Styk s rodičem a opuštění obce

Napsat příspěvek
Velikost písma:
68665
3.3.21 08:25
@axlpol píše:
Zdravím,
nějak nemůžu dohledat jak se věci mají v případě styku dětí s druhým rodičem, který žije v jiné obci (v jednom okrese).
Co jsem se dočetla, tak mimo obec se smí jen na nákup nebo vlastní rekreační objekt. Zda je v pořádku, aby děti opustily s druhým rodičem obec, to nemůžu dohledat. Nevíte jak se věci mají?
Zajímá mě opravdu věcná informace, o tom jak to je. Jak by se to dalo řešit / neřešit mě moc nezajímá. S otcem dětí jedeme striktně dle pravidel, momentálně není situace, ani nálada ustupku (dohody).Díky :mavam:

Samozřejmě, že může.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68665
3.3.21 08:28
@Monchichik píše:
Ve výjimkách je jen střídavá péče…jinak to asi bude tak jako když je dáváš k prarodičům…prostě budou na místě 3 týdny…

ve vyjímkách není o střídavé péči ani slovo. to je jen nějaký informační leták. zásadní je litera toho nařízení. Tam je napsána péče o dítě.
Ale tak některé matky to samo zneužijou jako zástupný důvod proč nepředat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68665
3.3.21 08:31
@axlpol píše:
Otec dětí žije na opačném konci republiky a děti jdou právě k prarodičům do jiné obce, kam otec dojede. Takže mě to taky logicky přijde jako „běžná návštěva“. Mě to nepřijde jako nutná péče o blízkého (není to střídavá péče), proto mě zajímá jak to fakt je. No uvidíme. ;)

podle judikátu ústavního soudu rodič o dítě po dobu styku pečuje. Nezbytná je tedy tehdy, pokud dítě zvládne být po dobu styku s otcem bez péče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68665
3.3.21 08:33
@axlpol píše:
Právě zdravý rozum to dost zpochybňuje… v rosudku je „otec je oprávněn“ - není povinnen vídat děti, tudíž jej nic nenutí péči vykonávat. Není to nutné, povinné.
O kontakt nejužší rodiny taky nejde, když žije tak daleko s jinou rodinou. Takže tohle mě taky nesedí v době, kdy se maj kontakty omezovat :nevim:… ale o. k. pokud to je ve vyjímkách a opravdu jde i o tento případ, kdy nejde o střídavku, budu zjištovat dál.

dítě má právo na péči obou rodičů. Péči rodiče o dítě to nařízení nezakazuje. Tak nevymejšlej blbosti a nehledej zástupné důvody, jak otci zatopit a pomstít se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2830
3.3.21 09:17

@Lama Lama…díky za info a poprosím bez nějakých smyšlenek. Otec dětí mi permanetně „vyhrožuje“polici, kontrolami OSPOD či zanedbaní péče"…pravidělně si bere paragrafy na cizí dítě (člena domácnosti) aby nemusel za svýma dětma a měl to „podložené“ jak nemůže…to vše dělá i když prakticky s dětmi není, nestará se. Proto jedeme striktně dle toho co se má / nemá právně.
Nejde o mstivost a pokud nevidíte do hloubky situace, raději nikoho neshazujte. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63144
3.3.21 13:39

@mokkk čestné prohlášení a je to.. Prostě se nedá nic dělat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25286
3.3.21 13:54
@mokkk píše:
@martina.se @andelka83 @Cenarius Můžu se Vás taky zeptat - Mám na jeden den domluvenou návštěvu dvou lékařů a potřebuju odvézt dítě k jeho kmotře na ten den na hlídání do vedlejšího kraje, abych ho netahala s sebou (je školkové a nedalo by to). Jsem s ním sama. Můžu? Povezu ho tam ráno a potvrzení od lékaře budu mít až odpoledne. Díky.

Normálně napiš čestné prohlášení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5110
4.3.21 08:03
@Lama Lama píše:
ve vyjímkách není o střídavé péči ani slovo. to je jen nějaký informační leták. zásadní je litera toho nařízení. Tam je napsána péče o dítě.
Ale tak některé matky to samo zneužijou jako zástupný důvod proč nepředat.

I někteří otcové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat