Suchá pokožka v hlavě u miminka

139
10.1.20 20:24

Suchá pokožka v hlave u miminka

Ahoj prosím co vám pom9hlo na suchou pokožku hlavy u mimca? Máme 4mesice hrůza strašně velké strupy žluté už zkusila sme vazelinu infadolan a teď olejicek Aviril a vyzesavame jemným hřebínkem a nic nepomáhá!! Co vy? Co pomohlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1126
10.1.20 20:29

Ceumed Cradle Cap Gel na mléčnou krustu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14539
10.1.20 20:30

Pomohl vek. Dcera to mela jeste na 2 letech. Ona ma hodne huste vlasky, vycesavat to svinstvo z husteho porostu skoro nemozne a hlavne, ona se tomu i branila.

A pak ani nevim kdy, nekdy na 2,5 letech jsem naraz zjistila, ze to je pryc.

U nas nepomohla ani svecena. Snazila jsem se to pravidelne vycesavat, jak to slo. Naolejovat, pockat, az to zmekne a kan cesat cesat cesat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 20:41

Ja tedy naolejuju, pockam, az pokozka hlavy zmekne a nehtem po ni prejizdim - zmekle stroupky tim jemne strhnu… Poradila mi to detska dr. a je to sice zdlouhave, ale ucinne. Mam pak vzdy na par tydnu pokoj, nez se stroupky zacnou objevovat znovu :-) Kdy zmizi uplne, nevim…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 20:43

Rika se tomu seborea. Kupte sampon sebclair a myjte tim miminku hlavu. Nez vsechen sampon spotrebujete, seborea bude pryc. Bez namahy, vycesavani atp. Overeno na nekolika detech vcetne meho :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14539
10.1.20 20:47
@oligenerallogin píše:
Rika se tomu seborea. Kupte sampon sebclair a myjte tim miminku hlavu. Nez vsechen sampon spotrebujete, seborea bude pryc. Bez namahy, vycesavani atp. Overeno na nekolika detech vcetne meho :-)

to kupujes v lekarne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 20:56

Zkuste Kokoso baby happy scalp

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 21:14

Malý to měl také po celé hlavičce a pomohlo 20 minut před koupáním namazat olejíčkem poté umýt vlásky a postupně vyčesávat po změkčení olejem a poté vodou se stroupky sami odlupovaly a časem byly pryč všechny :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 21:20
@Miskaa91 píše:
Ahoj prosím co vám pom9hlo na suchou pokožku hlavy u mimca? Máme 4mesice hrůza strašně velké strupy žluté už zkusila sme vazelinu infadolan a teď olejicek Aviril a vyzesavame jemným hřebínkem a nic nepomáhá!! Co vy? Co pomohlo

ahoj, jak tu někdo psal, je to seborea, ne suchá kůže - spíš šupinky takové, ne? malá to měla taky, našla jsem na netu leccos, ale nejdřív jsem to konzultovala s doktorem a ten mi překvapivě řekl, ať s tím nedělám nic, že to stejně na dlouho nepomůže a že se to musí vyřešit „samo“ časem…takže jsem to nechala a jen jí vlásky jemně hřebelcovala tím miminkovským kartáčem (ale fakt jen jemně)…a postupně to opravdu samo zmizelo. asi jí teda kvůli tomu moc nerostly vlasy (dlouho měla jen takové ty jemňoučké krátké, tak vypadala jako kluk) ale postupně dorůstat začaly a teď jí rostou jako blázen :-D

btw potkala jsem v létě maminku s miminkem s úplně rudou hlavou a říkala, že právě má ty šupinky a že se jí to snaží olupovat, jestli to moje malá neměla taky - tak jsem jí teda jen řekla, že my jsme to na radu doktora nechali být, ale v duchu mi toho prcka bylo docela líto, protože příjemný to asi nebylo :-/ jestli se ti to u vás zdá moc, zkus se zeptat vašeho doktora - třeba ti řekne, že (a co) by se s tím dělat mělo ve vašem případě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 21:25
@warita píše:
Pomohl vek. Dcera to mela jeste na 2 letech. Ona ma hodne huste vlasky, vycesavat to svinstvo z husteho porostu skoro nemozne a hlavne, ona se tomu i branila.

A pak ani nevim kdy, nekdy na 2,5 letech jsem naraz zjistila, ze to je pryc.

U nas nepomohla ani svecena. Snazila jsem se to pravidelne vycesavat, jak to slo. Naolejovat, pockat, az to zmekne a kan cesat cesat cesat.

tak to jsme koukám měli štěstí, že u nás to zmizelo brzo docela, protože naší malý teda začaly vlasy normálně růst až když to zmizelo…kdyby byla do 2,5 „pleška“ byla bych asi už dost nervozní :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
10.1.20 21:25

@emimi_zuzka ano 15tyho mámě poradnu tak hned zkonzultuji z dr. Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
916
10.1.20 21:39

Olivový olej a opatrně vyčesat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14539
10.1.20 21:42
@emimi_zuzka píše:
tak to jsme koukám měli štěstí, že u nás to zmizelo brzo docela, protože naší malý teda začaly vlasy normálně růst až když to zmizelo…kdyby byla do 2,5 „pleška“ byla bych asi už dost nervozní :-D

dcera nebyla plesata prave. Od porodnice mela huste vlasy. Ta seborea v tom ani nebyla moc videt. Ji se to ale delalo i v oboci a za usima v tom zahybu, kde ucho prechazi do hlavy. Dokonce i v rasach to bylo malinkato videt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
10.1.20 23:24

Dceru jsem mazala vsim moznym do 6. mesice a zadny zlepseni. Nekde na diskuzi jsem nasla radu nemazat a neodtrhavat, tak jsem prestala mazat a do 2 mesicu se ji to samo oloupalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.1.20 08:31

@warita ano, na googlu vam vyjede dostupnost v ruznych lekarnach.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama