Stydím se za přítele ve společnosti

Anonymní
22.5.21 07:40

Stydím se za přítele ve společnosti

Zdravím :) úvodem bych řekla, že partner je jinak slušný a hodný. Ani není nějaký asociál. Ale někdy, jak to říct, společensky ujede, lépe řečeno skoro vždy když ho vezmu mezi přatele nebo rodinu.
Například jsme byli u kamarádky, kterou viděl poprvé, bylo tam více lidí a dost neohrabaně si nabídl od všeho občerstvení.
Nebo memu bratranci, který na chvíli přišel na oslavu strycovych narozenin, jinak ho roky nevídám a on ho viděl potřetí, aniž by se bavili, věkově ke 40(my 30) řekl ahoj. Je takový hodně bezprostřední, “neupejpá se” ani když by se to podle mě trochu hodilo. Dalším příkladem by bylo, když moji sourozenci spolu mluví, on se připojuje do konverzace, chce se s nimi bavit, protože je má rád, tak se zapojí stůj co stůj. Vím, že ho mají taky rádi, ale občas se tak jeví jako trouba, protože ani neví o čem mluví a už něco povídá..
Nejsem si jistá, jestli má cenu s ním o tom promluvit, protože je to jeho přirozenost a nevím, jestli by to ovlivnil. A hlavně, ve většině těch situací zároveň udělal něco pro mě nebo ostatní, s něčím pomohl apod. Vadí mi to, ale nechci být nevděčná..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
115
22.5.21 07:44

Proste jen nemá zaražené pravítko v zadku. Podle popisu je to příjemný, přátelský chlap. Můj chlap mému bratrovi týká od začátku, je mezi nimi rozdíl 12 let… ale je to přirozenější než na vykačku. Tobě někdo jeho chování vytkl nebo to jen Tobě tak připadá?.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
917
22.5.21 07:45

Tak bud s nim nikam nechod, nebo si najdi jinyho. Me by to nevadilo. Beru chlapa takovej jakej je. A nedokazu si predstavit ze bych o nem nekdy rekla ze bych se musela za nej stydet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4538
22.5.21 07:47

Dovolil si tykat bratranci, no to je smrtelný hřích. Kdyby tykal rodičům, tak neřeknu. Nejsi spíš ty z příliš přepjaté rodiny? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
301
22.5.21 07:48

Když se za něj stydíš, tak se s ním rozejdi. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1454
22.5.21 07:51

Já jsem nikdy nepochopil takový to hraný ofrňování nad občerstvením. Tak když se s tím někdo dělal, tak žeru až prasknu, zvlášť, když je to zadarmo. Ale vyčítat někomu, že si nabídnul? Tak mu měli říct, že je to jen propagační vzorek, kterej mají už několik let schovanej v kredenci a vytahujou ho jen před návštěvou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
22.5.21 07:52

Těžko říct. Já jsem taky zdrženliva a projevy „buranstvi“ me vyvadeji z míry. Chápu, jak to myslíš. :kytka:
Ale něco ti reknu: Manžel je víc bezprostřední nez já a mám tucha, že jakási neupejpavost (v jidle) a primocarost (tykani) je většinou lidem mnohem sympatičtější. Aspon co se tyka nejake lidovejsi zabavy, nemluvim o snobskem vecirku s vedením firmy.
Já bych si o nějakých pravidlech s přítelem mile promluvila. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5763
22.5.21 07:55
@Anonymní píše:
Zdravím :) úvodem bych řekla, že partner je jinak slušný a hodný. Ani není nějaký asociál. Ale někdy, jak to říct, společensky ujede, lépe řečeno skoro vždy když ho vezmu mezi přatele nebo rodinu.
Například jsme byli u kamarádky, kterou viděl poprvé, bylo tam více lidí a dost neohrabaně si nabídl od všeho občerstvení.
Nebo memu bratranci, který na chvíli přišel na oslavu strycovych narozenin, jinak ho roky nevídám a on ho viděl potřetí, aniž by se bavili, věkově ke 40(my 30) řekl ahoj. Je takový hodně bezprostřední, “neupejpá se” ani když by se to podle mě trochu hodilo. Dalším příkladem by bylo, když moji sourozenci spolu mluví, on se připojuje do konverzace, chce se s nimi bavit, protože je má rád, tak se zapojí stůj co stůj. Vím, že ho mají taky rádi, ale občas se tak jeví jako trouba, protože ani neví o čem mluví a už něco povídá..
Nejsem si jistá, jestli má cenu s ním o tom promluvit, protože je to jeho přirozenost a nevím, jestli by to ovlivnil. A hlavně, ve většině těch situací zároveň udělal něco pro mě nebo ostatní, s něčím pomohl apod. Vadí mi to, ale nechci být nevděčná..

Ježíš, ty jseš upjatá. Ok, vměšovat se za každou cenu do hovoru není úplně výrazem slušného vychování, ale rozhodně nic, kvůli čemu se stydět. Bratranci rekl ahoj? No tvl, to je smrtelný hřích :roll:.
Co znamená "dost neohrabaně si nabídl? " Vzal si talíř do klína a nikomu nedal šanci si vzít taky?
Uvolni se a bude ti líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1417
22.5.21 07:55

Já: Stydím se za přítele, je takový hodně bezprostřední, “neupejpá se” ani když by se to podle mě trochu hodilo.

Okolí: Ten chlápek je super, ale ona je nějaká divná :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
917
22.5.21 07:56

Ohledne jidla. Kdyz to vezmu z pohledu hostitele, udelam obcerstveni, hosti si sednou na zadek nikdo si nic neevezme a ja co s tim pak 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5763
@Judy Hopkava píše:
Těžko říct. Já jsem taky zdrženliva a projevy „buranstvi“ me vyvadeji z míry. Chápu, jak to myslíš. :kytka:
Ale něco ti reknu: Manžel je víc bezprostřední nez já a mám tucha, že jakási neupejpavost (v jidle) a primocarost (tykani) je většinou lidem mnohem sympatičtější. Aspon co se tyka nejake lidovejsi zabavy, nemluvim o snobskem vecirku s vedením firmy.
Já bych si o nějakých pravidlech s přítelem mile promluvila. :hug:

Přesně. Mě osobně týkani vůbec nevadí, naopak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
485

Z toho co jsi napsala mi připadá jako normální, bezprostřední a otevřený člověk… Mě to nevadí, mám takové typy lidi spis rada.
Samozřejmě ho nezname, nejlíp ho znáš ty, ale je možné ze se třeba k sobě vaše osobnosti nebo vaše životní styly nehodí.
Každopádně tebou zmíněné situace by mě nenapadlo brát jako problém. Jestli to tobě vadí a je toho určitě víc, než jen co si popsala. Promluvte si o tom a uvidíš, jestli se bude vztah dal vyvíjet k tvoji spokojenosti ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.21 07:57

@Arasen3 jo, že je příjemný a přátelský je pravda, to prostě já tak bezprostřední nejsem no. @Julča001 Právě, že toho bratrance to zarazilo a odpovedel mu dobry den..A já se popravdě ani nedivila

• Citovat
  • Nahlásit
917

Tykani mi taky nevadi. Vykani mi jde tak nejak blbe ptes pusu 😁 i kdyz je jasne ze ne kazdy to tak ma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5763
@fera21 píše:
Já jsem nikdy nepochopil takový to hraný ofrňování nad občerstvením. Tak když se s tím někdo dělal, tak žeru až prasknu, zvlášť, když je to zadarmo. Ale vyčítat někomu, že si nabídnul? Tak mu měli říct, že je to jen propagační vzorek, kterej mají už několik let schovanej v kredenci a vytahujou ho jen před návštěvou.

Souhlas. Nesnáším, když se nic neji, mě to zbyde a buď musím přibrat 3kg nebo to vyhodím. Když se jí, vidím že chutná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat