Studium psychologie v zahraničí?

29.1.21 19:59

Studium psychologie v zahraničí ?

Krásný den :D
Všimla jsem si, že se tu objevují diskuze na všelijaká témata, tak tu zkusím s odpovědí najít štěstí i já.

Chtěla bych studovat vysokou školu v zahraničí. Přesněji obor psychologie. Nejsem si ale jistá, jak by to potom všechno bylo po návratu do České republiky. Nemáte prosím někdo zkušenosti se studiem psychologie v zahraničí a následným uplatněním v Česku? Nebo celkově jakékoliv informace ke studiu v zahraničí, vaše zkušenosti, cokoliv. Moc by mi to pomohlo.

Předem díky :D Pěkný den

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
29.1.21 20:05

Můžu ti říct, jaké je uplatnění po studiu psychologie tady v Česku - pěkně na prd. Podruhé už bych do toho nešla.
Záleží, jestli bys pak chtěla dělat kliniku nebo ne. S klinikou je to opravdu zapeklité.
Když už bych studovala psychologii v zahraničí, tak už bych se i snažila o uplatnění v zahraničí.

• Citovat
  • Nahlásit
6858
29.1.21 20:07

To si zjistete presne u nejake instituce, jak je to s titulem a vzdelanim z te skoly kam chcete jit. Ale urcite neplati, ze vystudujete v zahranici a jdete sem delat jak nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6373
29.1.21 20:08
@Anonymní píše:
Můžu ti říct, jaké je uplatnění po studiu psychologie tady v Česku - pěkně na prd. Podruhé už bych do toho nešla.
Záleží, jestli bys pak chtěla dělat kliniku nebo ne. S klinikou je to opravdu zapeklité.
Když už bych studovala psychologii v zahraničí, tak už bych se i snažila o uplatnění v zahraničí.

Jako, že je uplatnění v ČR na prd? Vždyť říkají, že je velký nedostatek psychologů? Proč tedy? Nejsem z oboru, tak vůbec nemám přehled, proto se ptám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.1.21 20:33

Velmi nešťastně nastavený systém postgraduálního vzdělávání, který odradí velkou část původních nadšenců.
Na terapii na pojišťovnu se čeká 3-6 měsíců, i déle. Ale dle pojišťoven, je to tak „v pořádku“, péče je pokrytá a není třeba uzavírat další smlouvy.
No, celé je to takové nějaké nešťastné… bylo by to na delší povídání…

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
15467
29.1.21 20:34

Primárně to záleží na tom co chceš dělat.

Uplatnění s vystudovanou psychologií vážně není na prd, problematické je pouze stát se v ČR psychologem ve zdravotnictví se smlouvou s pojišťovnou. Což je jen malá část možného uplatnění.

S nostrifikací diplomů ze zahraničí záleží na tom co a kde studuješ.

Pokud budeš v americe na college a jako hlavní program si vybereš psychologii, tak uhrát to na českého bakaláře bude složitěšjí, MA už půjde snáz. To samé ostatní třetí země.

Z univerzit v EU to je jednodušší. Jak to bude s britskými diplomy nemám páru.

Studium v zahraničí ti především otevře možnosti mimo ČR. Zrovna u psychologie to je hodně velký bonus, protože do 21. století se tu dostává jen opatrně a některé fakulty se mu dost urputně brání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.1.21 20:39

V EU existuje system uznavani odborne kvalifikace. Namatkou jsem zkusila psycholog vystudovany v Belgii, ktery chce pracovat v CR, a ok. Podleha to schvaleni, ale existuje na to pravni ramec. Staci googlit uznavani odborne kvalifikace. Tak se jmenuje i prislusny cesky zakon.
V zemich mimo EU nevim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.1.21 21:01

@Cenarius Díky za odpověď :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1843
29.1.21 21:03
@Anonymní píše:
Velmi nešťastně nastavený systém postgraduálního vzdělávání, který odradí velkou část původních nadšenců.
Na terapii na pojišťovnu se čeká 3-6 měsíců, i déle. Ale dle pojišťoven, je to tak „v pořádku“, péče je pokrytá a není třeba uzavírat další smlouvy.
No, celé je to takové nějaké nešťastné… bylo by to na delší povídání…

Na co postgraduál, vždyť je to vázaná živnost, pokud vím.

Že by nešla soukromá praxe bez vazby na pojišťovnu, se mi taky nezdá.

Kdo má problém a potřebuje pomoc hned, tak si myslím rád zaplatí. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.1.21 21:05

@Ou Na mysli jsem měla Irsko. Přijde mi, že studovaní v zahraničí ti otevře obrovský dveře co se týče života, osamostatnění a pod. Samozřejmě že práce v zahraničí by mě bavila, jediné, co by mě nejspíš drželo je tu rodina…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15467
29.1.21 21:23

@Diana Uhlarova tak tam nostrifikace je v rámci eu. Pokud jsi teď na střední, tak při troše štěstí než odpromuješ tak se systém klinické psychologie promění v ČR k něčemu, co bude smysluplné pro lidi co to chtějí dělat a dostupné pro lidi co tu péči chtějí využívat.

Ale to už si tak psychologové a vlastně i medici (oboje běží pod stejným úřadem) říkají minimálně dvacet let a furt je to stejně na prd.

Ale klinická praxe je opravdu jen malá část možností co dělat jako vystudovaný psycholog.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.1.21 23:42

Kamarádky dcera studovala psychologii 2 roky v Anglii, pak se vrátila do čr a udělala zkoušky na FF obor psychologie v Praze na UK. Z Anglie jí neuznali skoro nic. Škola jí baví, ale očekávání měla větší.
Jinak já pracuju ve zdravotnictví a poměrně často se setkávám s farmaceutickými reprezentanty, kteří vystudovali psychologii, ale nenašli práci, tak dělají něco jiného.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat