studnetka a těhotenství - jak je to s mateřskou?

Anonymni
3.5.07 15:00

studnetka a těhotenství - jak je to s mateřskou?

Ahoj, věřím, že mi tu někdo poradíte.

Jsem studnetka VŠ, v červnu končím. Včera jsem zjistila, že čekám prcka. Tak by mě zajímalo, jak to bude s mateřskou, nebo prostě s finančním zajištěním, až na to přijde. Musím mít odpracovaných těch 270 dní, jak jsem se tu kdesi dočetla, nebo jak to vlastně je? Jsem z toho jelen. Přítel má cca 13,5 tis. čistého měsíčně. Prosím, poradíte někdo? Radka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11935
3.5.07 15:51

Ahoj Radko,

ja to mela stejne jsou dve moznosti:

1. termin kdy se mimco narodi bude do 6 mesicu od skonceni skoly - a materskou ti bude vyplacet skola (prvnich 28tydnu) a castka je srovnatelna s rodicovskym prispevkem (7500,–)
  1. termin kdy se ma mimco narodit bude vic jak 6 mesicu a tak nemas materskou ale automaticky rodicovsky prispevek a mas na nej narok od mesice kdy se mimco narodi (to jsem mela ja) a castka je tky 7500,–
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11935
3.5.07 15:52

teda automaticky ono to neni automaticky musis samozrejme zadat bud ve skole s papirem od doktora nebo na socialce s vyplnenou zadosti a papirem od doktora o materske :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.5.07 17:32

Ahoj,
ja otehotnela v 5. rocniku a bylo mi receno, ze na materskou mam narok jedine kdyz prerusim a tudiz budu nezamestnana. Jelikoz jsem neprerusila, jen o rok prodlouzila, dostala jsem az rodicak. Prislo mi to divne, ze kdyz se clovek vic snazi, tak ze ma min. Ale rekli mi to tak na vice mistech. Tak jsem asi moc nepotesila, co? Dej vedet, jestli se neco zmenilo.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
3.5.07 19:05

Pokud studentka neprerusi, tak sice nedostane materskou (ktera se zacina vyplacet tusim ze 6 tydnu pred porodem), ale dostane rovnou rodicovsky prispevek, a to ode porodu ditete. Takze krome tech 6 tydnu pred porodem na tom nijak skodna nebude . Ten rodicovsky prispevek cini zhruba 4O procent prumerne mesicni mzdy v nepodnikatelske sfere, coz je je okolo 7600Kc (zatim), to mi neprijde spatne(pokud pred tim nepracovala).
Preju prijemne tehulkovani a hodne stesti ve skole, Inees

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
4.5.07 15:22

Děkuju Vám mocka za info, celkem mě potěšilo, protože takové názory jako jsem slyšela, mě teda vážně klidnou nenechávaly. Tak jste mi zlepšily náladu:)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama