Studium UJEP - Speciální pedagogika - intervence

75
12.1.20 14:58

Studium UJEP - Speciální pedagogika - intervence

Ahoj maminky, :mavam:
mám dotazy ohledně studia speciální pedagogiky. :think:
Jsem asistent pedagoga a pohrávám si s myšlenkou podat si přihlášku na VŠ pedagogickou dálkově, obor Speciální pedagogika - intervence, popřípadě obor Učitelství pro 1. stupeň základních škol. :lol: Zajímal by mě váš názor, zda v mém věku (45) je to reálné, zvládnout. :oops:
Také by mě zajímalo jakým způsobem probíhá výuka, jaké předměty se v konkrétním oboru vyučují :think:, jak nároční jsou kantoři…
Jsem zatím na začátku a za nedlouho mě čekají první Scio testy OSP. Tak sháním informace případně maminky co již tento obor studují, a nebo mají zájem jít také studovat.
Předem děkuji za jakýkoliv názor či informace… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1942
12.1.20 15:28

Ahoj, já tam studovala sociální pedagogiku, sice v denní formě, ale protože jsem již pracovala, na některé přednášky jsem chodila s dálkaři. Co si vybavuji, byl vždy přednáškový blok o víkendu, v sobotu, třeba 4 hodiny v kuse + k tomu nějaká seminárka. Mezi dálkaři bylo hodně pracujících, lidi 40+, hodně policisté apod., kteří si potřebovali dodělat vzdělání. Nevím o nikom, kdo by to nezvládl a vylítl :). Záleží samozřejmě na tom, jakou máš podporu rodiny, zda budeš mít zázemí pro to, abys mohla vypadnout na polovinu víkendu pryč, psát doma seminárky a mořit se s bakalářkou. Nicméně pokud jsi více méně z oboru, myslím, že je motivace i samotné studium lepší, je to dobrá startovní pozice.

Pokud tam jsou stále stejní vyučující, tak náročný byl hlavně dr. Fischer, ale i s ním se dalo domluvit :-). Doporučovala bych mrknout na knihu, kterou sepsal s Jiřím Škodou, popř. na publikace od Pavla Doulíka. To jsou takové hlavní osoby tam :-). Ta skripta mám tuším doma i nafocená, kdyžtak mohu poslat, jestli je najdu ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1942
12.1.20 15:28

Kdyžtak mi napiš soukromou zprávu, ráda pomůžu ;-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
14.1.20 12:07

Ahojky, sice nejsem ještě maminka, ale taky bych rada studovala tento obor dálkově. Prosím nevíte z čeho budou testy jako přijímačky? Pořad váhám zda přihlášku podat 😊 dekuji za info

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
14.1.20 15:45

Přijímací řízení a zkoušky na UJEP

@kfuffy píše:
Ahojky, sice nejsem ještě maminka, ale taky bych rada studovala tento obor dálkově. Prosím nevíte z čeho budou testy jako přijímačky? Pořad váhám zda přihlášku podat 😊 dekuji za info

Ahoj, to nevadí, že ještě nejsi maminka. 😂
To příjde, neboj. 😀
Neváhej a pojď do toho. 👍
Zkoušky jsou ze Scia OSP a nejbližší termín je 8.2.2020.🤔
Já budu podávat přihlášku během dneška či zítřka. Scio už jsem začala šprtat. 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
14.1.20 16:04

@Saraa dekuji za info, v únoru bych je určitě nedala, šla bych až další termín ☺️ A mohu se zeptat z čeho se ucis? Jestli sis pořídila přímo knihu od Scia?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
14.1.20 17:51

Scio cvičebnice OSP

@kfuffy :andel:
Jelikož mi loni holka maturovala a současně se hlásila na vejšku tak mám po ní Scio cvičebnici OSP.😊
Jinak je k procvičení spousta testu na ulozto.cz
:pankac:
Uvidím kolik bude testování a jak na tom budu časově, ale půjdu zkusit štěstí🍀 na každý termín. 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
14.1.20 18:35

@Saraa a když jsou přihlášky do konce března, tak mužů jít na Scio až potom ne? Jinak kolegyně měla jít taky studuje tam sociální práci a vzhledem k tomu, ze jich bylo malo, tak po nich Scio ani nechtěli 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
14.1.20 19:15

@kfuffy
Taky mi bývalá spolužačka studuje Sociální práci. Teď má za sebou první semestr. :wink: A říkala mi to samé tedy, že ji přijali bez přijímaček. Měla prostě kliku. 😀 Taky bych to brala. 🍀 🍀 🍀
Co se týče přihlášek, tak si myslím, že je to přesně tak jak píšeš. Tedy nejdříve přihláška a pak přijímačky. Ale optam se ti na to. 🤔 :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2146
19.1.20 18:05
@Saraa píše:
@kfuffy
Taky mi bývalá spolužačka studuje Sociální práci. Teď má za sebou první semestr. :wink: A říkala mi to samé tedy, že ji přijali bez přijímaček. Měla prostě kliku. 😀 Taky bych to brala. 🍀 🍀 🍀
Co se týče přihlášek, tak si myslím, že je to přesně tak jak píšeš. Tedy nejdříve přihláška a pak přijímačky. Ale optam se ti na to. 🤔 :kytka:

Na UJEP vezmou 3/4 lidí bez přijímaček, je to taková pseudo univerzita :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
19.1.20 19:35
@yocheved píše:
Na UJEP vezmou 3/4 lidí bez přijímaček, je to taková pseudo univerzita :mrgreen:
a kdypak se to dozvím, ze by mě vzali bez přijímaček?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
19.1.20 19:36

@Saraa Tak ti musím říct gól, 15.1. Jsem si udělala test a asi teda maminka už jsem :D 30.1. Jdu ke gynekolozce, tak uvidím a kdyžtak bych nastoupila příští rok, nebo si myslíš, ze se to dá zvládnout s mimcem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
20.1.20 11:25
@kfuffy píše:
a kdypak se to dozvím, ze by mě vzali bez přijímaček?

Dnes. :mrgreen: :lol:
Tak jsem se ptala a lepší je vybrat studijní obor a podat přihlášku. Prý tak přímo víš jaké přijímačky tě čekají. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
20.1.20 11:29
@kfuffy píše:
@Saraa Tak ti musím říct gól, 15.1. Jsem si udělala test a asi teda maminka už jsem :D 30.1. Jdu ke gynekolozce, tak uvidím a kdyžtak bych nastoupila příští rok, nebo si myslíš, ze se to dá zvládnout s mimcem?

Tak to ti moc gratuluji. :palec: :potlesk:
Jinak si myslím, že studium zvládneš i s mimískem. 👶
Pojď do toho. 👍 :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
20.1.20 11:34

Přijímačky

@yocheved
Mohu se zeptat jestli studuješ UJEP (jaký obor) a jaké máš zkušenosti s přijímacím řízením?
Jsem nějaký ten pátek ze školy tak se obávám. :roll: :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat