Studium VŠ jen s brigádou bez podpory rodičů.

Anonymní
4.4.20 15:46

Studium VŠ jen s brigádou bez podpory rodičů.

Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat jestli máte nějaké zkušenosti se studiem na vysoké bez podpory rodičů s tím, že jste si finančně zajišťovali brigádami?

Díky, za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4503
4.4.20 15:50

Pokud nastoupíš na kombinované studium, tak to určitě jde. Na denním velmi záleží na oboru. Někde jsou účasti ve výuce velmi hlídané.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8377
4.4.20 15:53

Záleží na oboru a tvých schnopnostech.
Obecně se nedá řáct ani že ano ani že ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12271
4.4.20 15:58

Z vlastní zkušenosti můžu říct, že záleží na oboru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.4.20 16:09

Stavební fakulta, chodila jsem na brigádu od 2 ročníku. Dalo se to i přes to, že jsme měli nadoma hodně projektů..Kavárna/prodej obuvi v obchoďáku. Tam jsem mohla chodit klidně až na 15, 16 hodinu, otevřeno bylo do 21hod. Duležity je najít něco, kde si bzdeš moct hezky plánovat směny. Na bc mě teda ještě podporovali, ale ing už ne.
Vydělala jsem si tak 5-6 tis za mesic při cca 80h měsíčně.

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
12994
4.4.20 16:15

No potřebuješ si spočítat náklady a zajistit odpovídající příjmy. Ano - jde to, jsou lidi co takhle vystudovali i denní studium.

Výrazně se to zjednodušší, když žiješ u rodičů v univerzitním městě a odpadne ti starost o nájem a stravu. Pak si brigádou vyděláváš jen na svoje náklady a případně příspěvek rodičům, který tě ale většinou vyjde méně, než kdybys byla třeba na koleji či podnájmu.

Jinak školy často nabízí prospěchové stipendium, což bývá pár stovek, ale lepší než nic a pokud patříš k nadaným studentům z horšího sociálního zázemí, tak jsou nadace, co ti můžou pomoci studium finančně zvládnout.

Příspěvek upraven 04.04.20 v 16:18

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
4.4.20 16:16

Pri narocnej skole (medicina napr) si neviem predstavit studovat bez podpory rodicov, škola typu socialna praca zasa bez problemov. Je mi to luto, ze musis riesit taketo veci, neviem si to predstavit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.4.20 16:18
@majkakajka píše:
Pri narocnej skole (medicina napr) si neviem predstavit studovat bez podpory rodicov, škola typu socialna praca zasa bez problemov. Je mi to luto, ze musis riesit taketo veci, neviem si to predstavit.

Hmm to musim

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
12994
4.4.20 16:19

@majkakajka medici jsou většinou na brigádách v nemocnicích coby sanitáři - kromě nějakého výdělku to mají jako praxi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4457
4.4.20 16:19
@Anonymní píše:
Stavební fakulta, chodila jsem na brigádu od 2 ročníku. Dalo se to i přes to, že jsme měli nadoma hodně projektů..Kavárna/prodej obuvi v obchoďáku. Tam jsem mohla chodit klidně až na 15, 16 hodinu, otevřeno bylo do 21hod. Duležity je najít něco, kde si bzdeš moct hezky plánovat směny. Na bc mě teda ještě podporovali, ale ing už ne.
Vydělala jsem si tak 5-6 tis za mesic při cca 80h měsíčně.

5-6 tisíc za 80 h 8o Co to bylo za rok?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
4.4.20 16:30

Naozaj by ti potom pomohlo, ak by si studovala na fakulte v blizkosti bydliska. Drzim ti palce :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.4.20 16:32
@Anonymní píše:
Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat jestli máte nějaké zkušenosti se studiem na vysoké bez podpory rodičů s tím, že jste si finančně zajišťovali brigádami?Díky, za odpověď.

Záleží na oboru, ale dá se to všude (znala jsem i mediky, co se min. částečně živili z brigád). Když je náročnější studium, dá se hodně pracovat o prázdninách a vydělat si na semestr a během něj pak pracovat méně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2206
4.4.20 17:41

Mivala jsem v praci hodne studujicich na brigade, kteri studovali a vse si hradili z brigad. Byly to ruzne obory ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1796
4.4.20 17:52

Znam i lekarku, ktera vystudovala bez podpory rodiny, ale myslim, ze to pro ni bylo dost narocny. Obcas ji nevysla nejaka zkouska, nemela holt dost casu se to naucit. A dost casto po nocni chodila rovnou do skoly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.4.20 19:08
@Ou píše:
No potřebuješ si spočítat náklady a zajistit odpovídající příjmy. Ano - jde to, jsou lidi co takhle vystudovali i denní studium.

Výrazně se to zjednodušší, když žiješ u rodičů v univerzitním městě a odpadne ti starost o nájem a stravu. Pak si brigádou vyděláváš jen na svoje náklady a případně příspěvek rodičům, který tě ale většinou vyjde méně, než kdybys byla třeba na koleji či podnájmu.

Jinak školy často nabízí prospěchové stipendium, což bývá pár stovek, ale lepší než nic a pokud patříš k nadaným studentům z horšího sociálního zázemí, tak jsou nadace, co ti můžou pomoci studium finančně zvládnout.

Příspěvek upraven 04.04.20 v 16:18

Pár stovek? Myslíš jako na měsíc? Protože já na medicíně měla za samé jedničky 10 000 Kč ročně a kamarádka na stavebce na ČVUT za samé jedničky něco kolem 30 000 Kč ročně, mi říkala. Ale to bylo pár let zpátky, tak je možné, že to teď snížili, aktuální situaci nevím.
Ale je fakt, že studenty, kteří při denním studiu pracují, obdivuji, sice vím, že jsou lehčí a těžší obory, ale i tak, já si při medicíně nevydělala snad ani korunu kromě toho stipendia. Ale třeba někteří spolužáci pak pracovali v létě.
Anonym, nechci veřejně vypadat jako šprtka ;)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama