Štve mě manželova závislost na bratrovi :-(

11
21.7.15 23:45

Štve mě manželova závislost na bratrovi:-(

Ahoj všem :),
zakládám toto téma i přesto, že jsem si řekla, že nikdy nic podobného na netu řešit nebudu. Ale potřebovala bych slyšet názor někoho jiného…nezaujatého. Jde o bratra mého manžela. Mají mezi sebou krásný vztah, ale podle mě je až nemocný:-/ S manželem máme rok po svatbě a celkem jsme spolu 4 roky. Všechno klape tak jak má, až na jednu věc - vše, co spolu s manželem řešíme nebo děláme s námi dělá i jeho bratr. Takže když rozhodujeme o něčem důležitém, tak se manžel radí se svým bratrem a pak se podle toho zařídí, když někam vyrazíme, nejdeme pouze ve dvou, ale ve třech - i když jdeme jen posedět s přáteli…bydlíme v bytě, který je napsaný na bratra a ten nám platí i měsíční účty s tím, že se s ním manžel pak vyrovnává - je prostě všude. Má i klíče od bytu ve kterém bydlíme, takže kdykoliv přijde. Ze začátku to bylo normální, vždy, když si vyšel ven, tak u nás spal. Teď už moc nechodí, ale klíče pořád má. Jsem z toho hrozně špatná, hrozně mě to štve:-/ Já si myslím, že vztah je o 2 lidech a ne o 3 a nejsem schopná skousnout fakt, že součástí mého života je kromě manžela i jeho bratr. Já osobně mám krásný vztah se svými sourozenci, ale do mého soukromí mi nelezou. Je to strašně sklíčující a já nevím jak dál. Už jsem to manželovi říkala, že mi to vadí, ale on je strašně hodný a má svého bratra rád, takže mu nedokáže říct, že chce mít svoje soukromí. Navíc si s manželovo bratrem vůbec nerozumín - jednak jsme každý úplně jiný a jednak mě štve to, jak se mezi nás cpe:-( Jak byste řešili tuto situaci? A máte nějakou podobnou zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4033
21.7.15 23:51
@Ina183 píše:
zakládám toto téma i přesto, že jsem si řekla, že nikdy nic podobného na netu řešit nebudu. Ale potřebovala bych slyšet názor někoho jiného…nezaujatého. Jde o bratra mého manžela. Mají mezi sebou krásný vztah, ale podle mě je až nemocný:-/ S manželem máme rok po svatbě a celkem jsme spolu 4 roky. Všechno klape tak jak má, až na jednu věc - vše, co spolu s manželem řešíme nebo děláme s námi dělá i jeho bratr. Takže když rozhodujeme o něčem důležitém, tak se manžel radí se svým bratrem a pak se podle toho zařídí, když někam vyrazíme, nejdeme pouze ve dvou, ale ve třech - i když jdeme jen posedět s přáteli…bydlíme v bytě, který je napsaný na bratra a ten nám platí i měsíční účty s tím, že se s ním manžel pak vyrovnává - je prostě všude. Má i klíče od bytu ve kterém bydlíme, takže kdykoliv přijde. Ze začátku to bylo normální, vždy, když si vyšel ven, tak u nás spal. Teď už moc nechodí, ale klíče pořád má. Jsem z toho hrozně špatná, hrozně mě to štve:-/ Já si myslím, že vztah je o 2 lidech a ne o 3 a nejsem schopná skousnout fakt, že součástí mého života je kromě manžela i jeho bratr. Já osobně mám krásný vztah se svými sourozenci, ale do mého soukromí mi nelezou. Je to strašně sklíčující a já nevím jak dál. Už jsem to manželovi říkala, že mi to vadí, ale on je strašně hodný a má svého bratra rád, takže mu nedokáže říct, že chce mít svoje soukromí. Navíc si s manželovo bratrem vůbec nerozumín - jednak jsme každý úplně jiný a jednak mě štve to, jak se mezi nás cpe:-( Jak byste řešili tuto situaci? A máte nějakou podobnou zkušenost?

Tak třeba se chce o Tebe manžel podělit s bratrem kompletně, ale jen neví jak to má říct.. ;)

Ne, dělám si srandu, nemyslím si, že to co u Vás probíhá je OK. Tohle by mi vadilo taky, pokud by sourozenec partnerky nás následoval úplně všude…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46668
22.7.15 00:02

@Ina183, zkušenost nemám, tak nevím, jestli bude moje rada relevantní, ale pocitově to vidím tak, že pokud bych nebyla schopná skousnout, že součástí našeho vztahu je bratr, tak bych si manžela nebrala :nevim:

Dost často tady čtu, jak tchýně, rodiče nebo ex zasahují do života a dotyční manželé si asi myslí, že svatbou se to rázem změní. Vždy to zůstává stejné nebo horší a rada je na to asi jediná - řešit ještě před svatbou a případně se nebrat :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
202
22.7.15 00:11
@Ina183 píše:

měla jsem kamarádku. Byla jako moje sestra. Taky s námi chodila na dovolené, posedět s přáteli. Taky měla klíče od bytu a mohla kdykoli přijít. Přespat. Přijde mi to normální. Jsou to bratři. Rodina. Chceš je rozdělit? :nevim:

Nejspíše ti asi vadí, že nemáš všechno pod kontrolou. Asi doma šéfuješ a děsí tě, že tuhle jedinou věc nemůžeš ošéfovat že? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
753
22.7.15 00:21

Naprosto Ti rozumim. :hug: U nás to bylo hodně podobne a také jsem to spatne snasela. Pomohlo to, že se bratr oženil a najednou je klid. Najdi mu babu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2562
22.7.15 00:23

Kamarádka měla taky kamarádku. Nejlepší! Lepší, než sestra! Brala ji na dovolenou, když měla splín z rozchodu, zvala na společné akce. Až jí ta nej kamarádka sbalila chlapa. Musím se smát, jak je fakt normální trávit čas ve třech. Bratr tě asi sbalit nechce, ale normální to fakt není, to bych byla tvrdá. Přestěhovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6376
22.7.15 00:26

@Ina183 Tak já tuhle zkušenost nemám, ale chápu tě. Taky by mi to vadilo, aby mi někdo takhle narušoval soukromí a chodil do bytu jak se mu zachce :zed: Nebo i to, že vám platí bydlení a manžel se s ním pak vyrovná :roll: Asi by to chtělo najít si vlastní byt a ne byt manželova bratra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
22.7.15 00:27

@JuriskaMa

Nemyslím si, že bych nějak šéfovala…s manželem je to vše o kompromisu. Ale je to moje domácnost a moje rodina, takže samozřejmě chci mít kontrolu:-) Ale není to tak, že by manžel skákal tak, jak já pískám. Jen mě ubíjí to, že jemanželův bratr všude…všude, kam se podívám. Rozdělit je nechci v žádném případě, jsem moc ráda, že mají krásný vztah…ale podle mě chybí jakási hranice, kam už se nesmí…a tu oni jaksi nejsou schopni vnímat:-/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
22.7.15 00:31

@KPKristy
Já vím, že čekat, že po svatbě bude vše růžové a vše se vyřeší samo je nesmysl. Ony ve finále žádné problémy mezi námi nejsou a ani nebyly - pouze maličkosti a ty jsou všude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
22.7.15 00:39

@Chytrak

:mrgreen: Já bych nechtěla být rozdělená…

Dnes jsme byli např. pozvaní kamarádama na posezení do hospody. Manžel mi ukazoval SMS, ve které nás kamarádi zvali a psali tam, že mě má manžel vzít s sebou. Když jsme dorazili do hospy, tak tam už seděl i manželovo bratr, který od kamarádů sice pozvaný nebyl, ale manžel mu volal, že si jdeme sednout, tak ať přijde. A to jsou ty momenty, kdy mám úplně po náladě, i přesto, že se na tu akci moc těším. Možná jsem divná a chyba je ve mě…nevím:-/ Nechápu, proč si nemůžeme budovat něco sami, kamarády, společné zažítky apod., ale pořád s námi musí být manželovo bratr…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
22.7.15 00:43
@ivculka píše:
Naprosto Ti rozumim. :hug: U nás to bylo hodně podobne a také jsem to spatne snasela. Pomohlo to, že se bratr oženil a najednou je klid. Najdi mu babu :mrgreen:
:-D Taky mě to napadlo. Jenže to je problém - nechci aby to vyznělo špatně, ale on není moc pohledný a povahově je taky malinko komplikovaný:-/ Pracuje jako IT…
Je mi jasný, že kdyby si našel babu, tak mám po problémech, protože by neměl čas se mezi nás cpát. Ale asi si budu muset počkat :,(
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
753
22.7.15 00:52
@Ina183 píše: :-D Taky mě to napadlo. Jenže to je problém - nechci aby to vyznělo špatně, ale on není moc pohledný a povahově je taky malinko komplikovaný:-/ Pracuje jako IT…
Je mi jasný, že kdyby si našel bab @Ina183 @Ina183 u, tak mám po @Ina183 problémech, protože by neměl čas se mezi nás cpát. Ale asi si

@Ina183 @Ina183
Já čekala 15 let, jezdil s námi i na dovolenou 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2346
22.7.15 03:33

@Ina183 myslim, ze je na rade opravdu vazny rozhovor s manzelem. Proste mu rekni jak to citis, zadne vycitky. Vysetli, jak ho milujes, chces byt nekdy jen s nim, uzit si ho, mit proste jen svuj zivot. Bratr at nekdy zajde na pokec, nekdy si s vami sednout ci nekam vyrazit, ale ne porad. Nejaka litost vuci nemu neni na miste, je dospely, snad si dokaze najit zabavu sam, ne?
Klice bych mu asi nechala pouze pro nejake pohotovostni situace, prip. zaliti kytek v nepritomnosti. Jestli by chodil sam dovnitr, nechala bych klidne vymenit zamek a manzelovi jen dala nove klice s tim ze takhle teda ne. To placeni ohledne bytu je dost podivne, tez bych promluvila s chlapem, ze se mi to nelibi, aby bratr do vasich veci takhle videl a zasahoval.
Ja bych tohle teda nezkousla, mam rada soukromi, vadilo by mi to hodne. Drzim palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81650
22.7.15 05:41

Chování bratrů mě nepříjde normální. Aby mě všude chodil švagr za zadkem, tak to teda ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.7.15 05:54
@Ina183 píše:
  • bydlíme v bytě, který je napsaný na bratra a ten nám platí i měsíční účty s tím, že se s ním manžel pak vyrovnává -

Kdyz je byt od bratra je logicke, ze bude mit klice od bytu.

• když si vyšel ven, tak u nás spal.

Snad u vas muze prespat, jestli nema spojeni a nebo jdete ven spolecne, kdyz uz vam plati ucty!

A to, ze mluvi s nim tvuj manzel o ruznych vecech, ja myslim, ze kazdy se nekomu sveruje. A je jedno jestli je to kamoska a nebo bratr. Osobne my kdyz jdeme nekde ven s vice lidmi, tak svoji sestre taky reknu at jde. Nektrere vztahy jsou si blizke a me to treba neprijde divne, ze podnikam neco zaroven se sestrou a manzelem, kdyz to neni nejaka osobni, romanticka akce. Spis mi prijde divne, ze nekdo nekomu vycita tenhle vztah, ale to, ze mi nekdo plati ucty, to uz mu nevadi. To je hnus teda.
  • Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama