Stydlivé dítě nebo projev poruchy?

4
4.5.20 17:53

Stydlive dítě? Nebo projev poruchy?

Ahoj, mám syna(2r8m) a poslední dobou při jakékoliv stresové situaci, kdy se zlobim, kdy se stydi nebo i když se na něco tesi-v jeho případě hlavně na jídlo, tak zmoula prstiky nebo mě s nimi skrabe do obličeje, ne silou ale tak mě jakoby skrabka..většinou s nimi proste hýbe podobne jako ten pan Berns(nevim, jsk se to píše) v simpsonech..je to citlivé a opatrne dítě, stydlin, který se ale většinou po čase rozkouka. S ostatními dětmi je docela v pohodě, ale dlouho jsme překonávali strach pote, co ho holcicka strcila do živého plotu. Naposled se ven za kamarádkou moc těšil a kdyz ho vzala židli po hlavě, tak už jen zmoulal prsty, plakal, ze chce domu a jakmile se k němu přiblížila, tak mi vlezl pomalu za krk, jsk se ji bal. Před oar měsíci jsme ho pracně odnaucili cucat si palec a ted zase ventiluje svůj stres takto..Je tento jeho projev normalni nebo se mám obávat? Děkuji za postřehy a rady. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4203
4.5.20 17:58

Však jistě, než dítě brát takové jaké je, tak je nejlepší prolézat internet a vyloženě mu najít nějakou diagnózu, která bude přesně na něj pasovat a pak mu ji vnutit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
4.5.20 18:07

@Cenarius díky za příspěvek, ale vubec není k tématu :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.5.20 18:09

Každý má něco. Neřeš to. Mně si obě děti koušou nehty (je jim 6 a 8 let).
Když byl mladší mimino, tak starší hucel a kýval se vždy, když mladší plakal Postupně to přešlo.
Mladší ve stresu kouše triko a chová se hrozně, protože neumí stres zpracovat, takže na sebe strhává pozornost. Přijde mi, že se snaží odvést pozornost.
Učím ve škole a i tam hodně dětí ve stresu něco kouše, cuca, klepe nohou…
Ber ho takového jaký je.

• Nahlásit
  • Citovat
9156
4.5.20 18:17

Já myslím, že je to projev stresu… Někdo kouše nehty, někdo má tiky, já se třeba hladím prsty obočí, když přemýšlím…od známých dítě si zas trochu jakoby odkaslava a když má víc stresové období, tak to dělá částo…řekla bych že je to něco podobného… Chce to co nejvíc klidu, podpory… Až to přejde, přijde něco jiného :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9156
4.5.20 18:18

A hlavně o tom před ním nemluvit, neupozorňovat… Max třeba odlákat pozornost… Muzete zkusit něco na podporu nervové soustavy, třeba vitamin B

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1012
4.5.20 18:25

Je treba trochu uzkostnejsi nez jine deti, ale kazdy clovek je jiny. Ja z popisu nic, co by znacilo nejakou poruchu nevidim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.5.20 18:53

Před oar měsíci jsme ho pracně odnaucili cucat si palec a ted zase ventiluje svůj stres takto..

Tak asi asi našel náhradu… Syn mi nejdřív žmloulal ruku, potom si žmloulal ucho, pak měl období cucání prstů. Různě se tím uklidňoval nebo to dělal, když usínal.

• Nahlásit
  • Citovat
4203
4.5.20 19:29
@Anyu píše:
@Cenarius díky za příspěvek, ale vubec není k tématu :roll:

Ajo, omlouvám se. Já zapomněl, že se tady zakladatelům témat jen potvrzují hypotézy a nálezy z internetu. Příště si dám pozor a jen budu souhlasně kývat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama