Štve Vás zneužívání dávek?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
TeSudička
Kecalka 388 příspěvků 13.02.19 08:27
štve vás zneužívání dávek?

Ahoj holky, Otázka je jasná - štve vás zneužívání dávek? Mám známou, znám jí roky. Co měsíc musela mít nejnovější telefon, značkový hadry. Na všechny věci si napůjčovala a neplatila. Nyní má xy exekucí s chlapem, který jich má snad ještě víc. Ona na rodičáku, od dělá v zahraničí na černo, kde má velmi slušné peníze, ale dluhy neplatí ani jeden a ještě dostávají skoro 17 tis. na bydlení :zed: To samé lidi od nás z baráku - exekuce, práce na černo a pořád mají ve schránce složenky na peníze od ÚP :roll: Strašně mě to štve, jelikož my oba pracujeme, nemáme absolutně žádné dluhy. Na rozhazování nemáme, žijeme skromně a tahle nespravedlnost mě úplně ubíjí :lol: Nezávidím, to vůbec, spíš mě mrzí, že toho dcerce nemůžem dopřát víc, ačkoli oba dost pracujeme a těmhle parazitům ty prachy spadnou do klína úplně zadarmo :roll:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
di.xi.nka01
Stálice 85 příspěvků 13.02.19 08:32

Ano stve mě to, taky mám kolem sebe lidi, který toho zneužívají. Máme se finančně dobre, nezávidím ale jsou to pořad “naše” peníze ze kterých se dávky vyplácí a byla bych rada kdyby je stát dal napr. samozivitelkam nemocných deti apod. Ty je opravdu potrebuji a ne těmto vychcankum…

Natálka26
Kelišová 5639 příspěvků 13.02.19 08:32

Me je to asi jedno, život není fér. Sociální systém by potřeboval velký změny, ale těch nevím jestli se doziji moje děti natož pak já :mrgreen: ale k těm exe ono je to těžký, jsou lidé kteří splácet nechtějí a těm nepomůže nic, ale pak jsou lidé, kteří sic svoji blbosti nasekali dluhy, ale splácet by chtěli i by chtěli ofiko pracovat a tam je problém, že odměny exe jsou tak vysoký, že není v silách těch lidí to splatit, další jsou zaměstnavatele, kteří nechtějí lidi s exe zaměstnávat.

maminka189
Kelišová 5309 příspěvků 13.02.19 08:33

Já si myslím, že to úřad dřív nebo později zjistí a bude z toho pořádný malér… Ale moje bývalá sousedka taky byla na RD probírala dávky a chodila na černo na brigády. :cert:

Kakika
Neúnavná pisatelka 15162 příspěvků 13.02.19 08:35

Tak je jasné, že to svým způsobem vadí každému. Někomu víc, někomu míň. Také mám v okolí případ, kdy se dávky zneužívali. Ale víc případů znám, kdy dávky jsou na místě. V každém systému se najdou paraziti. Já jen doufám, že pořád je víc těch, kteří čerpají oprávněně. Jen zkrátka člověk víc slyší o podvodnících než o druhé skupině, která i přes čerpání dávek rozhodně nekupuje 3× do roka nový mobil, ale dávky jsou skutečně využity k účelu, za jakým jsou vyplaceny.

Kaileee
Zasloužilá kecalka 814 příspěvků 13.02.19 08:39

štve mě to jak kdy, když moje kamarádka má dvojčata a další dvě děti a její chlap vydělává ale i tak jim jeden rodičák + plat moc nestačí tak mi opravdu nevadí, že její manžel má jinde TP a tím pádem může pobírat příspěvek na bydlení nějakých 7 tisíc měsíčně… ostatně ji to tak poradila sama paní úřednice, sama si uvědomuje že ty velké peníze tečou opravdu jinde a ten, kdo odvádí daně už vlastně nemá na nic nárok ani na ty přídavky, tak si holt musí pomoct i takhle… a to si bere chlap v práci všechny přesčasy co se dají

cecetka
Echt Kelišová 7855 příspěvků 13.02.19 08:41

@TeSudička A ty se jich vyptavas, kolik dostavaji na davkach a jake maji dluhy a ze je nesplaceji? Nebo jak to vsechno vis? Ja treba vubec netusim, jak na tom financne nasi sousede jsou :nevim:

K otazce: Zneuzivani cehokoli me stve :zed:

Rive
Ukecaná baba ;) 1360 příspěvků 13.02.19 08:41

Já třeba hlavně vůbec nevím, kdo co má za složenky ve schránce a ani kdo kde jake dluhy, exekuce, tak nějak mě to nezajímá.
A jako štve, ti lidi na to doplatí jinak, vždyť se tady nemůžou ani ukázat, furt si něco vymýšlet a tak, prostě to není kvalitní a bezstarostný život.

_BBQ_s
Echt Kelišová 9397 příspěvků 13.02.19 08:42

Ahoj..ja myslim, ze vsichni mame nejake takove zname.
Nekde jsem cetla, ze takovyma soc.davkama stat vlastne uplaci neprizpusobive, aby nas tady ve finale neokradali fyzicky a buhvi jak by to vypadalo, kdyby davky nemeli. Kde by bydleli, co by jedli? Takhle muzou byt aspon zalezli na ubytovnach.
Nicmene penize to vyhozene jsou, ja si vzdycky rikam, kdyby aspon ti zneužívači, to pouzili na neco, cim mi vyrazi dech, treba ze si ty davky daji bokem a pak maji furu penez.
Ale scenar je porad stejny..novy mobil, zn.boty, cigara, pivo.

debra.morgan
Kelišová 6108 příspěvků 13.02.19 08:43

Ne, nevadí mi to.

Uživatel je onlineterien
Echt Kelišová 9503 příspěvků 13.02.19 08:46

To asi musí štvát každého kdo chodí do práce, platí poctivě daně a pak vidí komu tyhle peníze jdou. Úplně nejvíc mě točí, že se z toho platí kdejaké nemakačenko, rádoby invalidní důchody tlustoprdům kteří se přes špeky nemůžou hýbat, kravám které si udělají dítě když nemají ani na rohlík a na lidi, kteří to opravdu potřebují se pak stát vykašle :cert: :cert:

TeSudička
Kecalka 388 příspěvků 13.02.19 08:47

@cecetka Vim to, jelikož schránka je naše a klíče od ní máme jen my a pani se tím nijak netají, naopak mi přijde, že se tím chlubí. Co se týče exekucí, tak dokonce byla na branku přilepen několikrát exekuční příkaz, ačkoli se to nesmí, s exekutorem jsem zrovna nedávno mluvila přímo osobně…

Natálka26
Kelišová 5639 příspěvků 13.02.19 08:48
@Kaileee píše: štve mě to jak kdy, když moje kamarádka má dvojčata a další dvě děti a její chlap vydělává ale i tak jim jeden rodičák + plat moc nestačí tak mi opravdu nevadí, že její manžel má jinde TP a tím pádem může pobírat příspěvek na bydlení nějakých 7 tisíc měsíčně… ostatně ji to tak poradila sama paní úřednice, sama si uvědomuje že ty velké peníze tečou opravdu jinde a ten, kdo odvádí daně už vlastně nemá na nic nárok ani na ty přídavky, tak si holt musí pomoct i takhle… a to si bere chlap v práci všechny přesčasy co se dají

Tak proč má 4 děti, když pak sosa sociální systém?

Kaileee
Zasloužilá kecalka 814 příspěvků 13.02.19 08:51
@Natálka26 píše:
Tak proč má 4 děti, když pak sosa sociální systém?

měli dvě a chtěli ještě jedno, to by uživili v pohodě, ale pro ty dvojčata, nekojené, je to finančně fakt náročné za jeden rodičák, to jí věřím :) respektive by bez toho příspěvku asi neumřeli hladem, ale nemohli by dětem koupit např. nové boty
fakt mi nevadí, že berou ten příspěvek zrovna oni

Russet
Extra třída :D 13957 příspěvků 13.02.19 08:51
@TeSudička píše:
Ahoj holky, Otázka je jasná - štve vás zneužívání dávek? Mám známou, znám jí roky. Co měsíc musela mít nejnovější telefon, značkový hadry. Na všechny věci si napůjčovala a neplatila. Nyní má xy exekucí s chlapem, který jich má snad ještě víc. Ona na rodičáku, od dělá v zahraničí na černo, kde má velmi slušné peníze, ale dluhy neplatí ani jeden a ještě dostávají skoro 17 tis. na bydlení :zed: To samé lidi od nás z baráku - exekuce, práce na černo a pořád mají ve schránce složenky na peníze od ÚP :roll: Strašně mě to štve, jelikož my oba pracujeme, nemáme absolutně žádné dluhy. Na rozhazování nemáme, žijeme skromně a tahle nespravedlnost mě úplně ubíjí :lol: Nezávidím, to vůbec, spíš mě mrzí, že toho dcerce nemůžem dopřát víc, ačkoli oba dost pracujeme a těmhle parazitům ty prachy spadnou do klína úplně zadarmo :roll:

Nechává mě to v klidu, protože kolem sebe mám normálně pracující lidi. My dva pracujeme a synovi dopřát můžeme. Ale nejsme nároční.

O těch, co jsou dál ode mě, takové podrobnosti jako ty neznám. Jsem si jistá, že náš na jednu stranu štědrý sociální systém jistá skupina zneužívá. A začínám být skeptická i k tomu, že to můžu změnit volbou ve volbách :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska jako byznys? Zlata Adamovská s Petrem Štěpánkem na vztahu pořádně vydělávají

Oba jsou skvělými herci, kteří jsou zárukou kvality a sledovanosti. Manželé... číst dále >

Zavřená komnata Jitky Zelenkové: Proč zůstala na „stará kolena“ úplně sama?

Láska k jednomu muži dostala zpěvačku Jitku Zelenkovou (68) až na samé dno.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >