Studium, nástup do práce, dentální hygiena

12.5.21 10:34

Studium, nástup do práce, dentální hygiena

Ahoj,

zajímám se o studium dentální hygieny, přečetla jsem si, že potřebuji maturitu. Máte nějaké postřehy, důvody proč se hlásit/nehlásit? Koukala jsem na průměrný plat - něco přes 40 tisíc. Je to reálné, v případě, že bych pracovala v Praze? Uživila bych se, kdybych měla doma tři velké psy? Má toto povolání nějak omezený věk? Jestli třeba ve čtyřiceti už nemůžete pracovat? Je toho hodně, co nevím, ale ne vše jsem našla na internetu. Našla jsem si VOŠ na Starém městě, má někdo zkušenosti? Dá se tam dostat, příp. kde je jiná škola (nejlépe Praha a okolí), kde by studium nestálo 50 tisíc ročně?
Budu ráda za jakékoliv rady, informace a hrozby.

S pozdravem, Anynymník

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4190
12.5.21 10:38

Kolik je ti let? Jsi na střední škole?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
113
12.5.21 10:43

Ke studiu ti moc nepovim, ale k dentalni hygienistce chodim v praze a co jsem se divala tak pod 1000kc na hodinu nejdou. Kazdopadne je treba si uvedomit ze se jedna o remeslnou praci, kdy ty pracujes rukama. Musis proste se smirit ze cumis lidem do huby cele dny. :mrgreen: cenu studia bych tolik neresila, do toho se vyplati investovat, vrati se ti to hodnekrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1403
12.5.21 11:51

Nechápu, proč bys práci nemohla dělat ve čtyřiceti, představ si, jestli o tom ještě nevíš, ale dělat jakoukoliv práci budeš až do 65 nebo spíš až do smrti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat