Štve mě rodičák

Anonymní
17.4.20 15:12

Štve mě rodicak

Ahoj holky :? Nevim co delat…jsem na začátku druhého těhotenství takže zatím není vůbec nic jistého. Žádám si aktuálně o rodičovský příspěvek. Chtěla jsem ho nastavit na co nejvíce, abysme stihli vybrat co největší částku logicky… Jenže jsme zjistili že manžel má reálne malý plat, skoro polovinu má bokem jako nejakou prémii a takovýhle bl. bosti… A ja nastoupila do nové prace, a materskou jsem měla jen 10 000. Manžel má reálný plat 15 000. (Na výplatní pásce byla napsaná jiná částka než v celkovém ročním příjmu) Když jsme to počítali tak bysme si to mohli nejvíce zvýšit na 11 000.. :,( dá se stím něco udělat nebo to je prostě definitivní? Nechci nějak obirat stát, ale vesměs jsem ty zbylé peníze chtěla dávat bokem abysme z toho mohli čerpat až bude druhé dítě.. :think: když to nepůjde tak se samozřejmě nedá nic dělat, hroutit se z toho nebudeme.. :) riziko druhého dítěte no :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1127
17.4.20 15:15

Primárně bych řešila to, aby měl manžel příjmy celé oficiálně. Vzhledem k tomu, že se mu z toho vypočítává důchod, tobě by se z toho vypočítávaly alimenty/vdovský/sirotčí důchod atd. Pokud půjde na neschopenku tak to samé.
Jinak s RP nic udělat nepůjde, pokud máte takhle nízké příjmy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.20 15:20

@Lilith_S Vidíš, tyjo, to mě vůbec nenapadlo! Ten důchod by byl fakt spatnej :think: ono to jakoby oficiálně je, jsou to nějaký příspěvky na stravu, dojíždění atd… Ale reálně jako mzda je to fakt málo :? Mívá okolo 25 000, a já vypočítala z ročního prijmu že mu vychází těch 15 000 :cert: pracuje v malý firmicce, jako stavbar, takže to je asi výhodný i pro pana podnikatele majitele firmy :think:

• Citovat
  • Nahlásit
10887
17.4.20 15:20
@Lilith_S píše:
Primárně bych řešila to, aby měl manžel příjmy celé oficiálně. Vzhledem k tomu, že se mu z toho vypočítává důchod, tobě by se z toho vypočítávaly alimenty/vdovský/sirotčí důchod atd. Pokud půjde na neschopenku tak to samé.
Jinak s RP nic udělat nepůjde, pokud máte takhle nízké příjmy.

Důchod se vypočítává z posledních 10ti let, teď mu nabihaji jen odpracovany roky. Jinak souhlas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1127
17.4.20 15:22

@JancaS84 tak nikdy nevíš, co se stane, a chlapi plodí i v 70, co my víme, kolik mu je :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25959
17.4.20 15:27
@JancaS84 píše:
Důchod se vypočítává z posledních 10ti let, teď mu nabihaji jen odpracovany roky. Jinak souhlas.

To nicméně nic nemění a tom, že případná nemocenská, OČR, odstupné, podpora v nezaměstnanosti nebo invalidní důchod se počítají z oficiálního příjmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18519
17.4.20 15:30

Ne, s tím rodičákem nic neudělaš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11922
17.4.20 15:37
@JancaS84 píše:

no, já mám pocit, že to už nějaký ten rok neplatí :nevim: od roku 1995? nebo tak nějak? momentálně se počítají výdělky z období tuším od roku 1986 dosud a přepočítávají se nějakými koeficienty (aby výdělky z minulosti byly reálnější pro současnou situaci).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2971
17.4.20 15:45

@sagina jojo, taky jsem to chtěla napsat, že to už neplatí, to o těch 10 letech. Jenže už jsem 7 let pryč ze sociálky, tak jestli to nevrátili :mrgreen:

Jinak tohle je blbý, přiznaný základ a zbytek na ruku. On to měl i můj manžel, bylo to výhodnější, že bral víc. Pak si nechal přiznávat všechno a skuhral, jak ho obírají na daních a poplatcích. Jenže loni v létě měl pracovní úraz, tak ho dopláceli do výše platu. Pak si hned na to zlámal nohu a byl doma další tři měsíce. Kdyby měl jen to minimum, tak z tý nemocenský nevyžijem. Takhle to naštěstí jakžtakž šlo a ještě mu teď hodně dopláceli na daních.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10887
17.4.20 15:45
@sagina píše:
no, já mám pocit, že to už nějaký ten rok neplatí :nevim: od roku 1995? nebo tak nějak? momentálně se počítají výdělky z období tuším od roku 1986 dosud a přepočítávají se nějakými koeficienty (aby výdělky z minulosti byly reálnější pro současnou situaci).

Jo asi máš pravdu. Zas nějaká novinka. Tak kdo ví jak to bude zase za pár let :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78287
17.4.20 16:10
@Anonymní píše:
Ahoj holky :? Nevim co delat…jsem na začátku druhého těhotenství takže zatím není vůbec nic jistého. Žádám si aktuálně o rodičovský příspěvek. Chtěla jsem ho nastavit na co nejvíce, abysme stihli vybrat co největší částku logicky… Jenže jsme zjistili že manžel má reálne malý plat, skoro polovinu má bokem jako nejakou prémii a takovýhle bl. bosti… A ja nastoupila do nové prace, a materskou jsem měla jen 10 000. Manžel má reálný plat 15 000. (Na výplatní pásce byla napsaná jiná částka než v celkovém ročním příjmu) Když jsme to počítali tak bysme si to mohli nejvíce zvýšit na 11 000.. :,( dá se stím něco udělat nebo to je prostě definitivní? Nechci nějak obirat stát, ale vesměs jsem ty zbylé peníze chtěla dávat bokem abysme z toho mohli čerpat až bude druhé dítě.. :think: když to nepůjde tak se samozřejmě nedá nic dělat, hroutit se z toho nebudeme.. :) riziko druhého dítěte no :mavam:

Jasně, ty nechceš obírat stát, ale že ho obíráte tím, že má manžel jen část výplaty ofiko, to ti nevadí :think: Tak teď máš alespoň smůlu a většina rodičáku propadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6014
17.4.20 16:24

Zakladatelko, vy jste dobrá dvojka. Utíká vám mnohem víc. Ale neee, vy nechcete brát, tak to je dobře. Tady se vám to hezky vrátilo. Tady se ta kombinace nevyplatila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.20 16:29

@j.a.n.i1 Ježíš, píšu ze jsem to nevěděla??? My jsme fakt nevedeli že to není do ročního prijmu! Na výplatní pásce má napsáno strava-castka. Doprava-částka.. Celkem =CELY plat se vším všudy. Až teď, potom co jsem si spočítala roční příjem jsem zjistila že jim to dávaji bokem. V práci lidi odcházeli protože dostávali pár korun, takže jim prý přidali. Nikdo se o tom nijak nepatral jak to reálně je. Je to rodinná firma, majitel je náš příbuzný. S manželem tomuhle absolutně nerozumíme, je celý život zaměstnaný u něj, a já pracovala 1.5roku jako státní zaměstnanec.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.20 16:31

@Trojlístek Smarja, vždyť píšu ze jsme to nevěděli! Kdybych měla výplatní pásku tak vám ji vyfotím. Je to rodinná firma o 10ti zaměstnancích. Lidi začali odcházet a tak přidali. Viz výše. Myslíš že bysme byli tak bl.by a brali peníze na černo jen proto abysme měli? Když vidím kolik to má sakra nevýhod? :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.20 16:37

Trochu přemýšlejte… Kdybych věděla že ty peníze nejsou oficiální, tak asi nepůjdu zadat o zvýšení přes manželův plat. Jak mám zjistit že ty peníze nejsou oficiální? Na výplatní pásce je napsaná strava, doprava, práce ve vysoké prasnosti riziko na zdraví, apodob… A k tomu částky. A je tam celková částka kolik mu jde na účet. Polovinu výplatních pásek ani nedostal, nikdo to neřešil. Majitel firmy je náš příbuzný. Když jsem šla do firmy pro roční příjem, spočítala jsem si kolik vychází plat měsíčně, a čumím že to absolutně nevychází stím co mu chodí na účet. Já myslela že od toho je ta výplatní páska, aby si to člověk ověřil. Opravdu jsme nevěděli že tyhle položky jsou bokem a nepatří do oficiálniho příjmu! Nikdy jsme tohle neřešili ani jeden, ani řešit nemuseli. Jasný, jsme poučený, ale nepište mi jak se mi to vymstilo že obirame stát! My ho neobirame záměrně :zed:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat