Studium Sociální patologie a prevence

Anonymní
26.3.21 20:44

Studium Sociální patologie a prevence

Dobrý den, uvažuju o dálkovém studiu. Ráda bych v budoucnu pracovala v oblasti sociální práce, nejlépe OSPOD. Je to takový můj sen ☺️ mám potřebu pomáhat lidem, a musím mít práci, co má smysl☺️

Uvažuju nad oborem Socialni patologie a prevence v Opavě na fakultě veřejných politik, máte prosím někdo s touto školou zkušenost? :) Jak je to náročne, jak často jsou přednášky, co učitele a zkoušky?

Pokud se nedostanu na ten obor, plánuji zvolit Vyšší odbornou školu sociální v Ostravě, tam se člověk dostane i bez přijímaček. Prosím i o zkušenost s touto školou.

Raději bych ale volila studium Bc. Kdyz už tak už 8o :) :dance:

Příspěvek upraven 26.03.21 v 22:18

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
17026
26.3.21 21:37

Pokud chceš pracovat na OSPD, tak jdi normálně na socální práci. Ta sociální patologie v opavě je fake studium pro policajty, co potřebujou titul, aby mohli dostat vyšš platovou třídu.

tj naučíš se tam naprosté prdlačky a nic co by vedlo ke smysluplnému povolání. Takže jedinné co z toho můždě dělat je vyhořelá úřednice na ospodu.

Pokud je tvůj sen dělat něco smysluplného, no tak nehledej cestu nejmenšího odporu a prostě vystuduj sociální práci. Zase tak strašně těžké studium to není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.3.21 22:16

@Ou Chtěla jsem si dát přihlášku přímo na Sociální práci na Ostravskou, akorát jsem zameškala poslední termín pro podání přihlášky.. a čekat rok a ztrácet čas zatímco už můžu studovat se mi fakt nechce…

Takže myslíte že z těchto dvou možností bude lepší VOŠka obor Sociální práce?

• Citovat
  • Nahlásit
20714
27.3.21 08:13

Určitě běž raději na VŠ než VOŠ. Mám oboje. VOŠ personální řízení, VŠ sociální pedagogika se zaměřením na sociální patologii a prevenci (MU). Spolužačka z VŠ dělala právě na OSPODu, soc. ped. normálně uznávají. Přijde mi to jako obor s širším uplatněním než přímo soc. práce, protože můžu být jak sociální pracovník, tak pedagogický pracovník (vychovatel všude možně, pedagog volného času atd.).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.3.21 10:56

Můžu se jenom zeptat, jestli při studiu na sociální VŠ je i matematika? Co jsou hlavní předměty?

• Citovat
  • Nahlásit
27.3.21 12:20

V Opavě nevím, já studuji v Hradci. Můžeš pak navázat na Mgr. Sociální pedagogika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.3.21 13:34

A teda v Hradci je matematika? Jen tak příkladem. Jaké jsou předměty? Je to těžké? Chtěla bych studovat při zaměstnání.

• Citovat
  • Nahlásit
7499
27.3.21 13:39
@Anonymní píše:
Můžu se jenom zeptat, jestli při studiu na sociální VŠ je i matematika? Co jsou hlavní předměty?

Já teda nestuduju VŠ, ale VOŠ sociální a matematika tam teda není. :lol: Jenom odborný předměty. Koukni na stránky školy, kam bys chtěla, určitě tam budou všechny předměty vypsaný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20714
27.3.21 15:10

Tyhle obory podle mě nejsou nic, co by se při zaměstnání nedalo zvládnout - dala jsem to s plným úvazkem a třema školníma dětma (a hlavně teda s podporou manžela, bez toho by to nešlo).
Nějaká matematika bývá podle mě až na navazujícím Mgr. - kvůli metodologii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.3.21 15:27
@Anonymní píše:
A teda v Hradci je matematika? Jen tak příkladem. Jaké jsou předměty? Je to těžké? Chtěla bych studovat při zaměstnání.

Výuka čt+pá+so, v 1. semestru jsme měli celkem 11 dní výuky od rána do večera, pak se to trochu snižuje.

Matematika není.

Předměty jako trestní právo, penitenciární a postpenitenciární péče, psychoterapie, psychologie, pedagogika, andragogika, sociologie, speciální pedagogika, sociální pedagogika, poruchy chování, ekonomie, metodologie, psychopatologie, sociální práce, antropologie, praxe, cizí jazyk

https://www.uhk.cz/…a-prevence-5#…

Hodně mých spolužáku skončilo, nebo to vzdalo. Uvidíme, kolik se nás sejde u státnic.

Tady je studijní plán: https://www.uhk.cz/…lan_2021.pdf

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat