Reklama

Suchá pokožka na nohou, můžu se uškrábat k smrti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

richgirl
Povídálka 15 příspěvků 04.10.18 07:14
Sucha pokożka na nohou,uškrábání se k smrti

Holky nekolik let me trapi ze po holeni i v zime kdy si nohy temer neholim na nohou tak mam strasne suchou pokozku, svedi a skrabu se az do krve.nohy mam cele bolave at je leto nebo zima. zkusila sem snad uz vsechno a nic nepomohlo a to se mazu nekdy i nekolikrat za den. neporadite mi? ????

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.18 07:21

@richgirl já si v zimě nohy neholím :-)
jinak zkoušelas mazat bambuckým máslem? topvet má skvělé… a pak tuk zevnitř… kup si nějaký olej nebo třeba omega3 nebo pupalkový olej(v kapslích) a užívej…

nozu
Extra třída :D 11556 příspěvků 04.10.18 07:37

dcera trpi na ekzem a super radu kremu ma eucerin. jinak pokud mas tak velke problemy, zajdi si ke kozni. jako prvni pomoc na zaleceni nasadi kortikoidy a pak to uz budes udrzovat. take bych na tvem miste absolvovala vysetreni u alergologa. ekzemy byvaji spojene s potravinovou i pylovou alergii.

Freesia
Kecalka 270 příspěvků 04.10.18 08:21

Tak záleží, čím se mažeš. Obyčejná tělová mléka a krémy na bázi glycerinu zůstanou jen na povrchu pokožky. Lépe je mazat se něčím přírodním, co pronikne až do hlubších vrstev: bambucké máslo (např. od Saloosu, dá se koupit např. v DM), olivový olej, kokosový olej (taky jsem viděla v DM), pokud nejsi vegetariánka, tak vynikající je vepřové sádlo.
Já, když se nenamažu, taky mě svědí pokožka, obzvláště na holeních (ehm, taky si to škrábu do krve :roll: ). Pár dnů mi stačí mazat se večer něčím mastným (momentálně doma dělaný krém z bambuckého a kakaového másla a jojobového oleje) a pak mohu vzít na milost i ty glycerinové přípravky. Ale chce to mazat se pravidelně opravdu každý den.

Pokud to je AE, zajdi si na kožní, lékařka ti předepíše něco se zinkem (na den) a něco mastného (na noc).

adelka543
Povídálka 39 příspěvků 04.10.18 09:13

Nechala bych si vysetrit stitnou zlazu. Taky to muze zpusobovat nedostatek zeleza.

Káťa19
Kelišová 7052 příspěvků 36 inzerátů 04.10.18 09:33

Používej POUZE nějakou přírodní kosmetiku (Weleda, Topvet, Alverde-za super peníz v DM), já jsem ekzematik a celou zimu trpím svěděním, nohy si holím epilátorem, žiletka je pro mě moc.
a kup v lékárně dexeryl , ten pomáhá ;) :palec:

Dexeryl se používá jako ochranný krém na pokožku s příznaky a projevy suché kůže (xerózy) zejména provázející různé kožní problémy (např atopický ekzém). Složení Dexerylu bylo vytvořeno za účelem zlepšit příznaky a projevy suché kůže (xerózy). Účinky zabraňuje odpařování a působí tak proti dehydrataci působí jako bariéra chránící proti vnějšímu poškození
Hydratační účinek glycerolu pomáhá udržovat vyváženou vlhkost kůže zmenšení podrážděni kůže
Dávkování
Na poškozenou pokožku aplikujte krém jednou či dvakrát denně v tenké vrstvě, pokud je to nutné, aplikujte krém na postižená místa častěji, ne však více než 6krát denně. Po každém použití tubu pevně uzavřete.

Uživatel je onlineIjen
Zasloužilá kecalka 878 příspěvků 04.10.18 13:52

Driv jsem pouzivala Biodermu Atoderm nebo Aquaporin od Eucerinu a nedavno jsem vyzkousela Cerave a ten mi vyhovuje nejvic.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >