Suchá pokožka u 1-2 měsíčního miminka

12
23.3.17 12:31

Suchá pokožka u 1-2 měsíčního miminka

Ahojte, můj syn se narodil s normální pokožkou. Po 14 dnech života se začal loupat jako had. Sloupal se do posledního milimetru, ale takovým způsobem, že kožaři vyslovili podezření na ichtyozu. Dostali jsme přírodní medikaci-žádné léky-koupeme v dubové kůře a mažeme glycerinovým krémem či zinkovým olejem. Během týdne hezky zareagoval na léčbu, ale potom jsme se přesunuli do druhého kola, které není tak brutální, ale extrémně vysušenou pokožku má a šoupe se-má šupinky na těle. Mazání olejem nezabírá a ani kožařka nedoporučuje olej. Mažeme dále glycerinovým krémem a vepřovým sádlem a koupeme v dubové kůře a čekáme co se z toho vyvrbí. Máme 10 týdnů. Syn je na umělé stravě a prospívá. Musím ho mazat minimálně 2 krát denně. Zatím se neškrábe, tak ho to asi moc neobtěžuje-nesvědí. Setkala jste se někdo s něčím podobným? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23.3.17 14:11

Zkusila bych buď meruňkový olej, ale ten se vtírá do pokožky vlhké, aby nezůstal mastný film, nebo bych zkusila krém cytovital.

Určitě pokud možno nekoupat denně, to nesvědčí. Třeba co tři dny a max. 3 minuty. V ostatních dnech umýt jen prdelku a pytlíčka pod vodou ♥
Koupat a umývat jen v čisté vodě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
142
23.3.17 14:12

Ahoj, já mám 13 denní mimi a taky se loupe. Vcera doktorka doporučila Excipial, oleje prý nestačí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
24.3.17 13:00

Oleje nedoporučují ani kožní doktoři. Olej neváže vodu. Vepřové sádlo je vhodné. Tak my mažeme už druhý měsíc a čekáme, zda z toho malý vyroste.Nebo mne napadlo změnit mlíko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama