Stydím se před lidmi a nemůžu pracovat

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.11.19 14:52

Stydím se lidí a nemůžu pracovat

Vím, že tenhle web je hlavně pro maminky s dětmi, tedy netýká se mě, ale stejně doufám, že poradíte.
Jde o to, že jsem extrémně stydlivá. Stydím se lidí, bojím se lidí. Omezuje mě to v pracovním tak v osobním životě. Nemůžu pracovat, bojím se zvednout telefon a zavolat o práci, bojím se mluvit po telefonu. Stydím se jít třeba někam do marketu na informace a zeptat se na práci. Stydím se u pohovoru a stydím se přijít do práce kde na Vás všichni koukají, jako na nováčka. Okamžitě mi v hlavě začnou vířit myšlenky, že mě jistě pomlouvají, že se smějí, že o mě povídají a ne hezky. Začnu se strašně potit a tak trochu třást. Nevím proč se to děje, mám tyto problémy už od dětství. Bojím se jak se budou na mě dívat, třeba v marketu kdybych doplňovala zboží, bojím se jak na mě budou lidé reagovat, jestli mě nebudou pomlouvat, smát se mi.
Je to pitomost, sama to moc dobře vím, pro většinu lidé zcela nepochopitelné, ale pro mě neskutečně těžké.
Dá se s tím něco dělat. Na internetu jsem našla vyhýbavou poruchu osobnosti, což na mě 100% sedí.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26110
22.11.19 15:02

A na sociálku pro dávky se nestydíš? Pokud ne, tak jsi v pořádku a jdi makat. V opačném případě si najdi psychiatra a nech se léčit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20276
22.11.19 15:02

Vstup do psychoterapie a nejspíš budeš po nějakou dobu potřebovat antidepresiva, která ti úzkost utlumí. Psychoterapie tě naučí, jak ji zvládat a nenechat rozjet.

Čím dříve to začneš řešit, tím dříve získáš nad svým životem kontrolu.

Pro základní porozumění a nějaké svépomocné rady sáhni po téhle knížce https://obchod.portal.cz/…ost-a-obavy/

Ale neobejdeš se bez léčby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.19 15:09

@lleennttiillkkaa Já žádné dávky neberu.

• Citovat
  • Nahlásit
24041
22.11.19 15:10

Já jenom žasnu, co všechno lidi vymyslí, aby nemuseli dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.19 15:12

@Ou Děkuji moc, nějaké knížky už mám, ale moc to nepomáhá. Mám problém i stát v radě v obchodě když je tam více lidí.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.19 15:13

@terien Ne každý dokáže pochopit psychické nemoci. Děkuji za rejpavý názor.

• Citovat
  • Nahlásit
37471
@terien píše:
Já jenom žasnu, co všechno lidi vymyslí, aby nemuseli dělat.

Tak ty máš dost :nevim: Přála bych ti to zažít, pak bys takovou koko.tinu nenapsala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4393

Proc jsi jeste nenavstivila psychologa?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37471
22.11.19 15:14
@Anonymní píše:
@terien Ne každý dokáže pochopit psychické nemoci. Děkuji za rejpavý názor.

Kašli na to, jak ti psala Ou určitě se objednej k psychiatrovi a psychologovi na terapii. Nejsi sama, je nás víc :hug: Všechno jde zvládnout. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34909
@Anonymní píše:
@lleennttiillkkaa Já žádné dávky neberu.

Musíš opravdu poprosit obvodního doktora, at Tě pošle k psychiatrovi.

Když by uznal, napsal by i neschopenku a pak je třeba i možnost pracovat v chráněných dílnách, kdyby to bylo špatné.
Takových lidí jako Ty je víc a dá se to řešit… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@Ernais Já se stydím i psycholožky. Nakoupila jsem si nějaké knížky, chvíli jsem nabuzená ale jakmile se dostanu do kontaktu s někým cizím, jsem v koncích.

• Citovat
  • Nahlásit
22.11.19 15:15

Sociální fobie jako vystřižená z knihy. Bojovala jsem s tím 15 let. Každý psychiatr ti stejně řekne, že musíš krůček po krůčku ty strachy překonávat. Největší chyba je se nad vším tak zamýšlet. Za všechno může dominový efekt který započneš první pochybností a potom už se ti nabalují další pochybnosti až to vyústí v takový panický strach. Tohle není zrovna místo, kde hledat pomoc v tomto ohledu (viz první komentář..) Kousni se, nadechni se, prostě vytoč číslo dobrého terapeuta a nech si pomoci ať můžeš normálně a kvalitně žít. Fakt tě chápu protože jsem roky byla v úplně stejné situaci. Teď už to všechno vidím tak, že ostatní jsou prostě taky lidi a je mi jedno, co si o mě myslí. Jde mi o mě a můj život, v tom názor kolegů nebo pani za pultem nehraje roli. Zase nečekej, že budeš ukecanej člověk, to já taky nejsem a nikdy nebudu ale dostaň se na takovou úroveň, abys mohla normálně a spokojeně žít. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28733
22.11.19 15:18

A proč se dávno neléčíš? Co máš za školu? Co umíš? Nemůžeš třeba začít podnikat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20276
22.11.19 15:18
@Anonymní píše:
@Ou Děkuji moc, nějaké knížky už mám, ale moc to nepomáhá. Mám problém i stát v radě v obchodě když je tam více lidí.

Knížky ti nabíádnou jen základní porozumění. Léčba tvé duševní nemoci - úzkostné poruchy spočívá v kombinaci psychoterapie a dobře vybrané medikace.

Musíš najít odvahu zavolat někam a objednat se a dojít tam - zjistíš že to je daleko méně hrozivé, než v tvých představávh a pak to začne i pomáhat, takže to půjde.

Když to neuděláš, vyhraje tvoje úzkst. A umí v konci dohnat třeba k sebevraždě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat