Reklama

Suchá kůže na rukou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Neira
Povídálka 49 příspěvků 19.02.18 13:11
Suchá kůže na rukou

Ahoj holky,

jdu si pro radu… jaký přírodní krém na suché ruce v zimě doporučujete?

Nemám ekzém, ani kožní chorobu ani alergii na chlad, jen obecně suchou kůži úplně všude. A přes zimu je to horší… hlavně ruce. Nosím rukavice, no stejně to nestačí. Přijedu domů, ruce místy zarudlé, hodně suché. Pak třeba jdu umýt věci do kuchyně a s vodou je to peklo. Hned kůže praská až do krve :( jsou to sice malé trhlinky, no stejně to bolí. Já mažu různými přírodními oleji - chemii na kůži fakt ne a všude to pomáhá, jen tady ne :(

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Aries6
Generální žvanilka 21947 příspěvků 5 inzerátů 19.02.18 13:14

@Neira Já jsem teď mile překvapená z krému Alverde granátové jablko. Večer namažu a ráno jsou ruce mnohem lepší. Mazání před den moc nezvládám, pořád něco myju, utírám, prostě ruce pořád namáčím. A dobrý je SOS z Lidlu, ale to je teda chemie.
A co normální vazelína, zkoušela jsi?
Jinak chápu, taky jsem suchar a nejstarší dcera po mě :(

Kikulele
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 19.02.18 13:16

Ja to mam podobne a mazu se Excipialem kupuji ho v lekarne stoji neco kolem 150kc a je uplne super.

Neira
Povídálka 49 příspěvků 19.02.18 13:17

@Aries6 to alverde když tak zkusím. Měla jsem od nich tělové másla a super. Vazelína nepomohla a navíc mám z ní divný pocit, je mi to na kůži dost nepříjemné.
Také přes den moc nemažu, max. když pracuji u PC, ale jinak moc není šance na vstřebání. Zima přejde a je rok klid, ale vydržet to…:(

mmarket
Kelišová 6399 příspěvků 19.02.18 13:18

Ahoj, mám stejný problém, ale mám to diagnostikováno jako atopický ekzém :zed:
je to hrozné, období od října do dubna trpím jak pes příznaky které popisuješ :pocitac: :pocitac: :poblion:

vyzkoušela jsem mnoho drahých krémů z lékárny a nakonec jsem zakotvila u SOS Cien z Lidlu. Stojí 30,– Kč a udělá stejnou službu jako krém za 150,– z lékárny. Tím mám na mysli, že min. promastí, ale NEZAHOJÍ!!! Zahojí to pouze teplo a období květen-záři ;)

jestli zná někdo úžasný recept na vyřešení těchto problémů, sem s nimi ;)

Eemii
Neúnavná pisatelka 16952 příspěvků 19.02.18 13:23

Na noc namazat modrou Indulonou nebo bambuckym maslem a vzit si bavlnene rukavice.

Tamtama
Extra třída :D 11711 příspěvků 19.02.18 13:24

Taky to mám, ruce rozpraskané, zachytávají se mi za oblečení, občas až bolí a pálí. Letošní zimu jsem teda celá taková seschlá. Bohužel pracuju v chladu, takže počítám, že ani s jarem se to nezlepší. :roll: Nesnáším krémy, vadí mi zamaštěné ruce a všechno, na co pak sáhnu, případně si obleču. Nedávno jsem objevila v DM jejich urea krém a ten mi celkem vyhovuje, neštípe mě, nepálí (ostatní krémy ano, i indulona a vazelína) a nenechává moc mastný film. Ještě bych potřebovala najít super krém na obličej a budu šťastná, tělo se mazat nedonutím. :lol:
Edit: vidím radu s rukavicema, to se nevyspím, nesnesu v posteli ani ponožky.

Příspěvek upraven 19.02.18 v 13:25

Aries6
Generální žvanilka 21947 příspěvků 5 inzerátů 19.02.18 13:25

@mmarket A mě ten Alverde normálně hojí. Jak mám ruce suché, tak si drápu tu suchou kůžičku a mám vlastní vinou záděry :oops: A když namažu večer, tak to mám ráno fakt lepší.
Jinak Cien SOS je parádní. Ale tak na noc, přes den by mi na rukou asi vadil. Je hodně hutný.
@Neira Ještě koukni na kosmetiku Bione. Mají v Tetě nebo v Rossmannu. Mám pleťový krém, s krémem na ruce nemám zkušenost, ale ta kosmetika je sympatická a není drahá.

dasajur
Kecalka 195 příspěvků 19.02.18 13:27

Od havlikovy přírodní apotheky krém na ruce na zimu, nemá chybu. Mám i ten na obličej a super.

Neira
Povídálka 49 příspěvků 19.02.18 13:30

Díky za tipy, mrknu :)

Jinak já na pleť na obličej používám přírodní růžový olej. Nezanechá mastný film, krásně se vstřebává a hodně hydratuje. Já mám tedy obličej strašně suchý, šupinky, drsný na dotek, občas jsem měla pupínky… po odlíčení nastříkám růžovou vodou, nechám…a pak ten olej - i na krk, dekolt. Přes 2 roky, co tím mažu, nemám problém :) i jako podklad pro makeup. Jinak jsem šupinatá jak kapr :D

mmarket
Kelišová 6399 příspěvků 19.02.18 13:31
@Aries6 píše:
@mmarket A mě ten Alverde normálně hojí. Jak mám ruce suché, tak si drápu tu suchou kůžičku a mám vlastní vinou záděry :oops: A když namažu večer, tak to mám ráno fakt lepší.
Jinak Cien SOS je parádní. Ale tak na noc, přes den by mi na rukou asi vadil. Je hodně hutný.
@Neira Ještě koukni na kosmetiku Bione. Mají v Tetě nebo v Rossmannu. Mám pleťový krém, s krémem na ruce nemám zkušenost, ale ta kosmetika je sympatická a není drahá.

jo, taky ho používám jen na noc! Vyjímečně přes den, když vím, že nebudu nic dělat a hodně mě to pálí :zed:
alverde hojí? Já kdykoliv se namastím jakýmkoli krémem, tak je úleva, ruce se promastí, takže nejsou suché, ale za pár hodin jsem tam kde jsem byla :zed: :zed: zase suché dokud nenamastím, ale určitě ne zahojené :nevim:

Jančakecalka
Generální žvanilka 22106 příspěvků 19.02.18 13:37

Nemužu si vynachválit Vakavo Ginkgo biloba glicerýnový krém. Je s extraktem z Jinanu, krém se rychle vstřebává a pěkně voní. Ruce mám jak dětskou prdýlku :palec:

Uživatel je onlineivik21
Generální žvanilka 20071 příspěvků 19.02.18 13:40

Já ty větší praskliny na noc namažu protiplísňovým krémem např. canesten, clotrimazol a přes den „vajíčkem“ z Oriflame.
Jinak přes den většinou Niveou a pořád venku nosím rukavice od prvních mrazíků..

dana.dv
Zasloužilá kecalka 690 příspěvků 19.02.18 13:56

Ragády do krve jsem měla na pravé ruce několik let. Vyzkoušela jsem všechno možné - masti na předpis, laser, léčitelé atd. Testy na lepek a mléčnou bílkovinu negativní.
Nakonec mi to asi dělaly kovy a čokoláda. Nosím pouze bílé zlato a chirurgickou ocel, omezuji čokoládu a ruku mám v pořádku.
Plus piju detoxikační LR Aloe Vera drinking gel a ruku mažu LR aloe vera gelem.

Jančakecalka
Generální žvanilka 22106 příspěvků 19.02.18 13:59

@dana.dv Ten LR gel jsem dříve měla, ale že by to byl nějakej zázrak se teda říct nedalo, za ty prachy :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >