Studium, zdravotní pojištění a přihlášky na VŠ

Anonymní
24.8.21 15:19

Studium, zdravotní pojištění a přihlášky na V

Dobrý den, ráda bych požádala o radu v mé situaci. V květnu jsem úspěšně složila státní bakalářskou zkoušku a měla v plánu pokračovat dál ve studiu. Profesoři nás ubezpečovali, že probíhající akreditační řízení u navazujícího magisterského oboru je jen formalita a obor rozhodně bude otevřen. Bohužel mi teď, na konci srpna přišel e-mail, kde píší, že se obor neotevře. Po státnících jsem vůbec nic neřešila, protože jsem počítala s tím, že mi status studenta zůstane (při pokračování ve studiu). Měla jsem jen nárazové brigády, ze kterých jsem neodváděla zdrav. pojištění. Dnes jsem volala na pojistovnu a pojisteni si budu muset sama zaplatit za mesic cervenec a srpen.. kdybych byla vedela driv, ze obor neotevrou, hledam si praci na plny uvazek driv :,( jsem z toho fakt vytocena.. kazdopadne ma otazka zni, nevite, zda se daji jeste nekam podat prihlasky? Že bych se proste prihlasila někam na VŠ, aby mi stále běžel status studenta? Už je asi pozdě že :( :(. Měla jsem si to pojistit dříve, ale vůbec mě nenapadlo, že to takhle skončí.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7147
24.8.21 15:33

Jistě ještě něco seženeš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9485
24.8.21 15:39

S VŠ ti neporadím, ale zdravotní za srpen se dá případně vyřešit ještě registrací na ÚP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9485
24.8.21 15:42

Jo a určitě se chceš zapisovat někam jen kvůli statusu studenta? Neúspěšně ukončené studium se pak započítává do doby studia z hlediska poplatků, může mít vliv třeba na ubytovací stipendium (ztráta nároku).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
24.8.21 16:55

@Lendeš a do kdy bych se tam měla registrovat, aby to pokrylo alespon ten srpen? Do konce mesice? A nevadi, ze mam uz na zari domluvenou brigadu, kde si vydelam vice nez 10 000 (tedy zamestnavatel za me zdravotni pojisteni zaplati)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9485
24.8.21 23:01

@Anetaa120 Registrovat se musíš do konce srpna, stačí jeden den v srpnu a budeš mít vyřešené zdravotní za srpen. Musíš to pak nahlásit pojišťovně. Pak se zase sama odhlásíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat