Stýkání se v rodině v době nouzového stavu

Anonymní
24.1.21 18:48

Stýkání se v rodině v době nouzového stavu

Ahoj, měla bych dotaz. Jsme s exem rozvedení a naše dítko si pravidelně bere. Problém je v tom, že ex má poměrně rozvětvenou rodinu a tak se nase dítko obbvikend vidí se svými sestřenicemi a bratranci, kteří jezdí za babičkou a dědou, kteří bydlí hned vedle exmanzela. Ex je vždycky pozve a děcka jsou pospolu a někdy i přespávají v jedné posteli o víkendu. Jsou to děti školniho věku. Ex měl tuhle na víkend u sebe svého bratrance s rodinou. Mě to nepřijde v tyhle době úplně koser, bojím se o zdraví svého dítěte a i svych nemocných rodičů, se kterými žiju. Když jsem s bývalým o tom mluvila, tak o tom nechce vůbec slyšet a má postoj takový že to stejně musíme prodělat všichni a covidu se nebojí. Když jsem já prisla do styku s pozitivním, dítko si taky normálně vzal a jakoby nic. Je jeho chování dle vládních nařízení v souladu? Nebo mu to můžu předhodit? Díky všem za odpovědi..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13415
24.1.21 18:50

Kdybyste zili spolu jako rodina, resila by jsi to jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.21 18:53

No jasně, já se třeba se sestřenicemi a bratranci vůbec nestýkam, s babičkou taky ne, a de facto rok se stýkam jen s velmi omezeným počtem lidí. Nechci ohrožovat svoje zdraví ani příbuzných.

• Citovat
  • Nahlásit
20580
24.1.21 18:54

Osobně neřeším, ex si taky bere syna, vidí se nejen se sestřenicí a bratrancem, ale i třeba detma z ulice. Nakazit se muze klidně ve školce (zrovna 2 týdny zpět byl díky školce v karantene), takže v úplné separaci nevidím moc řešení, když jinak fungujem normálně (školka, práce, nákupy…). Ani já svoji rodinu nechci úplně odstřihnout :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2249
24.1.21 18:58

Moc si neumím představit, jak se moje dítě z okna dívá na sestřenky a bratrance, jak jdou k babičce a ono nic :nevim: pokud jsou všichni zdraví, tak nevidím problém.
Nakazit se můžeš klidně i v práci a donést to domů ty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
660
24.1.21 18:59

My se normálně vídáme se všemi, kteří mají stejný postoj, jako my. Ale máme v rodině i pár lidí, kteří se s nikým vidět nechtějí, tak to respektujeme a nelezeme k nim ani je nepremlouvame. Taky nevidím smysl v nějaké rodinné izolaci, když jinak žijeme v podstatě normálně (školka, práce, nákupy, navstevy lékařů,… tam všude se můžeme nakazit, tak proc nechodit z příbuznými, když tam naopak.se vídáme jen pokud jsme všichni zdraví, nikdo není v karanténě, nikdo se neviděl s nikým pozitivním atp. Prostě si to hlidame, což se třeba o těch obchodech říct nedá, když tam lezou i lidi v karanténě…)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1596
24.1.21 19:03

Řešit to nemůžeš nijak a v rámci zachování dobrých vztahů bych se o to nepoukousela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20133
24.1.21 19:04

Tak předhodit mu můžeš co chceš, určitě z toho bude celý pryč :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2402
24.1.21 19:07

A když mu to předhodíš, tak už to dělat nebude? Nebo co mu vlastně chceš předhodit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
@Midaku píše:
My se normálně vídáme se všemi, kteří mají stejný postoj, jako my. Ale máme v rodině i pár lidí, kteří se s nikým vidět nechtějí, tak to respektujeme a nelezeme k nim ani je nepremlouvame. Taky nevidím smysl v nějaké rodinné izolaci, když jinak žijeme v podstatě normálně (školka, práce, nákupy, navstevy lékařů,… tam všude se můžeme nakazit, tak proc nechodit z příbuznými, když tam naopak.se vídáme jen pokud jsme všichni zdraví, nikdo není v karanténě, nikdo se neviděl s nikým pozitivním atp. Prostě si to hlidame, což se třeba o těch obchodech říct nedá, když tam lezou i lidi v karanténě…)

Ex právě i když já jsem byla v kontaktu s pozitivním tak si dítko vzal a choval se jakoby nic, vzal jej za prarodiči..Opatrný zrovna dvakrát není. On ma postoj „ať se klidně nakazí“…já ne. Já se bojim a mám rodiče v rizikové skupině.

• Citovat
  • Nahlásit
1468

Prakticky je porad zakaz vychazeni, krom nutnych cest blablabla. Odvarena bych z toho nebyla. Jsme v patym psovi, lidi prichazeji o praci a diky takovym jako je tvuj ex budou jipky porad plny. Dite bych mu pravdepodobne nepredala. Ale ja jsem svine. Bud bude po mym nebo nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10114
24.1.21 19:09

Přijde mi, že to trochu přeháníš. Nechápu, proč by mělo dítě být izolované a už vůbec ne, proč by nemělo jít na k otci, když ty jsi byla ve styku s nakaženým. To by nemohl nikdo nikam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6321
24.1.21 19:11

Podle mě je teda mnohem lepší, když se stýká s jinýma dětma, než ho držet v izolaci. Ona psychická pohoda taky velmi úzce souvisí s imunitou, takže bych to nehrotila a nechala je žít, pokud nejsou zrovna nachrmlaní, tak bych jim fakt nebránila a naopak byla ráda, že má kluk vyžití s vrstevníkama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.21 19:13
@Anonymní píše:
No jasně, já se třeba se sestřenicemi a bratranci vůbec nestýkam, s babičkou taky ne, a de facto rok se stýkam jen s velmi omezeným počtem lidí. Nechci ohrožovat svoje zdraví ani příbuzných.

„Užasné řešení“ předhazovat mu vládní nařízení, které jen tak mimochodem ani vláda nedodržuje. Chápu máš strach o rodiče, ale chtělo by to trošku klidu. To se kvůli tvému strachu, má přestat stýkat s vlastní mamkou a příbuznými, kterým se za týden může něco stát a pak si bude navždy vyčítat, že je jen kvůli tvému klidu několik měsíců neviděl i když mohl a teď už je neuvidí vůbec…
Jinak mi se vydáme všichni se všemi. Jen čekáme až se uzdraví jedná pozitivní rodina aby jsme s nimi mohli oslavit jejich narozeniny a za pár měsíců zase oni naše.
A jedná naše příbuzná, která má přes 80 let. Odmítla u doktorky hlásit, že má nějakou chřipku. Nechtěla být testovaná, takže se vyléčila doma z chřipky či s korony… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.21 19:16
@Aduš8 píše:
Přijde mi, že to trochu přeháníš. Nechápu, proč by mělo dítě být izolované a už vůbec ne, proč by nemělo jít na k otci, když ty jsi byla ve styku s nakaženým. To by nemohl nikdo nikam.

Tak podle mě by bylo koser počkat na výsledky testů, než dítě vezmu mezi prarodiče, sestřenice apod. Tímto přístupem s covidem budeme bojovat ještě opravdu dlouho.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat