Styk s dítětem za přítomnosti matky

1372
26.7.13 22:07

styk s dítětem za přítomnosti matky

Ahoj, prosím o radu kdo řešil něco podobného.. S bývalým dojde zřejmě na soud ohledně dítěte (1.rok). Jde o to, že chce malou vídat, ale není schopen se o ni-podle mě postarat.. Odmítá ji přebalit když se pokaká, prý by se,,poblil,, neumí si s ní pohrát, chce ji jen pro to, aby ji mohl ukazovat a předvádět se.. Prostě ji naloží do kočáru, a tím to hasne.. Naposled jsem mu ji dala v pondělí, předal mi ji o hodinu a půl později, celá ubrečená, že jsem j itak dlouho neviděla.. Prostě děs. Později jsem se dozvěděla že ji přinesl pozdě proto, aby se mohl pochlubit jeho nové známosti tak si udělali procházku na úkor malé, což mě hrozně rozčililo.. Peníze mi nedává, jen ji nakoupí, že mě málem vystěhovali na ulici kvůli nájmu ho nezajímalo, prý je to moje starost a můžu za to sama, přitom mi slíbil že na nájem přidá.. Prostě je mu jedno kde bychom skončili, co je týden dlouhý, nezajímá se o ni, nezeptá se prostě nic. Jen ji chce na ukazování. Proto chci aby veškěré návštěvy probíhaly v mé přítomnosti, jaká je šance, že s tímto uspěju..? Opravdu už mu ji nechci dávat po tom co předvedl.. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
26.7.13 22:30

Já tě chápu ale se soudy nemám dobré zkušenosti, taky jsme řekla že se o dítě nepostará atd, a pravda to byla tak v dnešní době je to na h…o, oni řeknou jen že je to otec a má na dítě nárok, a že tebe taky nikdo nehlídá a on to zvládne, ještě z tebe udělaj tu která báječnýho tatínka pošpiňuje a udělaj blba z tebe a že mu dítě nechceš dát a on má práva na něj - ale nezajímá je co je to za blba

• Nahlásit
  • Citovat
1626
26.7.13 22:41

Zkusit to můžeš, ale chtělo by to nějaké „důkazy“.. Taky neskáču metr vysoko, že pantáta vozí děti 30let starym autem, v jejich tašce vozí trávu a malýho za 20h přebalil 2×…ale furt je to jejich táta :nevim: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7398
26.7.13 22:53

Já s tím nemám žádné zkušenosti, ale trochu mě to nadzvedlo. Co zkusit nějakou nahrávku či fotky. To je děs. Dospělí si chtějí ubližovat a jdou na to přes děti. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29497
27.7.13 06:41

Moje zkušenosti z praxe jsou takové, že pokud dojde k asistovanému styku, tak se preferuje, aby u toho nebyla matka. Aby tam byla jiná osoba, buď sociální pracovnice nebo to probíhá v krizovém centru, v zařízení typu klokánek, nebo pokud je to možné, tak se volí jiní příbuzní, ale ne matka dítěte.

Vše, co jsi napsala, se musíš snažit nějak dokázat.
Možná by to teď šlo uhrát na velmi útlý věk a kojení, pokud ještě kojíš. Ale to nebude trvat věčně. Pokud se znaleckými posudky neprokáže, že otec je patologická osobnost a dítě v ohrožení života nebo zdraví, tak i asistovaný styk časem přechází v normální styk s dítětem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
stazinka09
27.7.13 06:53

@Jana206
moje zkušenosti z praxe jsou stejné. Ten styk za přítomnosti matky pouze u malých miminek, hlavně kvůli kojení a u rodičů, kteří se jakžtakž dohodnou. Matka jaksi otce „zaučuje“ jako hlavní pečovatel v péči o dítě. Asistovaný styk je trochu něco jiného, tam je nutná neutrální osoba, profesionál. Z kapacitních důvodů se do toho OSPODu moc nechce a přistupuje se k tomu v případech, kdy je zřejmé, že by mohl být ohrožen zájem dítěte nebo zdraví. Je to jen na velmi omezenou dobu.

Pokud otec dítě nepřebaluje vůbec, mělo by mít opruzeniny. To by se doložit dalo, kontaktovat lékaře, nechat zapsat do karty apod.

To že otec nebude postupovat, tak jak si představuješ, s tím počítej. Pokud neprokážeš, že to nějak ohrožuje nebo negativně ovlivňuje vývoj dítěte budeš za hysterku, která brání otci ve styku.

Pokud nemáte žádnou soudní úpravu, doporučuju alespoň písemnou dohodu o kontaktu dítěte s druhým rodičem tzn. jestli je to „po dohodě“ ad hoc nebo máte domluvené nějaké dny, dobu předání apod. Toto může OSPOD zprostředkovat nebo poslat na mediaci (bezplatnou).

• Nahlásit
  • Citovat
petulabarbucha
10.8.13 19:50
@yasmine5 píše:
Ahoj, prosím o radu kdo řešil něco podobného.. S bývalým dojde zřejmě na soud ohledně dítěte (1.rok). Jde o to, že chce malou vídat, ale není schopen se o ni-podle mě postarat.. Odmítá ji přebalit když se pokaká, prý by se,,poblil,, neumí si s ní pohrát, chce ji jen pro to, aby ji mohl ukazovat a předvádět se.. Prostě ji naloží do kočáru, a tím to hasne.. Naposled jsem mu ji dala v pondělí, předal mi ji o hodinu a půl později, celá ubrečená, že jsem j itak dlouho neviděla.. Prostě děs. Později jsem se dozvěděla že ji přinesl pozdě proto, aby se mohl pochlubit jeho nové známosti tak si udělali procházku na úkor malé, což mě hrozně rozčililo.. Peníze mi nedává, jen ji nakoupí, že mě málem vystěhovali na ulici kvůli nájmu ho nezajímalo, prý je to moje starost a můžu za to sama, přitom mi slíbil že na nájem přidá.. Prostě je mu jedno kde bychom skončili, co je týden dlouhý, nezajímá se o ni, nezeptá se prostě nic. Jen ji chce na ukazování. Proto chci aby veškěré návštěvy probíhaly v mé přítomnosti, jaká je šance, že s tímto uspěju..? Opravdu už mu ji nechci dávat po tom co předvedl.. Díky

Dobrý den,
soudy většinou nařídí styk za přítomnosti matky jen na „zvykačku“. Asistované styky za přítomnosti jiné osoby se nařizují např. u styků, kdy otec dítě týral.
Můžu vás jen ujistit, že soud ani OSPOD nezajímá jak je otec schopnej…( pro soud a ospod i kojení je u staršího dítěte než rok překážkou/ Důležité je, že má na starání se o dítě někoho " zkušeného". Partnerka, jeho matka, sestra… kamarádka. Ta mu samozřejmě ochotně pomůže. Co otec dělá s dítětem během styku je Vám do toho dle OSPODu prd. Jen mohu říci, že na OSPOD teď lituji, že jsem nechodila od začátku s diktafonem. Teď tam chodím jen s advokátkou.
Můžu Vás ujistit, že před třemi lety jsem chodila s půlročním synem, býv. partnerem a jeho známostmi s kočárem. Co 14 dní tak jiná ženská. Hotová přehlídka u nás na náměstí u kapličky. Cikánky, mladé kočky v minisukních, dámy na jehlách, uťáplé intelektuálky s noťasy, sprosté slepice, špindíry…
Styk byl nařízen zpočátku bez svědků a i tak jsem chodila se svým tehdá 34 letým tatínkem Kubík a nějakou vulgární cigoškou cca ve věku 18-20 ti let. Hulila do kočárku, strkala do mě, dokonce mi řekla, ať vypadnu od kočárku.
Na místo 3h ve středu mi otec Kubu vrátil jednou i po 4h omrzlého z Matějské poutě ( 12 měs. starý Kubíček měl omrzlé ruce, nohy, a obličej). Samozřejmě pro OSPOD já jsem dítě špatně připravila na styk. Nikdy nezkoumal proč otec byl 4h v třeskutých mrazech na Matějské pouti. Zrovna tak nikdo nějak nezkoumal proč mého syna při celovíkendovém styku ( věk necelé 3 roky)po těžkém zánětu průdušek tahala sestra tatínka po nákupním centru. Bez kartičky pojišťovny ho ve 40tkách a v bezvědomí odvezla rychlá do Motola a od té doby se rozjela PAS. Došlo k trvalému poškození zdraví…Tatínek vyhodnotil situaci takhle, že je schopen…chodit po nákupním centru a že neměl v 8h teplotu a v 9:06 měl přes 40:). a OSPOD?:… nepomůže, přitíží a jde proti matkám. Bojí se psychopatických tatínků…
Zrovinka dneska na mě tatínek řval, kde jsme a že na mě zavolá Policii ČR. Na místo v 9h si přijel pro Kubu v 15:30…a vy dle OSPODu musíte sedět doma a čekat:).
Pevné nervy, funkční diktafon, všechno nejlépe písemně zdokumentováno v
emailu, smskách stažené do compu…
Spoléhejte sama na sebe. Na OSPOD se neobracejte. Jen Vám přitíží. Zpočátku jsem jim důvěřovala a co jsem jim i diskrétního řekla, tak aby si udělaly úřednice plus, napráskaly to tatínkovi.

Více Vám mohu napsat na email..

• Nahlásit
  • Citovat
petulabarbucha
10.8.13 19:54

Jak píšou tady ženský…
Vy máte povinnosti, otec má práva…

• Nahlásit
  • Citovat
petulabarbucha
10.8.13 19:55
@petulabarbucha píše:
Jak píšou tady ženský…
Vy máte povinnosti, otec má práva…

a je oprávněn:):) na tenhle výraz jsem alergická!!!
I otec, který dítě týral má nárok na styk…

• Nahlásit
  • Citovat
Talia Natalia
6.11.13 09:45

Přesně, jenom kolik existuje webových stránek na podporu otců chudáků, my matky jsme jen potvory, co jim brání. Zrovna včera jsem byla u Krajského soudu, otec se proti rozsudku totiž odvolal. Všechno jsem dokázala, videem, výslechem na policii, zprávou psycholožky. On nebyl ani u jednoho stání, je stále pod alkoholickým vlivem, a přesto je všechno k ničemu, děti tam musí, je jedno, že jim vulgárně nadává, nechává je samotné na akcích např. pivní slavnosti, pouť, apod.. Má je přesně jen na ukazování. Neví ani kolik je jim let, a kdy mají svátky a narozeniny, ignoruje je i na Vánoce. Vypráví jim, jak mě zabije, různými způsoby, děti se ho bojí, mladší 9 let se počůrává když tam má jet, a asi 2 noci potom. Nedává jim najíst, a pokud dostanou najíst, doma zvrací, a říkají, že to museli sníst, a bylo to na špinavých talířích, když to nesní dostanou páskem na zadek, a jdou klečet. A to je měl naštěstí jen na 1 den za 14 dní. Okresní soud zhodnotil všechny důkazy, a vyhověl nám, avšak otec se odvolal, on chudák, a vyhovělo se mu. Má je mít 4× ročně na jeden den. Děti jsou z toho v šoku, a já taky. Vůbec nevím co z nich vyroste. Psychycky zdeptané labilní ženy, co si budou myslet, že nic nesmějí jenom musí, protože otcové mají právo. :cert: No je to vůbec normální, kdy budou moc jít k soudu, aby jim to všechno řekli?

• Nahlásit
  • Citovat
58662
6.11.13 09:47
@Talia Natalia píše:
Přesně, jenom kolik existuje webových stránek na podporu otců chudáků, my matky jsme jen potvory, co jim brání. Zrovna včera jsem byla u Krajského soudu, otec se proti rozsudku totiž odvolal. Všechno jsem dokázala, videem, výslechem na policii, zprávou psycholožky. On nebyl ani u jednoho stání, je stále pod alkoholickým vlivem, a přesto je všechno k ničemu, děti tam musí, je jedno, že jim vulgárně nadává, nechává je samotné na akcích např. pivní slavnosti, pouť, apod.. Má je přesně jen na ukazování. Neví ani kolik je jim let, a kdy mají svátky a narozeniny, ignoruje je i na Vánoce. Vypráví jim, jak mě zabije, různými způsoby, děti se ho bojí, mladší 9 let se počůrává když tam má jet, a asi 2 noci potom. Nedává jim najíst, a pokud dostanou najíst, doma zvrací, a říkají, že to museli sníst, a bylo to na špinavých talířích, když to nesní dostanou páskem na zadek, a jdou klečet. A to je měl naštěstí jen na 1 den za 14 dní. Okresní soud zhodnotil všechny důkazy, a vyhověl nám, avšak otec se odvolal, on chudák, a vyhovělo se mu. Má je mít 4× ročně na jeden den. Děti jsou z toho v šoku, a já taky. Vůbec nevím co z nich vyroste. Psychycky zdeptané labilní ženy, co si budou myslet, že nic nesmějí jenom musí, protože otcové mají právo. :cert: No je to vůbec normální, kdy budou moc jít k soudu, aby jim to všechno řekli?

8o je toto možné? zkoušela jsi návrh na předběžné opatření, styk za asistence ospodu a pod? jako zírám, že nějaký soudce tohle neuzná, pokud jsou důkazy..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5415
6.11.13 10:03

Je to děs, chce to jít k soudu z důkazy. Ale 4 krát ročně na jeden den to není moc, to by mohly vydržet bez nějaké ujmy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mlady milenec
6.11.13 10:12
@Talia Natalia píše:
Přesně, jenom kolik existuje webových stránek na podporu otců chudáků, my matky jsme jen potvory, co jim brání. Zrovna včera jsem byla u Krajského soudu, otec se proti rozsudku totiž odvolal. Všechno jsem dokázala, videem, výslechem na policii, zprávou psycholožky. On nebyl ani u jednoho stání, je stále pod alkoholickým vlivem, a přesto je všechno k ničemu, děti tam musí, je jedno, že jim vulgárně nadává, nechává je samotné na akcích např. pivní slavnosti, pouť, apod.. Má je přesně jen na ukazování. Neví ani kolik je jim let, a kdy mají svátky a narozeniny, ignoruje je i na Vánoce. Vypráví jim, jak mě zabije, různými způsoby, děti se ho bojí, mladší 9 let se počůrává když tam má jet, a asi 2 noci potom. Nedává jim najíst, a pokud dostanou najíst, doma zvrací, a říkají, že to museli sníst, a bylo to na špinavých talířích, když to nesní dostanou páskem na zadek, a jdou klečet. A to je měl naštěstí jen na 1 den za 14 dní. Okresní soud zhodnotil všechny důkazy, a vyhověl nám, avšak otec se odvolal, on chudák, a vyhovělo se mu. Má je mít 4× ročně na jeden den. Děti jsou z toho v šoku, a já taky. Vůbec nevím co z nich vyroste. Psychycky zdeptané labilní ženy, co si budou myslet, že nic nesmějí jenom musí, protože otcové mají právo. :cert: No je to vůbec normální, kdy budou moc jít k soudu, aby jim to všechno řekli?

Nevím, nějak mně příjde, že pohádka v pozadí bude trochu jiná než zde vykresluješ, když dokonci otci vytykáš, že nechá i mladší dítě, které má 9 let, lítat samostatně po pouti. :P

Jinak se mýlíš - ženská justiční mafie je proslulá. Muži jsou na poli rodinného práva diskriminovanou skupinou.

• Nahlásit
  • Citovat
228
6.11.13 10:17

Taky jsme v rodine resili podobnou situaci..pan tatinek nejak proste nedal to, ze se vetsina zajmu smeruje na malou a on si pripadal hrozne zanedbavany.. zacal hodit do hospody, kde pil a delal buh vi co..prinejmensim ostudu a chodil domu k ranu..doslo na rozvod..bral si malou jak se mu zachtelo, navic kolikrat rano prisel jeste ozralej a tahlo to z nej, ze by se clovek po*lil s odpustenim.. a dejte mu maly mimco..takze na socialku…socialka byla docela v pohode, ale on na ni pak sel taky a vsechno vyvracel a zenska mu hrozne nadrzovala, takze to bylo dost komplikovany..

Zkuste si to vsechno sepsat.. co jak dela a nedela, ze vraci pozde atp. a dojdi na socialku a uvidis, co ti reknou.. Zalezi na jaky narazis lidi no..U nas - ja deti jeste nemam- to dopadlo tak, ze dokud byla mala a kojena, tak chodila mama s nima.. a nebo chodil k nim, kde byli sami v pokoji a ona vedle..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Talia Natalia
6.11.13 10:17

Předběžné opatření mi bylo schváleno, styk byl zakázán do rozsudku. No já zírala jako blázen. Chtěla jsem jim tam něco říct, ale bylo by to zbytečný. Jim je to přece úplně jedno. Přišlo mi, že spis ani pořádně nečetli. Pořád si říkam, že bylo hůř. S dětma si fakt užívam, moc je miluju, ale přsto si říkam, už aby jim bylo alespoň 15 a někdo je poslouchal.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama