby.

Wani
Závislačka 3795 příspěvků 25.08.19 17:45
@Paja Papaja píše:
@Sallyna děkuju za informace. Možná jsem naivní, ale celkově si myslím, že cizina je prostě vyspělejší.

A v čem? Každá země má něco. Já žila delší dobu v Japonsku, Tchaj-wanu a Belgii a v každé zemi bylo něco. :nevim:

Sallyna
Kecalka 350 příspěvků 25.08.19 17:52

Asi jak kde a jake budes mit stesti. Taky zalezi na studijnim oboru. Je fajn, ze se zajimas i o tyhle varianty. Chce to dobre promyslet a pak se nejak rozhodnout. Nejak to uz dopadne. Co na to rodice?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama