Studující maminky - jak a kdy se učíte?

335
2.5.18 10:26

Studující maminky - jak a kdy se učíte?

Ahoj maminky, studuji třetí ročník bakalářského studia. Jelikož dělám dva ročníky najednou je toho opravdu kvantum. Je mi skoro 40 a to učení mi vůbec neleze do hlavy. Prosím, máte nějaké rady a tipy kdy a jak se učit. Popřípadě nějaký tip na podpůrné prostředky. Budu moc vděčná za vaše rady :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2.5.18 10:42

Já vystudovala s dvěma dětmi Bc. Manžel hodně pomáhal. Vzal si děti, když přijel z práce a já měla volno na učení. Nejvíc pomáhá kyslík…přestávky…hodinu jet v kuse, pak jít na hodku na procházku a zase sednout k učení.

O víkendu vzal děti na chalupu, já se učila, pak jsem šla uklízet(hodinku učení, hodinku úklid - nařídila jsme si budíka)…brala jsem to místnost po místnosti a fakt důkladně. Pustila jsme si k tomu nahlas muziku a snažila se na učení nemyslet. Takhle jsem uklidla za víkend barák 7+2 a ještě se naučila na zkoušky.

Také je dobré, když přijdeš z přednášek, ještě jednou si doma poznámky projet…a dělat to průběžně. A hlavně nic neodkládat!!! Seminárky si rozvrhnout…osnovu atd. Těžké předměty nenechávat nakonec…

Vzhledem k tomu, že mám ADHD (diagnostikováno až v dospělosti), pomohl mi na soustředění biofeedback.

Když manžel ležel v Motole na neurologii, schválně jsem se optala lékaře co za podpůrné prostředky by mi doporučil na soustředění…kupodivu nic. Všechny volně prodejné „soustřeďováky“ jsou spíš bonbonky, než aby to mělo nějaký valný účinek. Ale zkušela jsme před tím Guaranu - nevím, myslím, že to účinky nemělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
335
2.5.18 12:05

@Kazimíra Olejovka Díky za všechny tipy!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
624
2.5.18 13:14
@Kazimíra Olejovka píše
O víkendu vzal děti na chalupu, já se učila, pak jsem šla uklízet(hodinku učení, hodinku úklid - nařídila jsme si budíka)…brala jsem to místnost po místnosti a fakt důkladně. Pustila jsme si k tomu nahlas muziku a snažila se na učení nemyslet. Takhle jsem uklidla za víkend barák 7+2 a ještě se naučila na zkoušky.

To jako opravdu se takhle dá učit na zkoušky? Ono asi záleží, co to je i za školu, že 8)

@juicee Návod nemám, mám tři děti, některé chodí do MŠ, je tedy pravda, že do zaměstnání zatím nechodím, ale většina starosti o děti je na mně. Učím se během dne, pokud to jde a potom hlavně, když jdou spát děti nebo si přivstanu a ráno. Maximálně využívám k opakování i možnost odjet den zkoušky o hodně dříve do školy a drtit se tam ( v knihovně, v autě )Ale je fakt, že já se při učení na zkoušky učim, nemám čas uklízet barák:)
Hodně zdaru ve studiu :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.5.18 14:34

@Evullka Proč by ne? Víš jak si vyvětráš krásně hlavu a prokrvíš mozek? Jde to pak mnohem lépe. Samozřejmě jsem se učila i dávno před tím, ale za ten volný víkend jsem toho dala nejvíc.

Byly doby, kdy jsem jela nepřetržitě třeba celý den, s přestávkou na jídlo…usínala jsem u toho, nešlo mi to do hlavy… Pak jsem přišla na tento způsob a už nic jiného na mě nefunguje.

A bavím se o zkouškách na konci semestru…státnice bylo jiné maso :-))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5546
2.5.18 14:55

@Kazimíra Olejovka tomu postupu s uklízením naprosto rozumím :lol: ale já naopak nedokážu během té pauzy vypnout, naopak se mi spousta věcí teprve uloží v hlavě nebo konečně vymyslím postup…takže honem přerušuji uklízení a běžím k počítači si ten kód zkusit (programuji)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.5.18 15:57

@vulpes tak já studovala humanitní obor, žádná zdrávka nebo matematika

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8459
2.5.18 16:05

Mne pomaha se ucit v mhd cestou do/ze skoly, kdyz jedu bez deti. :D Jinak se v podstate neucim, nedavam to, spoleham na stesti a to, co vyskoci v pameti samo. Ale ted jsoou prede mnou zaverecky, tak to asi bude trochu jinci kafe. Uz bych mela zacit, fuj. Hodne stesti!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
335
3.5.18 13:37

Nejhorší je si k tomu sednout a fakt se učit. Já to pročítám, ale vůbec nic z toho nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.5.18 14:31

@sakota mám problém, že u toho prostě usnu :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
335
7.6.18 09:39

Ahoj studentky, chci se zeptat na jednu věc. Čeká mě první ústní zkouška, zatím byly všechny písemné. Nejsem na zkoušku extra připravená. No a teď moje otázka. Omluvit se učiteli za nepřipravenost? Přijde mi hrozně trapné skoro ve 40 fakt neumět :-) A proč neumím - prostě to můj mozek nebere:-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5990
8.6.18 10:31
@juicee píše:
Ahoj studentky, chci se zeptat na jednu věc. Čeká mě první ústní zkouška, zatím byly všechny písemné. Nejsem na zkoušku extra připravená. No a teď moje otázka. Omluvit se učiteli za nepřipravenost? Přijde mi hrozně trapné skoro ve 40 fakt neumět :-) A proč neumím - prostě to můj mozek nebere:-D

Ne, tohle bych vážně netroubila dopředu. Jdi tam tak, abys měla čisté svědomí, že ses na to nevykašlala a nezbývá než doufat, že nedostaneš okno. Pokud dostaneš, tak nebudeš první ani poslední.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5990
8.6.18 10:33

@juicee A teď koukám na ten úvodní příspěvek, jak děláš dva ročníky najednou? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.6.18 11:03

Ahojky, já dodělávám momentálně ING - VŠ ekonomie a mám doma jedno malé děcko.. mohu říct, že je to poměrně zápřah, ale dá se to ! Když člověk chce, vždy si čas najde a to i když to má být večer, kdy vám děcko i manžel třeba spí :) Když jsem unavená, nebo mám plnou hlavu věcí a nedokážu se soustředit, dávám si Mindflow.. mohu říct, že cítím účinky a je to docela fajn pocit, že aspoň něco vás drží :D :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
27.6.18 12:56

Já se kdysi učila ve vaně, jediné místo kde se to jakžtakž dalo a byl tam klid – samozřejmě jsem si musela zamknout :) později jsem se učila i u žehlení nebo když malé odpoledne spalo. Držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama