Stupeň úrovně v AJ pro zaměstnavatele - výborná

36
27.3.17 11:47

Stupeň úrovně v AJ pro zaměstnavatele- výborná

Prosím, máte někdo zkušenost, co si zaměstnavatel představuje pod „výborná“ angličtina? Musí to být opravdu plynulá (úroveň C1)? Já mám úroveň B2 - řekla bych, že moje angličtina je hodně dobrá, ale už mám pochybnosti, zda výborná. Zaměstnavatel pouze inzeruje „výborná znalost aj“. Ať se nehlásím zbytečně…díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Saatine
27.3.17 11:49

@Cintaku Zkus to, oni sami kolikrát neví a zjistí to u pohovoru. Můj partner má různé certifikace, anglicky mluví denně a stejně by se na výbornou neohodnotil ;)

• Citovat
  • Upravit
36
27.3.17 11:49

Zapomněla jsem napsat - je to pro pozici v HR

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18920
27.3.17 11:50

@Cintaku Pro mě by to znamenalo, že musí umět komunikovat plynně v každodenní práci - zvládat každodenní komunikaci (mail, telefon, prezentace, argumentace) v kolektivu nebo se zákazníkem, kde je AJ pracovním jazykem, včetně odborných termínů.
V případě profesí typu tlumočník, dělání rešerší, výuka AJ bych pak předpokládala naprostou bezchybnost a úroveň rodilého mluvčího.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8433
27.3.17 11:53

@Cintaku Přihlas se, B2 je slušné, kdyby chtěli úroveň rodilého mluvčího, napíšou „na úrovni rodilého mluvčího“. Ona bohužel když se napíše jen „pokročilá“ znalost, tak si to někteří kandidáti překládají tak, že když si umí v hotelu objednat jídlo na pokoj, tak jsou pokročilí (protože základní je přeci jen vykoktat si u „McDonalds“, že chci dva cheeseburgery). Takže se to šponuje a u většiny pozic se píše požadavek radši na o něco vyšší stupeň.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
661
27.3.17 12:31

@zrcadlo také si myslím, že by to měla zkusit, jestli se sama cítí „hodně dobrou na angličtinu“.

To já to mám naopak, podle svého bývalého učitele- rodilého mluvčího mám úroveň B2, ale mám pocit, že bych se zařadila do úrovně „nějak se domluvím“.
U výborné znalosti anglického jazyka si představím opravdu plynulý rozhovor s porozuměním a bezchybné psaní. Jde o to, co si pod výbornou angličtinou představuje zaměstnavatel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.3.17 12:34

@Cintaku Ja zrovna dnes mela pohovor (v inzeratu bylo fluent a advanced) v anglictine, jsem tak uroven B2 a bylo to ok. (A ja talentovana na jazyky nejsem) :-)

• Nahlásit
  • Citovat
36
27.3.17 12:38

No hodně dobrou… pod tím hodně si každý může představit něco dobrého, nechejme dobrou. Domluvím se bez problémů, nejsem si už tak jistá v psané formě, mám vždycky obavu, že udělám chybu, nejsem překladatel. V minulých letech jsem angličtinu taky využívala o dost více, při studiu atd., teď už tolik ne a tím pádem člověk si už není tolik jistý a nechce se mi zbytečně vynakládat energii na něco, kde má zaměstnavatel jiné nároky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2563
27.3.17 16:09

Určitě bych to zkusila. Já se kdysi hlásila do firmy, kde chtěli výbornou angličtinu i němčinu, no vzali mě, i když moje němčina lehce pokulhávala :) Hlavně pokud budeš ten jazyk pak denně používat, rychle se zlepšíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama