stydí se mluvit s cizími lidmi...jak jsou na tom vaše děti?

456
25.10.07 20:32

stydí se mluvit s cizími lidmi...jak jsou na tom vaše děti?

Ahojky,jelikož ve starších diskuzích jsem na toto téma nic nenašla,už si říkám,jestli nejsme jediní:o))))))))
Ne,teď vážně…Malá (3 roky a 3 měsíce) se strašně stydí promluvit před cizím člověkem…mluví už asi od roka a půl jak předškolák:o),je strašně šikovná,vnímavá,má ráda děti a doma a mezi známými pusu nezavře…Ale jak má promluvit před někým koho nezná…tak se hrozně stydí,otočí se,nejlépe se mi přilepí na nohy,pokud jsem po ruce a mlčí…Je jedno,jestli je dotyčný dospělák nebo dítě…i když před dětmi se rychleji rozmluví…když se jí zeptaj desetkrát jak se jmenuje a začnou s ní běhat tak pojedenáctý odpoví…:o))) ale když na ní promluví třeba prodavačka jak se má apod…jak se jmenuje…nebo venku potkáme někoho známého koho ona nezná a na něco se jí zeptá,tak zarytě mlčí:o)))…teď chodíme na kroužek,kde se krásně sama zapojuje,když dělají všechny děti něco společně,tak je pomalu nejšikovnější,ale jak má říct něco ona jen sama,tak opět mlčí…pak mi to všechno vykecá až doma:o)))))))NEbo jí dá prodavačka bombónek a ona se otočí a nevezme si ho…až ode mě…
Toto trvá už tak půl roku určitě…možná rok..? Myslím,že není jediná…i když třeba na zmíněném kroužku z 12 dětí jediná je:o)) a dokonce vím,po kom to má ;o)))…ale přecejen by mě zajímalo,jestli jste toto někdo úspěšně řešily a jak:o)nebo musím počkat až to přejde:o)? Ráda bych jí nějak pomohla,protože vím,že samotnou jí to trošku trápí,snažím se jí zvyšovat sebevědomí,když se někde nestydí,tak jí hned hooodně chválím apod…ale třeba budete mít někdo nějaký další nápad,jak jste na to šli vy?Zatím nechodí do školky…vyřešila to třeba školka?Mezi děti chodíme…cca 3krát týdně na kroužky nebo si pohrát do MC ,jinak i na procházky s dětma a známýma,na návštěvy,k nám jezdí návštěvy,takže otrkat se kde má…akorát v tý školce bude beze mě,tak třeba jestli to by jí pomohlo?
Díky za odpovědi a mějte se.
Terez.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2185
25.10.07 21:49

Ahoj Terez.
Jak uz jsem ti mozna nekdy psala, Anie je na tom podobne. A i kdyz chodi do skolky a zda se byt docela sebevedoma (ve skolce), tak jinde s jinymi lidmi je to stejne - zase se me chytne za nohu a nerekne nic. Ja to neresim, myslim, ze z toho musi vyrust. Dite musi postupne nabirat zkusenosti, jednoho dne (jako my) zjisti, ze to neboli :-).
Samozrejme, ma-li nekdo s necim dobrou zkusenost, sem s ni :-).

Pa

Hromix a Anie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
25.10.07 22:24

jé Hromix,díky:o))) jojo,asi už jsi to psala…ale já si pak vždycky říkám,chudinka…proč se to stydí říct,když to tak krásně umí:o)))))))…tak pořád dumám,jak jí pomoct:o))))…sama si dobře pamatuju,když se třeba učitelka na něco zeptala,já to hned věděla,ale styděla jsem se přihlásit…:o)))))))))…pak mě to štvalo…myslim,že Kiki je na tom stejně:o)chudák holka,zrovna tohle musela zdědit:o)
Terez.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
25.10.07 23:25

A vrcholné číslo je, když mají rýmu - to si pak o moje nebo o chlopovy nohy utřou nos :) Obě :)

Je fajn vědět, že v tom nejsme sami :)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19269
26.10.07 09:20

Ahoj.
Maminy klííííd to je přejde. :wink: Teda snad.
Gabka se ještě do nedávna s nikým cizím nebavila.Dokonce jí trvalo i půl hodiny,než se začla bavit s babičkou.Prostě malá stydlivka. :wink: (Dříve byla ukecaná všude a s každým.Teda pokud se jí nikdo nedotkl. :lol:To začla řvát.) A teď se to zase lepší. :wink: Už začíná zase odpovídat a dokonce na sebe nechá někdy i sáhnout. :lol: Minulý pátek jsme byli (i s Kubou) u paní zubařky.Krom toho,že s ní mluvila,tak se na ní i usmívala a nechala si prohlídnout zuby.To jsem fakt koukala. 8O Takže - mamky klíííídek,to přejde. :wink:

Pa pa J.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
26.10.07 23:23

Berte to pozitivně, aspoň si to vaše dítko neodvede nějaký úchyl, protože je od přírody ostražité, nedůvěřivé a raději se spoléhá na rodiče.. jistotu…

Já mám dceru opačného založení, baví se s kýmkoliv, kdykoliv, neustále..
Bojím se, že bude chodit sama ven, že si odkráčí s nějakým pánem prohlédnout šťěňátka, o kterých se s ním bavila apod.. :-( Fakt ještě nechápe, že jí někdo může i ublížit… Pán hodný a usměvavý přece nemůže být zlý… :evil:

Nedůvěřivé dítě je ostražité.. a takové zůstane… Hodně zvažují, než něco učiní.. Nejdou do věcí „po hlavě“… Berte to radši jako jednu z dobrých věcí a nesnažte se „pomoci“.. není od čeho :-)

Já si zas holt musím najít pozitiva v tom, že mám extrémního extroverta :wink:

E. + Eliška 3r a 3m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama