Sú to problémy alebo preháňam?

Anonymní
27.2.21 09:58

Sú to problémy alebo preháňam?

Dobrý deň,
potrebujem pohľad na názor na môj stav nezainteresovaných osôb.

S partnerom som otehotnela po dvoch mesiacoch vzťahu, takže až tak dobre sme sa nepoznali. Bolo mi s ním príjemne a dúfala som, že to bude mať šťastný koniec, ale posledné týždne som dosť naštvaná a podráždená. Naďalej ho ľúbim a keď máme chvíľku pre seba tak je nám príjemne, ale…

Rok už spolu bývame v jeho dome, ktorý ešte stále dokončuje. Stav je taký, že treba dokončiť podkrovie a na prízemí sú v každej miestnosti povedzme estetické nedostatky, ani jedna miestnosť nie je na „kompletku“. Prerába svojpomocne, občas vypomôže môj otec, občas jeho kamaráti, občas jeho otec, ale to len vo veľmi nevyhnutných prípadoch. K domu má veľký pozemok, obrovskú záhradu už trochu dostal pod kontrolu, no stále je tam čo robiť. Chce vybetónovať okolo domu, aby to bolo pripravené do budúcna na garáž a terasu. Počas zimy toho veľa nespravil, hoci mal reči, ako cez zimu dokončí podkrovie. Na tie jeho časové odhady som zvyknutá a vedela som, že to nedokončí. Chodí do práce, vstáva o piatej a prichádza o tretej a počas týždňa, keď takto vstáva tak v zime nerobil nič okolo domu ani v dome, iba pár krát, keď mal dlhšie voľno. Ja si uvedomujem, že je náročné vstávať každý deň, cestovať do práce 35 minút a z práce to isté, v domácnosti mi nepomáha, neupratuje, nevarí, nešúpe zemiaky ani to od neho nechcem. Beriem to tak, že on sa narobí aj na dome, teda tie jeho činnosti nie sú pravidelné a kým sa k niečomu dokope tak to trvá mesiac.

Druhá vec je ale, že mi nepomáha s malou. Neočakávam, že k nej má vstávať v noci, už sa ani tak nebudí, ale on s ňou nikdy nejde ani na prechádzku, za celý čas bol 2× na prechádzke s ňou a so mnou. Buď je v práci a po práci sa mu nechce, v lete a na jar zas niečo robil v záhrade, čo chápem, že nepôjde s nami na prechádzku, ale ani v zime keď mal voľno sa mu nechcelo. Keď mu už poviem a naložím tak dá malej jesť, ale aby ju šiel prebaliť, tak to je na dlhé lakte. Kým mu nepoviem, tak ju neokúpe a to ju kúpal dokopy možno 10 krát. On sa s ňou ani nezahrá, nesadne si k nej a nečíta alebo sa nehrajú s domčekom so stolčekom najradšej ju roznáša na rukách alebo jej pustí telku a on si sadne na gauč a pozerá do telefónu. Milión krát som mu hovorila, že nechcem, aby jej púšťal televízor, že je ešte dosť malá, ale to je prvé, čo ho napadne, keď začne mrnčať, nie aby zobral hračky, knižky a hral sa s ňou. Strašne ma to vytáča, hlavne keď ja niečo robím a tak nejako dúfam, že by to mohol pochopiť a aspoň 30-45 minút sa jej venovať. Keď ju večer ukladám spať tak jeho ani nepadane, že pozbiera hračky. Tiež som mu aspon sto krát vravela, či je až také ťažké popratať hračky a on len, že jemu nevadí, že sú rozhádzané. Je to napríklad prkotina, čo zaberie pár minút, ale nevýslovne ma štve, že to neurobí. Neviem, či preháňam a som strašná mrcha, ktorá ho chce týmto udrať na smrť ale som už rok doma, nikam nechodím, s nikým sa nestretávam, lebo sme na dedine v „novej“ štvrti, kde nikoho nepoznám, všetky detské centrá sú zatvorené kvôli pandémii, moji rodičia bývajú ďaleko.

Ďalšia vec je, že on musí do všetkého pindať, ale to majú v rodine, lebo tam sú mudrci všetci a vždy treba povedať, že čo a ako sa má robiť, alebo ako je to lepšie urobiť. Doteraz som to púšťala jedným uchom dnu, druhým von, ale posledné týždne ma to irituje a len sa naštvem.

Viete ja ho nenútim aby makal na dome, hoci tento stav, že nič nie je dokončené ma hrozne ubíja, ale snažím sa to v sebe potlačiť, lebo chápem, že financie nepustia a keďže malá má rok tak ju nemôžem nechať samú a ísť s ním robiť sadrokartón do podkrovia. Netlačím na neho, nepindám mu, že toto alebo tamto malo byť dokončené, ale lezie a trápi ma jeho vzťah ku mne a k malej. Neviem, či je to viac menej normálne, že nevie ako sa zahrať s malou, že neprejaví ochotu a pozbiera hračky, alebo sú toto veci, čo iba mne vadia a nemám dôvod riešiť ich? Už fakt neviem, či ja som tá zlá, alebo kde robím chybu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2034
27.2.21 10:31

Hracky jsem nikdy nechtela, aby sbiral manzel. To spis nutim deti, aby to posbiraly. Teda od doby, co chodi. Od narozeni se stara, hraje si s detmi. V roce zacinat mi to prijde pozde. S domem bych se snazila pomoc podle moznosti. Treba dite uspat v kocaru a prilozit ruku k dilu. Nic neni v zivote zadarmo. V dome je mnohem vic prace nez v byte. Je nutne s tim pocitat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7418
27.2.21 10:34

On robí chybu, že nerobi. Co dělá celý odpoledne po práci? To jen sedí u televize apod?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.2.21 10:42

Malu sa snažím učiť, aby si hračky pozbierala, ale neviem má rok, tak to zbierame spolu a ukladáme, ale občas ju večer zoberiem a dám spať a hračky necháme tak…

Viete nie je to tak, že mám vyložené nohy a prdím na dom, trhám burinu, zametám, starám sa o kúsok úžitkovej záhradky. Sama som domaľovala okno v kúpelni, pomáhala som mu pri pokladaní dlažby, umývam náradie, vždy sa mu snažím pomôcť pretože chcem… ale jeho nikdy nenapadne ani že sám načistí zemiaky.

Väčšinou oddychuje, keď príde po práci, na telefóne, alebo sa „venuje“ malej… pustí jej telku a on na telefóne. V lete a na jar je to o inom, to po práci ide do záhrady, ale niekedy mi príde, že je vonku a vlastne nič sa neporobí.

• Citovat
  • Nahlásit
276
27.2.21 10:49

Nevím, co chceš dělat s chlapem, kterého jsi vůbec neznala. Buď se tomu přizpůsobíš nebo půjdeš časem od něj. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2034
27.2.21 10:59

Tohle ma kazda rodina nastavene jinak. Kdyz to vyhovuje obema, tak je to v poradku. Jestli ti to nevyhovuje, tak je potreba to vykomunikovat. Premyslim, jestli jsem nekdy videla manzela skrabat brambory. Ja kdyz ma cas, tak jsem radsi, kdyz se venuje detem. Je to rocni holcicka, takze je otazka, jestli vubec vi, jak si s ni hrat, jak se ji venovat. Kdyz to nevi prirozene, tak bych zkusila mu to ukazat. Nejlepe stanovit pravidelni cas, kdy se venuje. A najit neco, co bude bavit oba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1551
27.2.21 11:15

Hele, to je proste takova klasika. Muj muz taky doma prstem nehne, kdyz ho pozadan, aby neco udelal, tak obvykle na me vystartuje, ze ho buzeruju a je nastvanej. Je fakt, ze ja uz byvam posledni dobou dost nabrousena, takze je doma docela dusno. Na druhou stranu se detem venuje pomerne nadstandardne. Ale samozrejme, obzvlast v lockdownu, se projevi, kdyz nekteri cleni domacnosti akorat generuji bordel a uklizi, vari, uci se s detmi de facto jen jeden (ja). Nejsme ve Skandinavii, bohuzel. Urcite je treba si to nejak vyjasnit a pridelit mu ukoly. Zazraky bych ale uplne necekala. V tech chlapech je to po generace zakodovanej model, kterej se zkratka horko tezko meni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.2.21 11:29

@kalie možno je to aj zakódované, ale je to aj výchovou. Ich mama ich nikdy neviedla, aby jej pomohli v kuchyni, vyhnala ich, že si to urobí sama a ich otec je tiež spoľahnutý, že ich mama všetko porobí sama.

Nepotrebujem, aby mi šúpal zemiaky, alebo pomáhal extra s varím, to bol taký príklad. Skôr by som ocenila, keby sa venoval malej. Ona je zlatá, ale umrnčaná a keď niečo robím o 5 minút už chce, aby som bola pri nej. Cez týždeň si to zorganizujem, nemám problém, mohla by som aj cez víkendy a keď je doma, ale keď je doma, nič nerobí, ja varím, malá mrnčí tak neviem, či je moc čakať, že sa s ňou pohrá.

Chcela som vedieť, či som taká náročná, rozmaznaná a mrcha, keď od neho chcem, aby sa venoval malej bez telky. Upratovanie a varenie od neho nechcem, vstáva skoro do práce, cestuje autom, „prerába“ dom, lebo naozaj za celú zimu nič neporobil a to boli reči ako skompletizuje podkrovie a nič mu nevyčítam, ale posledné týždne už mám toho dosť.

• Citovat
  • Nahlásit
2034
27.2.21 13:44

Vlozeno 2krat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie