Studoval nebo studuje někdo psychologii :-)

11
9.9.06 09:07

Studoval nebo studuje někdo psychologii :-)

Holky, potřebuji poradit. začínám studovat dálkově psychologii na FF v Olomouci. Chtěla jsem se zeptat, zda nemá někdo zkušenosti ze studiem psychologie, ať už v Olomouci nebo někde jinde. Potřebovala bych zjistit, jak moc je to náročné, co mě asi tak čeká. :?:
Budu moc ráda, pokud mi poskytnete nějaké vaše zkušenosti a rady. :)
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2901
9.9.06 09:21

Neporadím, mám vystudovanou pedagogiku. Za mých časů studovat psychologie dálkově nešla … koukala jsem na web UP v Olomouci - to máš to dvouleté magisterské studium? Je tam buď prezenční studium, nebo kombinované.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
9.9.06 09:49

Mám pětileté kombinované, koresponduje to s denním studiem, ale je to dálkové.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
9.9.06 10:50

taky jsem se na to v únoru dívala, ted už v Olmiku jde studovat kombinované jak Bc. tak Mgr. Chvilku jsem to zvažovala, ale pak odpískala. Měla jsem dost psychologie na VŠ (hlavní obor soc. práce) a už se mi nechtělo se učit na přijímačky.A navíc bych neměla hlídání ani abych do té školy mohla občas zajet.
Nicméně jsi fakt dobrá, že ses dostala, gratuluji!! :)))
Osobně si myslím, že když se první dva roky prokoušeš hnusy jako je anatomie, a různé úvody do… tak pak už by to neměla být nějaká hrůza. Hlavně jsou to vesměs zajímavé věci. tak hodně štěstí!
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
9.9.06 12:15

Díky Kristian, já jsem měla také psychologii hodně na škole (studovala jsem pajdák), ale tak nějak toho ještě nemám dost:-) Jenom prostě nevím, co přesně mě čeká…někdo říká, že nejtěžší je se na psychologii dostat…druhý zase, že je to těžké, tak nevím :?:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
9.9.06 12:21

mám dva známe, co v Ol studovali a oba říkali něco ve smyslu té první varianty. Určo, že narazíš na nějaké hnusné zk, ale asi všude jsou nejhorší první dva roky. Já myslím, že to určitě zvládneš! jo a mmch se tam letos taky dostal jeden můj známý, už je dvakrát Mgr . (učitel a právník) a ted si do třetice švihne psychologii. No asi nemá co dělat…pak ti kdyžtak písnu do SZ jeho jméno:)
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
9.9.06 12:24

Já to chci vědět (teda jak je to náročné a co mě čeká) také z toho důvodu, že jsem chtěla studovat na mateřské. Mimčo sice zatím nemáme, ale je v plánu. tak proto ty rady!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
9.9.06 12:25

Ahoj, já sice zkušenosti nemám, ale zajímalo by mě jaké na té psychyně jsou zhruba předměty :?: Dík.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
9.9.06 12:31

Pekaka-můžu se ti zeptat, ale uznej, že to bude asi subjektivní, každý za !těžké" považujeme něco jiného. Pokud už jednu zkušenost s VŠ máš, tak obrázek si můžeš udělat. Každopádně než otěhotníš a porodíš, tak prvák budeš mít za sebou a kdybys jó nestíhala, vždycky můžeš studium ukončit, nebo ve třeťáku si udělat Bc. a je to. Prostě to zkus a uvidíš.

Sany-nevím přesně, ale první dva roky jsou zkoušky z lékařských disciplín (anatomie, neurologie, fyziologie…) a krom toho i z těch humanitních. Ps. se dělí na různé větvě: ps. obecná, vývojová, sociální, osobnosti, atd atd. z toho všeho se dělaj zkoušky+určitě nějaké semináře praktické, určitě tam bude psychoterapie, a nějaké příbuzné obory-filozofie, sociologie, atd atd.
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
9.9.06 12:39

Kristian, máš pravdu…ono je to opravdu hodně subjektiní. Byla jsem už u zápisu, takže vím předměty, které mě čekají. Ten prvík mi připadne jednoduchý (doufám, že se nepletu), druhák taky ujde, ale potom se to hodně dělí na jednotlivé disciplíny a to bude asi mazec :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.6.17 23:37

@pekaka
Vím, že je to už starý příspěvek, ale chtěla jsem se zeptat, zda jste tehdy začala studovat psych. v Olomouci? Děkuji za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama