Styk s dítětem - otec nerespektuje soudní rozhodnutí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Hyacinthe
Stálice 81 příspěvků 19.03.19 11:24
Styk s dítětem - otec nerespektuje soudní rozhodnutí

Všude se dočítám, že rodič, který má dítě v péči, musí dodržovat soudem stanovené termíny styku dítěte s druhým rodičem, ale prakticky nikde jsem se nedočetla, co dělat, když na tyto termíny nedbá právě ten druhý rodič.
Otec syna od nás odešel k jiné ženě, malému byly 4 měsíce. A už od té doby je s ním prakticky nemožná domluva ohledně styku s malým. Nefungoval návykový režim (věčně neměl čas), odmítl mediace, nekomunikoval s ospod..
Proto máme od začátku roku styk soudně - 1× za 14 dní středa na odpoledne a 1× za 14 dní sobota celý den. Ale on si z toho stejně nic nedělá. Hodina sem, hodina tam, budiž. Ale na syna si teď třeba neudělal čas celý měsíc. A nyní sdělil, že středy už si ho brát nebude, že se mu to nehodí ale místo toho chce celý víkend 8o
Mně by to nevadilo, když by vše probíhalo v pohodě, ale synovi je 18 měsíců a vídat se v tomto věku s otcem po půl měsíci je prostě málo, syn to nesnáší dobře, jakmile si po něj přijde, hystericky brečí, otec ho plačícího popadne jak pytel brambor a odnáší do auta. Šetrnější předání například formou překryvu otec odmítl.. Já pak syna dávám tři dny dohromady.
Ale dá se vůbec nějak přimět k tomu, aby si ho bral častěji, aby si na něj malý více zvyknul? Nebo mám prostě smůlu?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineAnna766
Hvězda diskuse 76588 příspěvků 19.03.19 11:38

Máš smůlu. Styk je právo, ne povinnost. Bohužel.

petula.bir
Ukecaná baba ;) 2325 příspěvků 19.03.19 11:46

Ahoj, styk s dítětem je právo, ne povinnost, bohužel …
My jsme rozvedený přes 2.roky a otec děti si je vzal za celou dobu 1× a pořad sliboval a děti se na nej těší a pak nebere mobil. Nyní mám nového přítele a jsem ráda, ze otec se nezajímá, jen by byl na ne hnusny a vyzídá co a jak u nás je :nevim:

Lama Lama
Hvězda diskuse 51869 příspěvků 19.03.19 12:01
@Hyacinthe píše:
Všude se dočítám, že rodič, který má dítě v péči, musí dodržovat soudem stanovené termíny styku dítěte s druhým rodičem, ale prakticky nikde jsem se nedočetla, co dělat, když na tyto termíny nedbá právě ten druhý rodič.
Otec syna od nás odešel k jiné ženě, malému byly 4 měsíce. A už od té doby je s ním prakticky nemožná domluva ohledně styku s malým. Nefungoval návykový režim (věčně neměl čas), odmítl mediace, nekomunikoval s ospod..
Proto máme od začátku roku styk soudně - 1× za 14 dní středa na odpoledne a 1× za 14 dní sobota celý den. Ale on si z toho stejně nic nedělá. Hodina sem, hodina tam, budiž. Ale na syna si teď třeba neudělal čas celý měsíc. A nyní sdělil, že středy už si ho brát nebude, že se mu to nehodí ale místo toho chce celý víkend 8o
Mně by to nevadilo, když by vše probíhalo v pohodě, ale synovi je 18 měsíců a vídat se v tomto věku s otcem po půl měsíci je prostě málo, syn to nesnáší dobře, jakmile si po něj přijde, hystericky brečí, otec ho plačícího popadne jak pytel brambor a odnáší do auta. Šetrnější předání například formou překryvu otec odmítl.. Já pak syna dávám tři dny dohromady.
Ale dá se vůbec nějak přimět k tomu, aby si ho bral častěji, aby si na něj malý více zvyknul? Nebo mám prostě smůlu?

Co máš v rozsudku? Oteca právo na styk nebo povinnost?

VitaminC
Zasloužilá kecalka 782 příspěvků 19.03.19 13:51

Vzit si ho nemusi, ale ty mu ho mimo stanoveny cas nemusis dat. A uprimne, osmnactimesicni muze byt velmi casto nemocny.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1759 příspěvků 19.03.19 14:49
@Lama Lama píše:
Co máš v rozsudku? Oteca právo na styk nebo povinnost?

Povinnost styku s dítětem nelze rodiči uložit.

Lama Lama
Hvězda diskuse 51869 příspěvků 19.03.19 14:50
@Luboš P píše:

Už to tu psal canaglia, v našem opatrovnickem soudnictví jsou možné divy.

Hyacinthe
Stálice 81 příspěvků 19.03.19 16:01

@Lama Lama Je tam, že je oprávněn, takže mám asi opravdu smůlu :think:

sahrazad1
Kecalka 204 příspěvků 19.03.19 16:16

Ty máš povinnosti, on jen práva, kterých může nebo nemusí využít. Je to tak. :nevim:

zrnko
Kecalka 476 příspěvků 19.03.19 17:15

Povinnost ma (myslim) jen u stridavky.

canaglia
Závislačka 3979 příspěvků 20.03.19 22:49

@Hyacinthe má povinnost se stýkat. Ta povinnost je odvozena od práva dítěte na styk s otcem, tedy otec je povinen toto právo dítěte respektovat. Lze podat návrh na výkon rozhodnutí uložením pokuty za nerealizování styku, a to až do 50 tis. a i opakovaně. Pokuty pak můžeš čerpat na potřeby dítěte.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1759 příspěvků 21.03.19 10:56

@canagliaChápete rozdíl mezi „je oprávněn“ a „má povinnost“?

Lama Lama
Hvězda diskuse 51869 příspěvků 21.03.19 11:11
@Luboš P píše:

proč? Na základě jakého paragrafu?

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1759 příspěvků 21.03.19 12:27

@Lama Lama ale to se musíte zeptat @Hyacinthe, ta to má určitě v rozsudku, na základě jakého paragrafu.

Lama Lama
Hvězda diskuse 51869 příspěvků 21.03.19 12:43
@Luboš P píše:
@Lama Lama ale to se musíte zeptat @Hyacinthe, ta to má určitě v rozsudku, na základě jakého paragrafu.

a proč by do rozsudku psali, na základě jakého paragrafu nemohou uložit povinnost styku? To jsi napsal ty, že nemohou uložit povinnost styku, tak se ptám, jakému zákonu to odporuje. :think:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama