Studniční voda do bazénu - zkušenosti

4621
12.6.13 20:51

Studniční voda do bazénu - zkušenosti

Zdravím,
chtěla jsem se zeptat, zda-li tu některá z vás máte zkušenosti s používáním studniční vody (nejedná se o pitný zdroj vody) do bazénu a koupáním malých dětí. Rádi bychom vvyužili tento zdroj vody a zajímá mě, jaké chemikálie jste s ohledem na děti používali. Případně jaká rizika z takové vody mohou plynout. Co byste doporučili a cokoli, co se k tomuto tématu vztahuje.
Děkuji,
LL

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
napresdrzku
12.6.13 20:52

Asi bych vyzkoušel plus tablety chlóru a ono se uvidí..

• Citovat
  • Nahlásit
napresdrzku
12.6.13 20:53

Asi bych vyzkoušel plus tablety chlóru a ono se uvidí..

• Citovat
  • Nahlásit
38179
12.6.13 20:54

@LadyLada
Ono je jedno, jakou vodu dáš do bazénu, stejně ji musíš chemicky ošetřit, upravit PH a desinfikovat chlorovou/bezchlorovou chemií nebo osolit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37739
12.6.13 20:59

Prodava se morska sul jako desinfekce. nebo ja do studnicni do bazenu liju Savo, rozlozi se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
459
12.6.13 21:48

Studniční voda je často draží než z kohoutku - bývá tvrdá (usazeniny na folii a ve filtraci, hůř se desinfikuje a udržuje PH) a obsahuje kovy (zase červený či zelený „šlem“ na folii někdy i takto zbarvená voda) - takže chemie na odstranění těchto nešvarů vyjde dráž než napustit z kohoutku, bez této úpravy jde zase bazén a jeho folie do háje… Jinak chlor vodu vydesinfikuje, tak nevadí že z počítku pitná není. Kdysi jsem do dětského pidibazénku (necelý kubík) používala bezchlorovou (kyslíkovou) desinfekci a voda se kazila - takže než chytit nějaký bacil z vody tak jsem dala savo - roční děti se neosypaly a voda byla v pohodě. Děti vodu prostě nechtíc vypijí a než spolkonout zkaženou vodu tak raději to savo nebo prostě chlor. Zkuste tedy nějak Vaší vodu otestovat a eventuálně koupit chemii aby se z ní stala „běžná voda“ a pak bych se nebála chlorovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3282
12.6.13 21:50

Dáváme vpdu ze studny, potom savo a tablety…ještě jsme zjištovali tvrdost vody a dávali co bylo potřeba…takže za ty chemikálie strašný peníze a nakonec se koupali asi 3×, žádný léto nebylo… :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
907
12.6.13 22:11

Po mé zkušenosti radím, ze všeho nejdřív, napustit kýbl, a hodit do něj tabletu chloru, jestli voda nezhnědne, což se u studniční stává. Znamená to, že je železitá a musí se ještě před chlorem upravit.
Držím palce ať není!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4621
13.6.13 07:13

@napresdrzku ; @Heineken ; @jkra Děkuji všem.

@klarisk To je příjemné, že první příspěvek patřil mé diskusi ;) Děkuji za vyčerpávající zkušenosti a zhodnocení studniční voda vs. voda z kohoutku - zajímavý postřeh s těmi náklady.

@cecillka Též děkuji, uděláme nejdřív test s kýblem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4621
13.6.13 07:14

@Eugiinka Toho se také obávám, aby jsme okolo bazénu nelítali a nakonec do vody vlezli jen výjimečně :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
459
13.6.13 11:57

S tím kýblem to je dobrý nápad! Ti co mají bazén na chatě a nemají jinou možnost než studnu tak at to zkusí nebo se poptat blízkých sousedů co mají podobný zdroj. Záleží i na tom, zda je bazén skládací nebo „celoroční“. U toho skládacího filtrace (myšleno písková) snad pár měsíců tu tvrdou vodu i přežije. Letos máme prvně celozapuštěný bazén 16m3 tak jsem přemýšlela jak to udělat aby se voda nepokazila (jedeme z kohoutku a to je fin. docela dost)Přemýšlela jsem Savovat - jenže savo má jen 5% chlorńanu sodného, ve vodárnách prodávají litr chlorńanu sodného 15% za cca 30,– takže jsem zvažovala vzít kanystr od mýdla (petku to prý sežere) a koupit toto, sousedi s tím mají dobré zkušenosti, ale na větší bazén je třeba to tam lít aspoń 2× týdně a všobecně to může zvýšit ph - Tak jsem nakonec na netu koupila tablety, ta velká mi zatím v chladném počasí vydržela 3 týdny - takže je to ekonomicky skoro nastejno, ale je to o hodně pohodlnější. Tbl. mají navíc algicid a vločkovač tak to možná je i lepší. Ps: už jsme tam vlezli ale teplý to nebylo :) Dneska už má voda 24 tak snad to bude lepší, solár zatím leží složen v koutě, není čas ho nainstalovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6234
13.6.13 21:22

No my napouštíme studniční vodou, normálně nalijeme savo, dáme jednu chlorovou tabletu a projedeme filtrací a je krásně čistá a naprosto v pohodě, že by byly větší náklady než na kohoutkovou, tak to se mi teda nezdá :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3347
13.6.13 21:32

Muzu se zeptat jake ma byt teda PH vody a co dalsiho jeste hlidat. Omluvam se ze se priparuji k diskuzi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
459
14.6.13 11:41

Ano, pokud Twiggi máte vodu ok tak je to super a ušetří se, máte se a finančně Vám závidím :) U nás je to bohužel špatné. Jinak celou zimu jsem prolézala různé chaty a bazénové stránky abych náš nový bazén nepo…kazila :)
Tak takový zprůměrovaný výcuc údajů - PH 6,8-7,5 ppm, chlor 0,3-0,6 ppm. Vlastně pokud se udrží PH tak to celkem jde, Ph je to co ovlivňuje spotřebu chloru a taky růst řas atd (sice závisí i na teplotě vody a zátěži v bazénu ale ph je důležité)Já začínám, takže měřím několikrát týdně to ph ( a musím srážet) Chlor měřím tak jednou týdně než se naučím jak otevřít plovák. Mám připravený i zjiskřovač vody, algicid proti řasám - zatím nepoužito tak nevím zda je to k něčemu a chlor šok - ten je dobrý mít po ruce. Jinak jsem prolezla i návody co se dá čím nahradit aby to nestálo majland (např. ten chlorńan z vodáren místo sava) ale zatím to jde jen s ph- a chlorovou tbl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
907
14.6.13 22:47

@klarisk koukám, ježiš ty jsi chudák, moc ti držím palce, ať to vykoumáš! já to vzdala, starší děti o to už nestojí a mladší ještě ne, tak mám čas se z toho vzpamatovat.
Nezvažovala jsi možnost, nechat si přivést v cisterně už upravenou vodu? Nevím, jak to vychází finančně, ale třeba by to pro nás s „komplikovanou“ vodou bylo zajímavé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat