Reklama

Studující maminky - jak a kdy se učíte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

juicee
Kecalka 297 příspěvků 02.05.18 10:26
Studující maminky - jak a kdy se učíte?

Ahoj maminky, studuji třetí ročník bakalářského studia. Jelikož dělám dva ročníky najednou je toho opravdu kvantum. Je mi skoro 40 a to učení mi vůbec neleze do hlavy. Prosím, máte nějaké rady a tipy kdy a jak se učit. Popřípadě nějaký tip na podpůrné prostředky. Budu moc vděčná za vaše rady :-)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Kazimíra Olejovka
Kecalka 300 příspěvků 02.05.18 10:42

Já vystudovala s dvěma dětmi Bc. Manžel hodně pomáhal. Vzal si děti, když přijel z práce a já měla volno na učení. Nejvíc pomáhá kyslík…přestáv­ky…hodinu jet v kuse, pak jít na hodku na procházku a zase sednout k učení.

O víkendu vzal děti na chalupu, já se učila, pak jsem šla uklízet(hodinku učení, hodinku úklid - nařídila jsme si budíka)…brala jsem to místnost po místnosti a fakt důkladně. Pustila jsme si k tomu nahlas muziku a snažila se na učení nemyslet. Takhle jsem uklidla za víkend barák 7+2 a ještě se naučila na zkoušky.

Také je dobré, když přijdeš z přednášek, ještě jednou si doma poznámky projet…a dělat to průběžně. A hlavně nic neodkládat!!! Seminárky si rozvrhnout…osnovu atd. Těžké předměty nenechávat nakonec…

Vzhledem k tomu, že mám ADHD (diagnostikováno až v dospělosti), pomohl mi na soustředění biofeedback.

Když manžel ležel v Motole na neurologii, schválně jsem se optala lékaře co za podpůrné prostředky by mi doporučil na soustředění…ku­podivu nic. Všechny volně prodejné „soustřeďováky“ jsou spíš bonbonky, než aby to mělo nějaký valný účinek. Ale zkušela jsme před tím Guaranu - nevím, myslím, že to účinky nemělo.

juicee
Kecalka 297 příspěvků 02.05.18 12:05

@Kazimíra Olejovka Díky za všechny tipy!

Evullka
Zasloužilá kecalka 560 příspěvků 6 inzerátů 02.05.18 13:14
@Kazimíra Olejovka píše
O víkendu vzal děti na chalupu, já se učila, pak jsem šla uklízet(hodinku učení, hodinku úklid - nařídila jsme si budíka)…brala jsem to místnost po místnosti a fakt důkladně. Pustila jsme si k tomu nahlas muziku a snažila se na učení nemyslet. Takhle jsem uklidla za víkend barák 7+2 a ještě se naučila na zkoušky.

To jako opravdu se takhle dá učit na zkoušky? Ono asi záleží, co to je i za školu, že 8)

@juicee Návod nemám, mám tři děti, některé chodí do MŠ, je tedy pravda, že do zaměstnání zatím nechodím, ale většina starosti o děti je na mně. Učím se během dne, pokud to jde a potom hlavně, když jdou spát děti nebo si přivstanu a ráno. Maximálně využívám k opakování i možnost odjet den zkoušky o hodně dříve do školy a drtit se tam ( v knihovně, v autě )Ale je fakt, že já se při učení na zkoušky učim, nemám čas uklízet barák:)
Hodně zdaru ve studiu :mavam:

Kazimíra Olejovka
Kecalka 300 příspěvků 02.05.18 14:34

@Evullka Proč by ne? Víš jak si vyvětráš krásně hlavu a prokrvíš mozek? Jde to pak mnohem lépe. Samozřejmě jsem se učila i dávno před tím, ale za ten volný víkend jsem toho dala nejvíc.

Byly doby, kdy jsem jela nepřetržitě třeba celý den, s přestávkou na jídlo…usínala jsem u toho, nešlo mi to do hlavy… Pak jsem přišla na tento způsob a už nic jiného na mě nefunguje.

A bavím se o zkouškách na konci semestru…státnice bylo jiné maso :-))

vulpes
Závislačka 4957 příspěvků 02.05.18 14:55

@Kazimíra Olejovka tomu postupu s uklízením naprosto rozumím :lol: ale já naopak nedokážu během té pauzy vypnout, naopak se mi spousta věcí teprve uloží v hlavě nebo konečně vymyslím postup…takže honem přerušuji uklízení a běžím k počítači si ten kód zkusit (programuji)

Kazimíra Olejovka
Kecalka 300 příspěvků 02.05.18 15:57

@vulpes tak já studovala humanitní obor, žádná zdrávka nebo matematika

sakota
Kelišová 5459 příspěvků 02.05.18 16:05

Mne pomaha se ucit v mhd cestou do/ze skoly, kdyz jedu bez deti. :D Jinak se v podstate neucim, nedavam to, spoleham na stesti a to, co vyskoci v pameti samo. Ale ted jsoou prede mnou zaverecky, tak to asi bude trochu jinci kafe. Uz bych mela zacit, fuj. Hodne stesti!

juicee
Kecalka 297 příspěvků 03.05.18 13:37

Nejhorší je si k tomu sednout a fakt se učit. Já to pročítám, ale vůbec nic z toho nevím.

Kazimíra Olejovka
Kecalka 300 příspěvků 03.05.18 14:31

@sakota mám problém, že u toho prostě usnu :-)

juicee
Kecalka 297 příspěvků 07.06.18 09:39

Ahoj studentky, chci se zeptat na jednu věc. Čeká mě první ústní zkouška, zatím byly všechny písemné. Nejsem na zkoušku extra připravená. No a teď moje otázka. Omluvit se učiteli za nepřipravenost? Přijde mi hrozně trapné skoro ve 40 fakt neumět :-) A proč neumím - prostě to můj mozek nebere:-D

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 1761 příspěvků 08.06.18 10:31
@juicee píše:
Ahoj studentky, chci se zeptat na jednu věc. Čeká mě první ústní zkouška, zatím byly všechny písemné. Nejsem na zkoušku extra připravená. No a teď moje otázka. Omluvit se učiteli za nepřipravenost? Přijde mi hrozně trapné skoro ve 40 fakt neumět :-) A proč neumím - prostě to můj mozek nebere:-D

Ne, tohle bych vážně netroubila dopředu. Jdi tam tak, abys měla čisté svědomí, že ses na to nevykašlala a nezbývá než doufat, že nedostaneš okno. Pokud dostaneš, tak nebudeš první ani poslední.

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 1761 příspěvků 08.06.18 10:33

@juicee A teď koukám na ten úvodní příspěvek, jak děláš dva ročníky najednou? :think:

Katulinek88
Povídálka 33 příspěvků 26.06.18 11:03

Ahojky, já dodělávám momentálně ING - VŠ ekonomie a mám doma jedno malé děcko.. mohu říct, že je to poměrně zápřah, ale dá se to ! Když člověk chce, vždy si čas najde a to i když to má být večer, kdy vám děcko i manžel třeba spí :) Když jsem unavená, nebo mám plnou hlavu věcí a nedokážu se soustředit, dávám si Mindflow.. mohu říct, že cítím účinky a je to docela fajn pocit, že aspoň něco vás drží :D :mavam:

Ibyska
Povídálka 24 příspěvků 27.06.18 12:56

Já se kdysi učila ve vaně, jediné místo kde se to jakžtakž dalo a byl tam klid – samozřejmě jsem si musela zamknout :) později jsem se učila i u žehlení nebo když malé odpoledne spalo. Držím palce

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama