Studium ve 30 letech vs. akreditovaný kurz

41
6.1.20 22:11

Studium ve 30 letech vs. akreditovaný kurz

Dobrý večer,
obracím se na Vás s prosbou o radu ohledně studia VOŠ nebo jestli stačí pro lepší uplatnění na trhu práce jen akreditovaný kurz jako doplnění k maturitě z ekonomického směru.
Jelikož nemuzu sehnat pořádnou práci, delala jsem 7 let po fabrikách na 3 smeny pak přislo mimi a ted jsem po materske rok pracovala zase ve fabrice, ale jelikoz syn nastoupil do školky nemohla jsem pracovat uz na 3 smeny dala jsem vypoved a ve vypovedni lhute hledala praci na rano aby byla od 7 max do pul 4. Nenašla jsem, psala jsem na hodne pracovnich mist vcetne tech kde by se to tykalo oboru ktery jsem vystudovala na stredni skole, ale nikde me nevzali. Teda na posledni chvili me teda prisla nabidka od posty s tim ze souhlasili ze muzu chodit od 7, ale po 4 dnech kdy jsem stravila na poste 12 hodin denne, z toho par hodin zadarmo jsem to vzdala, protoze mi prisla dalsi nabidka, prace uklizecky od 7 vsechno dobry, prace nic moc za malo penez ale lepsi jak na poste. Ale proste u toho nechci skoncit, je to stejne prace na dobu urcitou jen zaskok za nemoc.

A ted premyslim jak dal
1 možnost, ze to tam jeste preziju a ze se prihlasim na tu VOsku s tim zamerenim na kterym bych se uz nekde uplatnila na urade atak podobně.
Ale zas nemam jistotu, ze me tam vezmou je tam prijmaci rizeni no a dost prestizni skola u nas ve meste a mam prislibenou brigadu v bejvale praci takze bych si naky kacky vydelala, je to denni studim neva nak se zaridi.

2 moznost ze tady budu do konce mesice a pak se prihlasim na pracak s tim ze budu mit na podporu v nezames.+ ta brigada finance taky zajisteny s tim, ze by me mohli proplatit rekvalifikacni kurzy do 50000 kc v mem oboru.
Nevim mate s tim nekdo zkusenosti jestli stacila naka ta rekvalifikace na ziskani lepsi prace?? Nebo obecne vas nazor na muj problem?

Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

266
6.1.20 22:41

Vlastní zkušenost nemám, ale upřímně ono sehnat práci na úřadě není jen tak. Těch míst zas tolik není, ženské co se tam dostanou si to místo drží do důchodu a často i po něm. Ale to místo dostat nezáleží na vzdělání, ale na tom, jestli máš známé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
390
6.1.20 22:57

Zakladateľko, nerozmýšľala si o nejakej špecializácii? Napríklad na zdravotnú sestru / dentalnu hygienistku alebo učiteľku v materskej škôlke?
Ta administratíva je taka zradna v tom, že tých miest je veľa ale zároveň je tam ťažšie sa tam dostať (zvlášť na malomeste, bez jazyka, atď).
Osobne by som štúdium VOS (ekonomický smer) nestudovala, lebo nemáš potom záruku ze prácu nájdeš…
Veľa žien z môjho okolia ted chodi na rekvalifikačné kurzy do Czechitas (IT, programovanie) - verím ze to ma dobru budúcnosť.
Alebo sa môžeš zlepšiť v nejakom cudzom jazyku.
Myslím ze ru vybere práce je lepšie rozmýšľať dlhodobo, aby si mala lepšie uplatnenie I možnosti v budúcnu :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
6.1.20 23:34

Tak ja to vim, ale koukala jsem na internetu ze hledaj hodne tech referentek nejenom na urad, ja vim ze toneni jednoduchy najit dobrou praci. No prave jde o to jestli by me pomohlonz VOS kdybych to zvladla tak mit aspon Di. S nebo jestli by me pomohli jen ty akreditovany kurzy napr ucetnictvi mzdove +nejaky jazyk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
6.1.20 23:42

Zdravotni sestra to asi ne, sestra to delala nez sla na materskou sice hezky penize ale prace na 12ctky svatky vikendy a navic bych to asi nedala, osetrovatelku v nemocnici to same, ted prave ze delam v duchodaku a vubdc tem osetrovatelkam nezavidim tu praci. Ve skolce asi taky ne, ma sice dite ale vubec to s detma neumim. Spis jsem premyslela neco k te ekonomice na prilepsenou k ty maturite. Nebo ta skola no ale to zas nemam jistotu ze me vezmou, po tolika letech ze skoly :D Proste jen s tou maturitou asi nemam moc sanci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.1.20 12:11

@Larry26 No brzdi, zalezi kde a jakou sestru delas ;) Ja byt tebou bych o te sestricce opravdu hoooodne uvazovala. Pokud jsi sikovna, mila a nemas problem se ucit, lekari a nemocnice se o tebe doslova porvou. A hlavne se vzdelanim sestry se daji delat i pridruzene obory, a tam je vic administrativy a min kontaktu s pacienty :dance: Ja uz na to bohuzel nemam vek, jinak bych do toho sla (spis nez do tech svych 3× vysokych, z nichz ani jedna mi praci v oboru nedava) :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
41
7.1.20 12:27

Ja bych sla max na 3 roky zpatky do skoly kdyz uz tak nejakou vyssi odbornou nebo par tech akreditovanych kurzu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
7.1.20 12:31

No ja vim proste ze bych to nedala, starala jsem s mamkou o babicku asi mesic pak umrela, ale jako jak rikam ja to tem sestram ani pecovatelkam tu praci nezavidim. Nez se dostanes do nejaky pozice jako stanicni nebo vrchni tak to chce teda k ty stredni jestw min vysokou bc a pak mgr :laughing: dobre tak nekde mozna sestry v ordinaci to mak dobry ale v nemoc nebo v pecovatelaku delaji 12ctky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama