Studium zdravotnického oboru jen pro radost

Anonymní
18.1.21 20:30

Studium zdravotnickeho oboru jen pro radost

Mam za sebou studium jazykove a pedagogickeho oboru, pracovala jsem ve skolstvi, nyni nepracuji, jsem doma a pracuji castecne v rodinne firme, vlastne v oboru, ktery souvisi s predchozim studiem.. Mnoho let mne laka studium nejakeho zdravotnickeho oboru, kteremu bych se rada venovala, snad nejvice farmacie, ale jsem otevrena vsemu. Nejsem karierni typ, nezalezi mi na uplatneni, spise se chci dozvedet neco noveho ucelenym zpusobem, potrebuji nad sebou bic:) Vim, ze cist o chemii a anatomii mohu i doma sama, ale rada bych prece jen formu vyuky, nejlepe distancni, prece jen denni si uz nemohu dovolit, je mi 30 :)
Budu rada za tip, co studovat :) Jen upresnim, ze fyzika neni muj konicek. I kdyz jsem vystudovala humanitni vedy, chemie a biologie mi nedelaji problem, naopak. Je tady taky nekdo, kdo studuje jen tak, pro sebe a radost?
prosim o zachovani anonyma.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6840
18.1.21 20:34

Pro me by to byly vyhozene penize a cas. Kdyz pak z toho do zivota „nic nebude“. A urcite bych se tim dobrovolne nemordoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.21 20:37
@Cenarius píše:
Pro me by to byly vyhozene penize a cas. Kdyz pak z toho do zivota „nic nebude“. A urcite bych se tim dobrovolne nemordoval.

Tak ja si nemyslim, ze z tech vedomosti „nic nebude“. Zustane ti to prece v hlave a muzes to kdykoliv zurocit, treba i v te praci, nikdy nevis. Znalosti ti nikdy nikdo nevezme.

• Citovat
  • Nahlásit
6840
18.1.21 20:39

To sice jo, ale kdyz v tomto oboru clovek pak nepracuje a nema praxi, tak je to k nicemu. Rokama to postupne zmizi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11751
18.1.21 21:11
@Anonymní píše:
Tak ja si nemyslim, ze z tech vedomosti „nic nebude“. Zustane ti to prece v hlave a muzes to kdykoliv zurocit, treba i v te praci, nikdy nevis. Znalosti ti nikdy nikdo nevezme.

No taky me to napadlo, ale já bych dala přednost VOS, na VŠ si netroufám. Ja nevím, zda bych potom chtela ve zdravotnictví pracovat, třeba ano. Myslím, ze to pak clovek hodně rychle zapomene.
Ale zase proc ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26330
18.1.21 21:24

Nutriční.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.21 21:32

Dálkově VOŠ farmaceutický asistent (nevím, jestli je těch oboru i víc).

• Citovat
  • Nahlásit
67011
18.1.21 21:42
@Cenarius píše:
To sice jo, ale kdyz v tomto oboru clovek pak nepracuje a nema praxi, tak je to k nicemu. Rokama to postupne zmizi.

Asi budu za exota, mě mědi a bavila i jen tak, pro studium. Ale mě se líbilo ve všech vzdělávacích institucích. Následujících po Mš. Tam se ty pizdy nějak kumuluji a zůstaly tam dodnes. :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.21 21:44

Dle mě jsi dost naivní… Pro radost. Taky jsem byla. Trápím se na humanitách. A jen proto, že jsem daleko se snažím držet. Ale jde to těžko, je to dané i dobou covidu. Pokud si třeba myslíš, že on line výuka navíc distanční na VŠ je super, tak není. Je to totální hrůza a vše se neskutečně komplikuje. Jsem na humanitnim oboru a trápím se s ekonomikou i managementem. Takže okrajově tam klidně neatraktivní předměty mít můžeš. Je to tak nějak do počtu, pokud to tam patří. Fyzika klidně může být v něčem mazaně ukryta. Totálně mě to zmáhá a už to určitě nedělám pro radost. Těch seminárek co se pořád píše, nedostatek literatury, protože nejedou knihovny, nevysvětlena metodika pro psaní. Sice máš nějaké zdroje on line, nicméně to je příšerná práce. Musíš mít opravdu motivaci, jen pro radost nestačí…

Příspěvek upraven 18.01.21 v 21:47

• Citovat
  • Nahlásit
1019
18.1.21 21:45

Jo, uvažuju. Navíc bych i věděla, jak to zúročit v práci, jelikož můj dosavadní obor dovoluje zúročit úplně všechno. :lol:

Ale hlavní důvod je to, že mi přijde, že příliš mnoho lékařů je na nic. Příšerní fušeři a nemožní diagnostici. Takže nějaký přehled o fungování by pomohl. Nastudováno teda už leccos mám, spíš by mi šlo o ty kontakty na šikovnější zdravotníky. Jediné proti - že je mi tak nějak blbé studovat za peníze daňových poplatníků a pak je neléčit, nebo jim nepomáhat (ale zdaleka bych nebyla jediná, že).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.21 21:52
@Anonymní píše:
Dle mě jsi dost naivní… Pro radost. Taky jsem byla. Trápím se na humanitách. A jen proto, že jsem daleko se snažím držet. Ale jde to těžko, je to dané i dobou covidu. Pokud si třeba myslíš, že on line výuka navíc distanční na VŠ je super, tak není. Je to totální hrůza a vše se neskutečně komplikuje. Jsem na humanitnim oboru a trápím se s ekonomikou i managementem. Takže okrajově tam klidně neatraktivní předměty mít můžeš. Je to tak nějak do počtu, pokud to tam patří. Fyzika klidně může být v něčem mazaně ukryta. Totálně mě to zmáhá a už to určitě nedělám pro radost. Těch seminárek co se pořád píše, nedostatek literatury, protože nejedou knihovny, nevysvětlena metodika pro psaní. Sice máš nějaké zdroje on line, nicméně to je příšerná práce. Musíš mít opravdu motivaci, jen pro radost nestačí…Příspěvek upraven 18.01.21 v 21:47

chápu tě, ale to je všude a to cos popsala jsem zažívala během denního studia běžně :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.21 21:52

Jinak kamarádka si distancne dodelava instrumentarku. Taky pěkne jatka. Ti si skrz covid posouvají státnice. Že studia pro radost se i pro ní stalo utrpení.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.21 21:54
@Anonymní píše:
chápu tě, ale to je všude a to cos popsala jsem zažívala během denního studia běžně :)

Pokud jsi nestudovala za dob covidu, tak vůbec netusis o čem to je. To se studiem už nemá téměř nic společného.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.21 21:57
@Anonymní píše:
Pokud jsi nestudovala za dob covidu, tak vůbec netusis o čem to je. To se studiem už nemá téměř nic společného.

No z tvých příspěvků vyznívá jasná frustrace, což samozřejmě neodsuzuji a chápu, ale nevíš, za jakých podmínek a pod jakými kantory jsem studovala já. Myslím, že jako studentka i jako kantorka jsem si zažila mnohé, není třeba srovnávat, kdo to měl horší a proč. Že je dnešní doba složitá nikdo nepopírá. Chápu to tak, že studium nedoporučuješ, protože sama ho nějak v této době nezvládáš.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.21 22:04
@Anonymní píše:
No z tvých příspěvků vyznívá jasná frustrace, což samozřejmě neodsuzuji a chápu, ale nevíš, za jakých podmínek a pod jakými kantory jsem studovala já. Myslím, že jako studentka i jako kantorka jsem si zažila mnohé, není třeba srovnávat, kdo to měl horší a proč. Že je dnešní doba složitá nikdo nepopírá. Chápu to tak, že studium nedoporučuješ, protože sama ho nějak v této době nezvládáš.

Dá se to tak říct. Ale píši to tak na základě tvých indicí. Pokud potřebuješ nad sebou bič, tak aktuálně jich budeš potřebovat alespoň 10 a nemusí ti to být nic platné, co se týká fyziky, tak ta na takovém oboru bude vždy někde schovaná. Mně jde jen čistě o tu tvou motivaci. Tu radost ze studia. Protože tahle forma studia drtí i otrlé. Tak jen abys nebyla zklamaná, jako nejen já… Jinak je mi to jedno. Jen jsem měla potřebu ti to sdělit. Tak studiu zdar.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat