Stydlivost na veřejnosti 3roky, jak je to vážné?

67
14.10.19 09:45

Stydlivost na veřejnosti 3roky, jak je to vážné?

Dobrý den,
Dcera (3 roky) si už od miminka hůře zvyká na jiná místa či lidi než doma. Od miminka navštěvujeme spousty jiných lidí, babičky, tety, kamarádky.. do konce od 4 měsíců chodíme na různá cvičení do kolektivu a je tudíž každou chvíli v nějaké jiné společnosti.
U lidí, které zná téměř od malička se rozkoukává dříve a u cizích je to horší. Nějak jsem to nikdy neřešila, ale máme problém u lékařů, že se nechce nechat vyšetřit (byla už 2× v nemocnici), u zubaře se vůbec nečape, protože pusu neotevře, na rehabilitaci není schopna ani cvičit… apod. Když někoho potkáme, sklopí hlavu a nekominikuje, dokonce často i když toho člověka zná. V přítomnosti chlapů je to ještě horší. Často se prostě „sekne“ a nikdo s ní nehne. :roll: ale doma takové problémy nemá. Nevím, zda to mam začít už nějak řešit???‍ :nevim:
Má někdo zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5280
14.10.19 09:56

No to víš, povaha se nezapře…řekla bych že prostě bude introvert…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5652
14.10.19 10:19

To bude povaha. Muj mladsi chodi od března do jesli. Ted po prázdninách zas, stejna školka, stejne uci, deti stejne asi tri. A dva mesie s nima nemluvil :nevim: jako vubec. A to doma hubicku nezavre.
Kdyz se delsi dobu nevidi s nekym z rodiny, taky nemluvi (ma teda oblibence, kde to prejde hned). Vetsi mnozstvi lidi i treba u nas doma a uz se chce schovavat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
67
14.10.19 10:22

@Ornwen tak to bude asi podobné. Jsou situace, kde mi to nevadí a snažím se jí porozumět, ale někdy bych potřebovala, aby komunikovala a spolupracovala hned, ale nic s tím nejde dělat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
853
15.10.19 13:45

Syn má teď 6let a stydí se od 2.let. Je mu 6. a má podezření na autistu. Je celkově uzavřený, nezdraví, nemluví s lidmi a je hodně plačtivý ale taky i umíněný. Čím je starší, tím je to horší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
67
15.10.19 14:01

@pocker já si tedy říkám, že je ještě brzy to řešit a nějak jako autista mi nepřijde. Ale zda by to trvalo i až půjde do školy, tak bych to asi s někým konzultovala. Už jste to s někým řešili?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama