Štvou mě lidé, co mají vyšlapanou cestičku

Anonymní
23.2.20 19:21

štvou mě lidé, co mají vyšlapanou cestičku

Dobrý večer :mavam:
Taky jste se setkali s tím, že se na vás vytahovat, nebo dělat z vás chudáka někdo, kdo sice má majetek, ale dostal vše od rodičů?
Já vlastní bydlení i auto, ale hypo. A člověk na vás kouká pak jak na debila, že mi 2k za večeři připadá jako vyhazování peněz a rádoby se naparuje tím, že so to já nemůžu (resp. můžu, ale nechci) dovolit. :zed:
Nejlepší by bylo se nad tím pousmát a jít dál, když já bych v tu chvíli tomu člověku nejraději vše hezky vpálila do obličeje, pak si řeknu, že mi za stresy nestojí, ale zbytečně se tím chvíli rozčiluju.
PS. nejedná se o závist. Jsem spoko s tím, co mám.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4296
23.2.20 19:23

Prosím, jdi už na tu psychoterapii :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5493
23.2.20 19:25

Prej a bude Ti prano. Obecne je hloupe nekomu neco zavidet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.20 19:26
@Anonymní píše:
Taky jste se setkali s tím, že se na vás vytahovat, nebo dělat z vás chudáka někdo, kdo sice má majetek, ale dostal vše od rodičů?
Já vlastní bydlení i auto, ale hypo. A člověk na vás kouká pak jak na debila, že mi 2k za večeři připadá jako vyhazování peněz a rádoby se naparuje tím, že so to já nemůžu (resp. můžu, ale nechci) dovolit. :zed:
Nejlepší by bylo se nad tím pousmát a jít dál, když já bych v tu chvíli tomu člověku nejraději vše hezky vpálila do obličeje, pak si řeknu, že mi za stresy nestojí, ale zbytečně se tím chvíli rozčiluju.
PS. nejedná se o závist. Jsem spoko s tím, co mám.

Ahoj, s tím jsem se setkala. Dokonce v rodině. Pohodový člověk a v době, kdy začala ta osoba mít přísun z jiné strany, tak obrat neskutečný. Lejno té osobě nesmrdělo, no hrůza. Časem si to celkem sedlo, ale stejně si už o té osobě myslím svoje :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.20 19:27

@Jogrr možná to není o závisti. Teda nevím u zakládající osoby, ale z mé strany to tak není. Jen mě spíš udivil ten obrat. Ale s tím nic neudělám. Řekla bych, že mě ten člověk prostě zklamal

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9891
23.2.20 19:27

Měli bychom jim to všechno sebrat, znárodnit a basta. Ať si to taky zkusí si na to vydělat. A rodičům taky všechno sebrat, aby jim nemohli dávat nic dalšího.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.2.20 19:29

Mám jednu nevlastní ségru, co měl táta, než si vzal mámu. Rodiče mi ji pořád dávali a dávají za příklad a u ní je to zrovna tak, jak píšeš. Ona má sice „všechno“, ale protože si vzala totálně zazobaného chlapa, takže lítá na dovolené, doma má naklizeno, protože nemusí chodit do práce atd. A opakovaně ji mám jako příklad, podívej se, E. má ten nábytek vyleštěný, podívej se, ona už má vánoční výzdobu, podívej se, ona se o svoje ruce stará a má udržované nehty jako správná žena, podívej se, jaký má dům, podívej se, jaké má auto, ale to jí vše dal a koupit a zaplatil manžel. Argument tohoto typu je smeten ze stolu tím, že ona je tak super, že si uměla tak dobře vybrat. :D Prosím anonym, chodí sem druhá sestra.

• Nahlásit
  • Citovat
4310
23.2.20 19:34

Myslím, že to naštve každého. Mám kamarádky, které jsou obě zajištěné od rodičů a nejsou schopné pochopit problémy, co máme s manželem s hypotékou a financemi všeobecně - jsou v tomhle úplně jinde - jsou schopné jít 3 x za měsíc na koncert, kde vstupenka stojí přes dva litry a pohodička…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4296
23.2.20 19:38
@Anonymní píše:
PS. nejedná se o závist. Jsem spoko s tím, co mám.

A tys to švagrovi řekla, když se chlubil, kolik nechali v restauraci, že ti dva tisíce za večeři připadají jako vyhozené peníze? I když jsi věděla, co bude následovat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2749
23.2.20 19:38

A to maji dat na charitu aby slepice nezavidely?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.2.20 19:39
@Michelle_M píše:
A tys to švagrovi řekla, když se chlubil, kolik nechali v restauraci, že ti dva tisíce za večeři připadají jako vyhozené peníze? I když jsi věděla, co bude následovat?

Už první příspěvek s psychoterapií jsem nepochopila 8o
Tady se vůbec nejedná o švagra? Nebo jak to myslíš?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.2.20 19:41
@Kaileee píše:
A to maji dat na charitu aby slepice nezavidely?

Prosim? Proč? Bohatě stačí se nepovyšovat nad ostatní, kteří si na své živobytí musí vydělávat sami a trochu počítat. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
4296
23.2.20 19:44
@Anonymní píše:
Už první příspěvek s psychoterapií jsem nepochopila 8o
Tady se vůbec nejedná o švagra? Nebo jak to myslíš?

OK, tak jste tady minimálně dvě, co jsou se svým životem děsně „spoko“, ale přesto pořád musí řešit, co si kde kdo (ne)kupuje a za kolik, moje chyba :mavam:
Nevím, snažím se představit tu situaci, kdy má někdo potřebu mi říct „no jo, to ty si dovolit nemůžeš, viď?“ Jak může vědět, že ti 2 tisíce za večeři připadají vyhozené peníze, pokud jsi to dotyčnému sama neměla potřebu sdělit? Mně kdyby někdo řekl, že si dal jídlo za dva tisíce, tak mě akorát bude zajímat, co si za ty prachy dali, jestli nadívaný pávy nebo nějakou molekulární gastronomii :D Neměla bych potřebu hodnotit, zda je to hodně nebo kde na to vzali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1356
23.2.20 19:55

@Michelle_M nadívaní pávi :lol:…dlouho jsem se tak nezasmála :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13601
23.2.20 19:56
@Anonymní píše:
Prosim? Proč? Bohatě stačí se nepovyšovat nad ostatní, kteří si na své živobytí musí vydělávat sami a trochu počítat. :nevim:

já bych fakt byla zvědavá na to, jak lidé s evidentně diametrálně odlišnými příjmy přijdou na debatu o tom, kolik kdo dá za večeři :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama