Studium vysoké školy při mateřské/rodičovské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 21:58
Studium vysoké školy při mateřské/rodičovské

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli je tu někdo, kdo studoval vysokou školu při mateřské/rodi­čovské? Jak jste to zvládali, pomáhal vám někdo a kdy jste se učili na zkoušky a kdy chodili do školy? Jak jste to měli s hlídáním, když jste se potřebovali učit nebo být ve škole? Ráda bych při MD/RD řešila také jiné věci než pleny, dítě a procházky venku.

Reakce:

boltova
Kecalka 121 příspěvků 24.10.18 22:02
@Anonymní píše:
Ráda bych při MD/RD řešila také jiné věci než pleny, dítě a procházky venku.

Za tuhle vetu te tady sezerou :mrgreen:

Jinak do prace s ditetem chodit dle meho jde (delam to tak) ale studium? To si meumim predstavit…

baracudas
Ukecaná baba ;) 1954 příspěvků 24.10.18 22:03
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli je tu někdo, kdo studoval vysokou školu při mateřské/rodi­čovské? Jak jste to zvládali, pomáhal vám někdo a kdy jste se učili na zkoušky a kdy chodili do školy? Jak jste to měli s hlídáním, když jste se potřebovali učit nebo být ve škole? Ráda bych při MD/RD řešila také jiné věci než pleny, dítě a procházky venku.

Za mě, ráda bych studovala, ale nemám hlídací babičky, tetičky, prostě nikoho, na koho bych se mohla pravidelně spolehnout. To je podle mě základ. Pokud máš někoho, kdo ti dítě pohlídá kdykoli budeš potřebovat, tak to asi jde. Pokud budeš na dítě sama, tak asi ne. Ono dost záleží i na tom, jaké bude dítě. Pokud ti čtrnáct hodin denně prospí a dalších třeba pět si hezky hraje samo, tak asi taky, ale to je dost sci-fi.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 22:09
@boltova píše:
Za tuhle vetu te tady sezerou :mrgreen:Jinak do prace s ditetem chodit dle meho jde (delam to tak) ale studium? To si meumim predstavit…

S tím trochu počítám :lol: ;) a jak jde pracovat s dítětem? To se smí? ;)

baracudas
Ukecaná baba ;) 1954 příspěvků 24.10.18 22:10
@Anonymní píše:
S tím trochu počítám :lol: ;) a jak jde pracovat s dítětem? To se smí? ;)

Pracovat při mateřské můžeš a já bych dala nevím co za tu možnost. Ale jak jsem psala výše, pokud nemáš někoho, kdo ti pravidelně dle potřeb pohlídá, je to nemožné.

Aspera
Generální žvanilka 21084 příspěvků 1 inzerát 24.10.18 22:13

Zkusila jsem si oboje. Studovat i pracovat při RD, rok dokonce oboje zároveň. Učila jsem se většinou kolem poledního, když se mi povedlo děti zahnat do postele. Synovi byly 3 roky, dceři 1 rok, tak ještě po obědě zalehly. Pak na zkoušky jsem se učila i odpoledne, když přišel manžel z práce. Do školy jsem naštěstí pravidelně nejezdila, spíš jen na konzultace a zkoušky a to mi pohlídali rodiče, případně když vyšlo volno tak manžel. Ten rok co jsem i pracovala byl masakr v tom, že jsem chodila na dva dny učit, ale zase to bylo v oboru, tak mi to pomáhalo se zdokonalit v daném oboru. Učila jsem se pak ve dnech doma a případně víkendy. Jen při mateřské se mi učilo líp než pak při práci.

boltova
Kecalka 121 příspěvků 24.10.18 22:16

@baracudas
Praci delam bud z domu, nebo z kanclu, kde mam dite sebou. Stridam se k tomu s hlidanim s manzelem - dle potreby jezdit na schuzky.

Je to z jedne strany hodne narocne, kdyz je “rvouci” den, ale byla to moje volba.
Babicky nehlidaji - pracuji.
46 hodin mesicne vyuzivame jesle.

Ale opravdu mam nesmirnou vyhodu v typu prace , kterou mam a ve volne pracovni dobe jak u me, tak u manzela…

Proto rikam, mit se za techto podminek ucit nove veci, tak si to hodim :mrgreen: za me je tedy studium nesloucitelne s miminem.

baracudas
Ukecaná baba ;) 1954 příspěvků 24.10.18 22:18

Mě hlavně tedy i odrazuje zkušenost kolegyně z práce, která si při mateřské dodělala Mgr. a pořád má pocit, že dceru „odbyla“ že s ní skoro nebyla :nevim:

baracudas
Ukecaná baba ;) 1954 příspěvků 24.10.18 22:20

Dcera z toho teda asi žádné následky nemá. Je to šikovná, zdravá holčička, je to o tvém pocitu…co jsi schopna obětovat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 22:41

jde to, rok jsem pracovala s ditetem a pritom studovala, pak jsem otehotnela a bez preruseni odpromovala s rocnim prckem a skolackou. Narocnejsi je z meho pohledu studium pri praci, kdy toho volneho casu je proste mene. Do skoly jsem chodila 1× za 2-3 tydny v patek a sobotu, o zkouskovem kazdy patek na zkousku x6 predmetu. Nejnarocnejsi obdobi je jen zkouskove, ale to trva kratce, a pak psani bakalarky a uceni na statnice. Hlidal vzdy jen manzel, nikoho jinym jsem svym studiem nechtela zarezovat. Ucila jsem se bud vecer nebo o vikendu, ale v poslednim rocniku to bylo opravdu casove narocne a bylo mi velmi lito, ze jsem bez deti a manzela. Ano stalo to za to, jsem rada, ze jsem dostudovala, ale na Mgr. z tohoto duvodu nejdu, chci byt se svoji rodinou. Ale jsem cerstve (v lete) po promoci, tak to vidim jeste jako velmi stresujici a casove narocne obdobi :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 22:58
@Anonymní píše:
jde to, rok jsem pracovala s ditetem a pritom studovala, pak jsem otehotnela a bez preruseni odpromovala s rocnim prckem a skolackou. Narocnejsi je z meho pohledu studium pri praci, kdy toho volneho casu je proste mene. Do skoly jsem chodila 1× za 2-3 tydny v patek a sobotu, o zkouskovem kazdy patek na zkousku x6 predmetu. Nejnarocnejsi obdobi je jen zkouskove, ale to trva kratce, a pak psani bakalarky a uceni na statnice. Hlidal vzdy jen manzel, nikoho jinym jsem svym studiem nechtela zarezovat. Ucila jsem se bud vecer nebo o vikendu, ale v poslednim rocniku to bylo opravdu casove narocne a bylo mi velmi lito, ze jsem bez deti a manzela. Ano stalo to za to, jsem rada, ze jsem dostudovala, ale na Mgr. z tohoto duvodu nejdu, chci byt se svoji rodinou. Ale jsem cerstve (v lete) po promoci, tak to vidim jeste jako velmi stresujici a casove narocne obdobi :nevim:

díky za racionální pohled. Jestli chápu správně, tak jsi promovala se dvěma dětmi? Jsem ráda, že někdo takový je. Samozřejmě, že je to o obětování něčeho…ale tak to je v životě se vším…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 23:08
@Anonymní píše:
díky za racionální pohled. Jestli chápu správně, tak jsi promovala se dvěma dětmi? Jsem ráda, že někdo takový je. Samozřejmě, že je to o obětování něčeho…ale tak to je v životě se vším…

ano dve deti, skolacka a za par mesicu uz dvouletak. Presne, jak pises je to neco za neco a je jen na tobe, co vse obetujes. Ja mam dobre organizacni schopnosti, takze pece o deti, domacnost mi nikdy nedelala problemy a chci neco vic. Byt jen doma, proste neni pro kazdeho. A i to zkouskove obdobi ci statnice je jen male casove obdobi v porovnani s celym zivotem. Ted chodim alespon 1×tydne do prace, abych se citila vyuzita ;)

Kelsey
Hvězda diskuse 44883 příspěvků 24.10.18 23:55

Tohle jsem propasla (6,5r. doma :zed: ). Skoda. Mame tri decka po sobe, byli pohodari, takze by to slo. Zacala jsem pri praci, dala jsem si restart ke tricatinam. Je to adrenalin 8).
Jezdim dalkove (vetsinou 1-2 vikendy v mesici). Vychazi mi, ze muz ma volno mezi prac. turnusem, kdyz potrebuji do skoly, kdyz nevychazi, tak prarodice pohlidaji. Muz jezdi pravidelne pracovat do sveta. Ted mam statnicovy rok a za zadkem ctvrtacku, prvnacku, predskolaka. Casto si ted rikam, kdyby si nebyla blba a vahava, tak uz mas daaavno hotovo. Dobre ti tak.
Nejstarsi jsem zapojila, ze mi cte materialy.
To mi pomaha, kdyz se potrebuji neco naucit (slyset to jinym hlasem). Nebo v noci se ucim. Ted bude prodlouzeny vikend. Muz se dnes v noci vraci po 16 dnech v praci, takze je v patek odeslu pryc a hodlam ctyri dny psat a dohanet.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >