Stýská se mi po domově

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
lucie.t
Závislačka 4990 příspěvků 16.11.11 10:47

jdu si dat kafe a neco sladkeho na zal :-D .

za takove diskuse jsem moc rada, cloveku se tak nejak ulevi, ma moznost se vypovidat :kytka:

zichisek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.11 10:53

Holky to jste mě potešily, že v tom nejsem sama.Já jsem něco přes rok mimo Ostravu.Rok u Kladna a teď týden v Praze.Takže co jsem si v Kladně našla kamarádku, tak tady zas nikoho neznám :( Jsem celkem ukecaná,ale neumím jen tak na ulici navázat s někým hovor.Takže je mi často smutno a nebaví mě chodit s malou dvě hodiny po venku a s nikým si nepopovídat.Tak budu doufat, že se to teda časem srovná :)

Mrs.G
Ukecaná baba ;) 1042 příspěvků 16.11.11 10:55

Ahoj, taky žijeme už 5.rokem v zahraničí, konkrétně v Irsku. Je to všechno o zvyku, neboj. Postavte si domeček a buďte spolu, jednou jste rodina a měli byste držet při sobě. Samozřejmě, že i mě chybí moje kamarádky a rodina, obzvlášť teď, co máme dítě…hlavně ona by se ta babička na to hlídání náramně občas hodila, ale přesto všechno o návratu domů neuvažujeme. Žije se nám tady hezky a hlavně návrat domů (na Ostravsko) je podle mě cesta do pekla. Já teda hodně využívám Skype i FB, ale mám i pár kamarádek tady, takže se to dá vydržet. Takže za mě…vydrž, obzvlášť když máš tak pohodové manželství. Uvidíš, že jednou budeš za toto rozhodnutí ráda. A navíc 100 km není přece žádná dálka. :mavam:

Mrs.G
Ukecaná baba ;) 1042 příspěvků 16.11.11 10:58
lucie.t píše:
jdu si dat kafe a neco sladkeho na zal :-D .za takove diskuse jsem moc rada, cloveku se tak nejak ulevi, ma moznost se vypovidat :kytka:

Luci a vy tam nemáte žádné mateřské centrum? Nebo nejsou tam nějaké Češky nebo Slovenky v okolí? Zkus to přes FB, najdi si nějakou stránku Češi v Anglii a pozeptej se, jestli tam nejsou nějaké maminky okolo…já takhle tady našla několik kamarádek..člověku je hned míň smutno.

Martina T
Extra třída :D 11551 příspěvků 16.11.11 11:03
lucy1980 píše:
lucie.t píše:
jdu si dat kafe a neco sladkeho na zal :-D .za takove diskuse jsem moc rada, cloveku se tak nejak ulevi, ma moznost se vypovidat :kytka:
Luci a vy tam nemáte žádné mateřské centrum? Nebo nejsou tam nějaké Češky nebo Slovenky v okolí? Zkus to přes FB, najdi si nějakou stránku Češi v Anglii a pozeptej se, jestli tam nejsou nějaké maminky okolo…já takhle tady našla několik kamarádek..člověku je hned míň smutno.

Ja tu znam take spoustu Cechu, mam par kamaradek, ktere vidam pravidelne. Chce to jen cas.

5misa6
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.11 11:05

Ahojky,já jsem se taky přistěhovala k manželovi.A hodně se mi stýská po domově,tam jsou veškeré moje vzpomínky na dětství.Hlavně je mi líto mojí mamče,která žije sama.Tátu nemám.S mamkou jsem na telefonu každý den.Je mi hodně smutno,ale je to koloběh života.Tady kde bydlím,nemám nikoho.Jezdím za kamarádkou do vedlejší obce.

lucie.t
Závislačka 4990 příspěvků 16.11.11 11:12
lucy1980 píše:
lucie.t píše:

materske centrum tu je, ale u me je hlavni problem ta rec (vim, ze pobyt v centru by mi jen prospel) a navic nejsem vubec komukativni typ. krouzek je od 10, coz je pekne blbej cas, odvedu malou do skoly a pak musim hodinu cekat s malym venku(centrum je u skoly) vracet se domu nema cenu.byla jsem tam jen 2×. nezvladam to casove.
no ale nedavno jsem na hristi narazila na slovenku :dance: tak je hned trochu veseleji :-D

teredes
Kelišová 6266 příspěvků 16.11.11 13:16

lucie neboj. Ja tady prvni rok az dva moc kamaradek nemela. Vlastne zadnou. Ted jsem tu sesty rok a tolik kamaradek s detmi (cesek, slovenek, anglicanek…) uz nikdy mit nebudu. Zacala jsem se tak postupne seznamovat diky aktivitam deti, obcas nekde zaslechla cestinu ci slovenstinu a uz to jelo.

marggitka
Závislačka 4708 příspěvků 16.11.11 13:37

Ahoj já se přestěhovala také za manželem 100 km od mého rodného domova a nepovažuji to za velkou dálku navštěvujeme se každých 14 dní bud my tam nebo oni k nám a je to většinou na celý víkend voláme si často.Ze začátku mi bylo smutno ale pak se narodil syn tak to bylo veselejší.Mám tu 2 kamarádky jedna bydlí naproti v bytovce a druhá asi 3 vesnice od nás.Zrovna jsme dneska byly u ní na návštěvě má také syna.A seznámily jsme se na těhotenském kurzu.Také se těžko seznamuji nemám sebevědomí abych za někým přišla a hned se dala do řeči.Navštěvujeme se s našima o hodně víc než můj brácha který bydlí asi 30 km od nich.Myslím si,že se pořád hraje kdo je místní a kdo je naplavenina a to mě hodně mrzí a proto se ty maminy ani nechtějí seznamovat.Promiňte za ten sloh :mrgreen:

Romiša
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 16.11.11 16:51
marggitka píše:
Ahoj já se přestěhovala také za manželem 100 km od mého rodného domova a nepovažuji to za velkou dálku navštěvujeme se každých 14 dní bud my tam nebo oni k nám a je to většinou na celý víkend voláme si často.Ze začátku mi bylo smutno ale pak se narodil syn tak to bylo veselejší.Mám tu 2 kamarádky jedna bydlí naproti v bytovce a druhá asi 3 vesnice od nás.Zrovna jsme dneska byly u ní na návštěvě má také syna.A seznámily jsme se na těhotenském kurzu.Také se těžko seznamuji nemám sebevědomí abych za někým přišla a hned se dala do řeči.Navštěvujeme se s našima o hodně víc než můj brácha který bydlí asi 30 km od nich.Myslím si,že se pořád hraje kdo je místní a kdo je naplavenina a to mě hodně mrzí a proto se ty maminy ani nechtějí seznamovat.Promiňte za ten sloh :mrgreen:

Dálka to není,ale mám doma opravdu hodně kamarádek a denně jsem někde byla a hlavně v místě kde jsem byla stačilo vylízt před barák a vždycky jsem na někoho narazila a prohodila pár slov :-)
Ale obdivuju holky které se odstěhovaly mimo ČR…to já bych nezvládla.

marggitka
Závislačka 4708 příspěvků 16.11.11 19:02
do zahraničí to nevím jestli bych se odstěhovala fakt ty holky obdivuji.Já moc kamarádek nikdy neměla takže mě to asi nepřijde jako tobě když na každém kroku někoho potkáš.a co na to manžel kdyby si se chtěla vrátit domů?
Romiša píše:
marggitka píše:
Ahoj já se přestěhovala také za manželem 100 km od mého rodného domova a nepovažuji to za velkou dálku navštěvujeme se každých 14 dní bud my tam nebo oni k nám a je to většinou na celý víkend voláme si často.Ze začátku mi bylo smutno ale pak se narodil syn tak to bylo veselejší.Mám tu 2 kamarádky jedna bydlí naproti v bytovce a druhá asi 3 vesnice od nás.Zrovna jsme dneska byly u ní na návštěvě má také syna.A seznámily jsme se na těhotenském kurzu.Také se těžko seznamuji nemám sebevědomí abych za někým přišla a hned se dala do řeči.Navštěvujeme se s našima o hodně víc než můj brácha který bydlí asi 30 km od nich.Myslím si,že se pořád hraje kdo je místní a kdo je naplavenina a to mě hodně mrzí a proto se ty maminy ani nechtějí seznamovat.Promiňte za ten sloh :mrgreen:
Dálka to není,ale mám doma opravdu hodně kamarádek a denně jsem někde byla a hlavně v místě kde jsem byla stačilo vylízt před barák a vždycky jsem na někoho narazila a prohodila pár slov :-)
Romiša
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 17.11.11 08:05
marggitka píše:
do zahraničí to nevím jestli bych se odstěhovala fakt ty holky obdivuji.Já moc kamarádek nikdy neměla takže mě to asi nepřijde jako tobě když na každém kroku někoho potkáš.a co na to manžel kdyby si se chtěla vrátit domů?
Romiša píše:
marggitka píše:

Myslím,že manžel by to hodně špatně nesl,kdybych se chtěla vrátit domů. Párkrát říkal,jak je rád že může z práce domů za náma,má nachystanou teplou večeři a naši kluci se na něj moc těší :dance: Je to opravdu o něčem jiným než když jezdil domů jen na víkendy.
A já bych se bez něj ustýskala :srdce:

Marcipán 2019
Povídálka 20 příspěvků 22.05.19 23:53
Styskani

Také se mi stýská po rodině, jsem 25 km od nich a přijde mi to jako 100 :lol: Musím tam stále jezdit, aby se mi tolik nestyskalo a hlavně miluju to naše malé městečko. :palec: Je to teď i tím, že čekám mimi a jsem na neschopence, tak toho času mám až moc :think: Vždy, když můžeš, tak se tam jed podívat. Když jsem pracovala, tak jsem jezdila méně byla jsem unavená a měla náky ten sport.. Hodně volat a zvát na navstevy ;) :kytka:

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek
Reklama