Suchá a olupující se kůže na rukách

472
12.3.10 22:35

Suchá a olupující se kůže na rukách

Tak nevím, zda mi někdo poradíte. Již delší dobu pozoruji u dcerky, že má na dlaních a prstíkách hodně suchou kůži, která se jí olupuje. Maličko mi to připomínalo plíseň co bývá na nohách. Pak jsme byly s něčím u Dr. a já se jí na to v rychlosti zeptala co to je, jestli to není plíseň. Ta to prý není, ale řekla nějaký název nemoci - ale teď si na to prostě nevzpomenu, že se to může projevovat i na nohách a že to mám mazat Infadolanem. Tak to mažem, ale nelepší se to.
Nemáte s tím někdo zkušenost, co je to za nemoc? Ráda bych si o tom našla nějaké info.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16291
12.3.10 22:50

Ahoja, nevím jestli to je to samé ale náš starší měl taky jeden čas hrubou, suchou, olupující se kůži na dlaních. Mazali jsme Indulonou a zmizelo to asi po měsíci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
hedviga
13.3.10 07:51

Tak s tím mám zkušenost a pomáhá obyčejná kosmetická vazelína. Buď od doktorky, kterou v lékárně namíchají, ale dají se sehnat i v některých drogeriích. Konkrétně jsem měla jednu od Avonu. Pokud to má holčička hodně, namazala bych jí to na večer a ve větší vrstvě a dala jí přes to nějaké látkové rukavičky.

• Nahlásit
  • Citovat
1951
13.3.10 09:25

ahojki, a opravdu je to přímo nemoc? neměly jste antibiotika? Pětiletá dcera je měla zatím 2× a v obou případech se jí to udělalo při a hlavně po léčení antibiotiky, trvalo vždy cca dva až tři týdny, než to zmizelo. Mazala jsem střídavě indulonou, krémem Aviril, prostě co bylo doma, nic extra jsem nekupovala. Ale možná je to jiný případ než váš. A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7368
13.3.10 09:53

ahojky taky nevím jeslti máme to samé ale kolem vánoc se to synovi udělalo na nohách prstíkách a plosce nohy, loupala se mu kůže ve vekých kusech, ale jakoby se vyloupal a dobrý, na kožním mi nic neřekli, že to leda může být třeba k nastydnutí, že se to v tomto věku projevuje (3roky). napsala mast s ureou a bud zabrala ona nebo se podle mě prostě vyloupal..
ted se mu to opět udělalo, ale právě na ručičkách, palce měl skoro do krve a postupně to lezlo na další prstíky (bříška prstů) palečky se pomalu zahojovali a lezlo to směrem dolů na dlaně, ale loupalo se to trochu jinak než ty nohy (nohy ve velkých kusech a na ruce naopak maličký jako ze struhadla..nevím jak to lépe popsat. :nevim: )zkusily jsme jinou kožní, opět že neví, opět jeslti není nemocný, (není) a napsala mast Elocom (snad kortikoidní), ale nestihly jsme ani mazat, páč se mu to zase už vylupuje a je dobrý (byl týden ted u mamky, tak aktualní stav uvidím odpoledne).
Ze začátku nezabíralo nic a pak se to prostě začne lepšit..mazaly jsme vším možným..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7368
13.3.10 09:53

Taky by mě zajímalo co to je a hlavně příčina..jinka syn není alergický vůbec na nic ,atb neměl ještě ani jednou, tak nevím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
13.3.10 12:06

Tak jste mě uklidnily. Budu doufat, že ten název té nemoci znamenal v překladu jen „suchá kůže“. Taky jsem si říkala, že kdyby měla přece nějakou nemoc, tak by ji poslala na kožní nebo někam a že by ji třeba nasadila nějakou mast na předpis, ale jediné co, tak že máme mazat Infadolanem. Tak budu doufat, že se to brzy spraví. ATB nebrala, ale je pravda, že jsme měli střevní virózu i s rýmou a já ju hnala samozřejmě po každém WC, ale i smrkání umýt si ruce (aby nenakazila bráchu) - tak leda že by se vysušila při tomto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama