Stydím se, že nemám peníze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.19 11:15
Stydim se, že nemám peníze

Ahoj, mám dvě děti a jsem na rodičovské dovolené. Před půl rokem jsem se rozešla s otcem dětí. Po finanční stránce jsem se měla velmi dobře.
Teď asi měsíc mám nového partnera, který byl napřed mým kamarádem. Problém nastává v tom že už jsem si od něho půjčila pár tisíc a teď je chvíli po rodičovske a já zase nemám nic. Přijde mi příspěvek na bydlení ale bohužel nevím kdy protože jsem tam měla chybu. Mám úplně zkaženou náladu, půjčovat si od něho už nechci a připadám si úplně jako…je mi to tak trapný, že přemýšlím nad rozchodem. Je někdo v podobné situaci?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
09Veronika09
Kecalka 423 příspěvků 14.05.19 11:20

Sedla bych si s přítelem a normálně bych mu svou situaci a obavy řekla, od čeho ho máš přece. Vyslechne tě a měl by i pochopit, to se stane, že jsi udělala někde chybu a musíš počkat na peníze déle. Prostě mu to vysvětli aby nenabyl dojmu, že ho třeba finančně využíváš. je to nepříjemná situace ale jak jinak bys to chtěla vyřešit než že si spolu sednete a proberete to. Rozchod ne, vždyť tě má přece rád, ne?

pikola
Generální žvanilka 20905 příspěvků 14.05.19 11:21

No jasně, půjč si od něj peníze a pak se s ním rozejdi, to je fakt ukázka zodpovědnosti

cecetka
Echt Kelišová 8233 příspěvků 14.05.19 11:21

Rikaji ti neco pojmy jako jesle a zamestnani?

Uživatel je onlineterien
Extra třída :D 11288 příspěvků 14.05.19 11:27

Ty mu dlužíš prachy a kvůli tomu se s ním rozejdeš :lol: no to si vážně pomůžeš. Na tyhle potíže existuje docela účinná pomoc, říká se jí zaměstnání.

Vercsi148
Kecalka 339 příspěvků 14.05.19 11:28

Píšeš, že si se měla velmi dobře, tzn. že si mohla rozhazovat a nemusela si hospodařit a teď ti to nejde? Nebo že máš opravdu málo peněz, neutrácíš a stejně nemáš na jídlo?
Buď se budeš muset naučit lépe hospodařit, anebo jít do práce…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.19 11:39
@Vercsi148 píše:
Píšeš, že si se měla velmi dobře, tzn. že si mohla rozhazovat a nemusela si hospodařit a teď ti to nejde? Nebo že máš opravdu málo peněz, neutrácíš a stejně nemáš na jídlo?
Buď se budeš muset naučit lépe hospodařit, anebo jít do práce…

Myslím, že obojí.. peníze mu samozřejmě splacim, to bych si nedovolila. Syn ma rok a půl a byla jsem na zapise, tak snad ho vezmou

Cenarius
Kecalka 354 příspěvků 14.05.19 11:40

Jakoze jste doma jen tak s detmi bez prijmu? Jen na davkach?

Premek_Orac
Závislačka 4974 příspěvků 14.05.19 11:46
@Anonymní píše:
Ahoj, mám dvě děti a jsem na rodičovské dovolené. Před půl rokem jsem se rozešla s otcem dětí. Po finanční stránce jsem se měla velmi dobře.
Teď asi měsíc mám nového partnera, který byl napřed mým kamarádem. Problém nastává v tom že už jsem si od něho půjčila pár tisíc a teď je chvíli po rodičovske a já zase nemám nic. Přijde mi příspěvek na bydlení ale bohužel nevím kdy protože jsem tam měla chybu. Mám úplně zkaženou náladu, půjčovat si od něho už nechci a připadám si úplně jako…je mi to tak trapný, že přemýšlím nad rozchodem. Je někdo v podobné situaci?

Ahoj,
mrzí mě, že jsi v takové situaci, ale víš co ti povím? Že je mi moc sympatické, že to takhle prožíváš. Kolem je dost příživníků, kteří využívají hodné lidi kolem sebe a berou to, jako že když jsou blbí, ať to platěj. Tvůj přístup je takový, že očividně svou situaci chceš řešit sama za sebe a za to máš můj respekt.
Myslím, že nejlepší bude to partnerovi normálně říct, včetně těch pocitů, které máš. Není ostudou, že nemáš dostatek peněz. Rozejít se kvůli tomu, aniž bys partnerovi řekla ten důvod a dala mu šanci na to reagovat, by nebylo úplně fér.
Víš, já se třeba někdy stydím za opak, protože vidím, že jsou lidé, co by si třeba zasloužili mít se líp než já, jsou to krásní lidé, a nemají se dobře.
Ber to ale tak, že peníze jednou jsou a pak zas třeba ne. A nejsou tím hlavním v životě. Možná partnerovi dáváš něco, co má vyšší hodnotu, než všechny jeho úspory. Takže ty možná občas potřebuješ jeho finanční pomoc, ale on možná hrozně moc potřebuje tebe.

Venett
Kecalka 160 příspěvků 14.05.19 11:46
@Anonymní píše:

Proč už nemáš? Máš zaplaceno vše podstatné? Řekni příteli, jak jsi na tom finančně :nevim:

unuděná
Kelišová 7413 příspěvků 14.05.19 11:46
@Anonymní píše:
Myslím, že obojí.. peníze mu samozřejmě splacim, to bych si nedovolila. Syn ma rok a půl a byla jsem na zapise, tak snad ho vezmou

Tak měla bys přece mít rodičák, alimenty a dokonce ještě i výživné na sebe (máš nárok na výživné od otce toho 1,5 letého dítěte až do 2 let věku), ten příspěvek na bydlení a pokud tohle všechno nestačí, pak asi spíš rozhazuješ, nebo platíš strašně drahej nájem (?). Nevím, proč by ses měla s přítelem rozcházet, naopak by bylo fajn se mu se svou situací svěřit :nevim:

Náměsíčná
Závislačka 4383 příspěvků 14.05.19 11:48

A když jsou děti u otce nešla by nějaká brigáda?

ivašot.
Echt Kelišová 7958 příspěvků 14.05.19 11:49
@Anonymní píše:

Takže otec dětí měl příjmy. Takže máš předpokládám vyměřené alimenty a výživné na sebe do dvou let mladšího dítěte.

Tarjei
Závislačka 4808 příspěvků 14.05.19 11:52

Ty mas hlavne depku, ptz nejsi zvykla muset pocitat. Normálně mu to rekni, to neni vada charakteru, kdyz neumis vyjit s penezma, to je potreba se naucit.
A příště to udelej tak, ze musis nejdřív zaplatit najem tlf atp, a zbytek si rozdel do obalek podle poctu tydnu. Kdybys chtěla, napis mi zpravu, poslala bych Ti třeba neco pro deti…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.19 11:58

Promiň, ale řidičák se bere kolem 10., dnes je 14.? To jsi se za pouhé 4 dny dostala na nulu? Něco mi tu nesedí :think:
Hraješ automaty? Piješ? Bereš něco?
A propo..co bylo důvodem k předchozímu rozchodu..taky peníze? Už ho nebavilo být kasička?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama