Studium ve 30 letech vs. akreditovaný kurz

Larry26
6.1.20 22:11

lalla

Lallala

Příspěvek upraven 19.10.20 v 14:38

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
598
6.1.20 22:41

Vlastní zkušenost nemám, ale upřímně ono sehnat práci na úřadě není jen tak. Těch míst zas tolik není, ženské co se tam dostanou si to místo drží do důchodu a často i po něm. Ale to místo dostat nezáleží na vzdělání, ale na tom, jestli máš známé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Pvln34
6.1.20 22:57

Zakladateľko, nerozmýšľala si o nejakej špecializácii? Napríklad na zdravotnú sestru / dentalnu hygienistku alebo učiteľku v materskej škôlke?
Ta administratíva je taka zradna v tom, že tých miest je veľa ale zároveň je tam ťažšie sa tam dostať (zvlášť na malomeste, bez jazyka, atď).
Osobne by som štúdium VOS (ekonomický smer) nestudovala, lebo nemáš potom záruku ze prácu nájdeš…
Veľa žien z môjho okolia ted chodi na rekvalifikačné kurzy do Czechitas (IT, programovanie) - verím ze to ma dobru budúcnosť.
Alebo sa môžeš zlepšiť v nejakom cudzom jazyku.
Myslím ze ru vybere práce je lepšie rozmýšľať dlhodobo, aby si mala lepšie uplatnenie I možnosti v budúcnu :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Larry26
6.1.20 23:34

Tak ja to vim, ale koukala jsem na internetu ze hledaj hodne tech referentek nejenom na urad, ja vim ze toneni jednoduchy najit dobrou praci. No prave jde o to jestli by me pomohlonz VOS kdybych to zvladla tak mit aspon Di. S nebo jestli by me pomohli jen ty akreditovany kurzy napr ucetnictvi mzdove +nejaky jazyk.

• Citovat
  • Nahlásit
Larry26
6.1.20 23:42

Zdravotni sestra to asi ne, sestra to delala nez sla na materskou sice hezky penize ale prace na 12ctky svatky vikendy a navic bych to asi nedala, osetrovatelku v nemocnici to same, ted prave ze delam v duchodaku a vubdc tem osetrovatelkam nezavidim tu praci. Ve skolce asi taky ne, ma sice dite ale vubec to s detma neumim. Spis jsem premyslela neco k te ekonomice na prilepsenou k ty maturite. Nebo ta skola no ale to zas nemam jistotu ze me vezmou, po tolika letech ze skoly :D Proste jen s tou maturitou asi nemam moc sanci.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.20 12:11

@Larry26 No brzdi, zalezi kde a jakou sestru delas ;) Ja byt tebou bych o te sestricce opravdu hoooodne uvazovala. Pokud jsi sikovna, mila a nemas problem se ucit, lekari a nemocnice se o tebe doslova porvou. A hlavne se vzdelanim sestry se daji delat i pridruzene obory, a tam je vic administrativy a min kontaktu s pacienty :dance: Ja uz na to bohuzel nemam vek, jinak bych do toho sla (spis nez do tech svych 3× vysokych, z nichz ani jedna mi praci v oboru nedava) :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Larry26
7.1.20 12:27

Ja bych sla max na 3 roky zpatky do skoly kdyz uz tak nejakou vyssi odbornou nebo par tech akreditovanych kurzu.

• Citovat
  • Nahlásit
Larry26
7.1.20 12:31

No ja vim proste ze bych to nedala, starala jsem s mamkou o babicku asi mesic pak umrela, ale jako jak rikam ja to tem sestram ani pecovatelkam tu praci nezavidim. Nez se dostanes do nejaky pozice jako stanicni nebo vrchni tak to chce teda k ty stredni jestw min vysokou bc a pak mgr 😆 dobre tak nekde mozna sestry v ordinaci to mak dobry ale v nemoc nebo v pecovatelaku delaji 12ctky

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.20 10:46

Ahoj,
já dělám referentku na finančním oddělení na úřadě v Praze. Mám taky jen maturitu, začala jsem tam jako asistentka, zastupující ženskou na mateřské dovolené. Záleží taky odkud si, zda je to malé město. Ale u nás hledají lidi pořád, protože to není extra placené.

Jsem tu pět let a mám 20 čistého… :nevim: I kdybych měla VŠ, tak prostě víc dle tabulek nedostanu. Ale zase bych měla šanci třeba přejít na jiný odbor na jinou pozici, opravdu často vyhlašují, že někoho hledají a ani se jim nikdo nepřihlásí a zůstávají kolegové, kteří jsou v důchodu dál pracovat. Protože prostě nikoho dalšího neseženou. Ono je to těžké, jak zjistí, že jsi netáhlo, tak tě nechají být a chtějí po tobě minimum, ale jak se chytneš a něco umíš, tak na tebe nakládají za ostatní… :think: :think:

No prostě má to své výhody a nevýhody. Ale rozhodně doporučuji, když uvažuješ o škole, tak rovnou Bc., já o ní taky uvažuji dodělat si nějakou šitku školu, abych mohla postoupit… protože finančně je to pak rozdíl a otevřou se ti trochu dveře. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
520
22.1.20 10:55

@Pvln34

Ty děláš zdravotní sestřičku? Myslíš, že by se to dalo ve 30 začínat z ekonomické střední přejít? Mě to přijde takové zvláštní, prostě něco úplně jiného. Ale třeba se to stává - nevím. :mrgreen:

Čím by se ale zakladatelka živila během studia? Asi si to neumím moc dobře představit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.20 11:15

Ja jsem sla v 35 studovat dalkove VOS socialni praci, protoze na vetsinu techto praci potrebujes vzdelani podle zakona. Mam DiS., bylo to celkem v pohode, chodilo se jednou za 14 dni pa a so, ve finale tam clovek ani moc nemusel, kdyz sehnal podklady od spoluzaku. Statni skola, poplatky 1500 za pololeti, prijimaci pohovor jenom formalita. Ted si dodelavam bakalare jeden rok. O zdravotni jsem tenkrat take uvazovala, ale pokud pracujes nebo mas rodinu, tak se neda moc zvladnout to silene mnozstvi praxe. Rekvalifikace neni spatna, to se hodi vzdycky, ale nema tu stejnou vahu jak vzdelani. I kdyz v praxi muzes umet skoro vic:-(

• Citovat
  • Nahlásit
Pvln34
22.1.20 11:22
@Veronika1990 píše:
@Pvln34

Ty děláš zdravotní sestřičku? Myslíš, že by se to dalo ve 30 začínat z ekonomické střední přejít? Mě to přijde takové zvláštní, prostě něco úplně jiného. Ale třeba se to stává - nevím. :mrgreen:

Čím by se ale zakladatelka živila během studia? Asi si to neumím moc dobře představit.

Práveže nie, mam vyštudovaný ekonomický obor na VŠ, preto rikam že je to viac menej k ničomu ;)
Ak by som mohla vrátiť čas, a bola by som zas po strednej, tak by som šla spis cestou špecializácie - v hocijakom obore.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat