Suchá/svědivá pokožka hlavy

18.1.21 09:58

Suchá/svědivá pokožka hlavy

Dobrý den, ahoj všem :mavam:
Již dva roky mě trápí suchá/svědivá pokožka hlavy. Na kožní jsem s tímto problémem byla a pořád dokola to samé = doporučování šamponu proti lupům. Už nevím, co s tím :roll:
Hlava svědí a jakmile se podrbu, padá mi z vlasů kůže (nejspíš je to kůže). Hlavu si myji každý druhý den, ten druhý den už musím mít vlasy v culíku a opadaná suchá kůže je na vlasech dost vidět :oops:
Zkusila jsem levné varianty (kopřivový šampon), na doporučení mojí kadeřnice dražší šampon (zn. Redken) a od kožařky minimálně 5 šamponů, které stojí od 300 Kč a více 8o
Neměl by pro mě někdo radu jak z tohohle pekla ven? :nevim:
Jo a jsem v 13 týdnu těhotensví, takže asi nějaké šílené driáky používat nemůžu :zed: :zed: :zed:
Děkuji vsem moc za rady!! :kytka:

Tereza

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4937
18.1.21 10:30

Cannaderm Capillus Šampon seborea

tento používá od mamky manžel, taky suché svědivá místa, až se to olupuje. Nemůže používát nic jiného jinak se to vrací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2794
18.1.21 10:44

Občas to mívám taky. Vždy mi pomůže Nizoral šampon z lékárny. Nejdřív ho používám sedm dní v kuse, pak týden obden a pak už jen normální šampon. Nic jiného v té době na hlavu nepoužívám a zároveň si zreviduju stravu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4937
18.1.21 11:20

A je fakt třeba zjistit zda to jsou lupy nebo ta seborea. Možná změnit kožní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
19.1.21 09:12

Ahoj, tohle jsem řešila před několika lety taky. Svědění hlavy, někdy i hned po umytí, nedej bože, když se mi hlava zpotila, třeba v zimě pod čepicí. Hlava pořád plná šupinek kůže, ale tolik, že se mě i kolegyně v práci ptali, jestli si meju pořádně hlavu a proč se o ní víc nestarám. Přesně, zkoušela jsem všechno možné, i šampony za několik set a nic nezabíralo. A Nizoral se nemůže používat pořád, krom toho, že by to bylo dost nákladné.
Nakonec jsem zjistila, že jsem alergická na nějakou chemickou složku, která se do těch všech šampónů dává. Začala jsem používat řadu šampónů Alverde z DM, svojí „bio“ řadu má i Rossmann, ty jsou taky v pohodě. Od té doby mám klid a kůže na hlavě je úplně čistá a nesvědí. Tyhle šampony v klidu můžeš používat i v těhotenství, naopak je to lepší, že se ti ta chemie nevstřebává kůží do těla. A cena za 1 balení je kolem 60 Kč, takže pohoda. Dá se zkusit i kvalitní šampón pro miminka, ale ten mě nevyhovoval (záleží na tom, jaké máš vlasy, na dlouhé se nehodí).

Na začátku, pro vyčištění hlavy od nánosů oloupané kůže naprosto překvapivě skvěle fungoval hodinový zábal z přípravku Predator Parazit (šampon pro děti na ostranění vší) - poradila mi to kamarádka, připadalo mi to šílené, ale byla jsem už tak zoufalá, že jsem byla ochotná vyzkoušet vše :-) Po tomhle se kůže krásně vyčistila a ty nechemické šampóny už to krásně udržely, i v těhotenství to bylo v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.1.21 09:51

@Gigilka
Děkuji mnohokrát za radu! :srdce: Začnu tedy tak, že si nakoupím šampony z DM. Vlasy mám dost dlouhé. Zkusila jsem i dětské šampony, taky nezabralo :nevim:
Už jsem opravdu zoufalá. Hlavně to svědění je dost nepříjemné a také to blbě vypadá. :roll: trvá to přes dva roky, peněz mě to stálo, že jsem naštvaná jen při té představě a hlavně žádný výsledek, naopak.. je to horší a horší :oops:

Děkuji za rady všem!! :srdce: :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7628
20.1.21 10:05

@Terezkaaaaaaaaaa vyzkoušela jsem na svědivou pokožku všechno možné, teď už asi 10 let používám obyčejný Head and Shoulders a problémy nemám. A to jsem se drbala fakt nonstop.

A pomáhá mýt hlavu méně často.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.1.21 10:33

@kacz
Head and Shoulders jsem již také vyzkoušela - chvíli jsem měla pocit, že se to zlepšuje a vzápětí to bylo stejné jako před používáním šamponu :nevim:
Snažila jsem se přejít i na variantu nemýt si vlasy každý druhý den. Chodila jsem opravdu s mastnou hlavou :lol: Ale ani to pro mě nebylo řešení :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2039
20.1.21 10:35

@Terezkaaaaaaaaaa
Tak v první řadě bych změnila kožní :) V případě, kdyby se jednalo o seboreu, tak poradím, co pomohlo mně :-)
Byla jsem na kožní, kde mi sdělili že mám seboreu. Mám ji v hlavě, ale i na obličeji. V hlavě se mi ji daří korigovat, na obličeji docela taky, ale hodně se na něm projevuje stres.
Objednala jsem se na trichologii, kde ti udělají vyšetření pokožky hlavy kamerou. Paní mi seboreu potvrdila. Následně mi udělala rašelinový zábal a to bylo super :) pokožku krásně vyčistil :) Dále mi poradila, že při seboreii je nejlepší časté umývání hlavy. Zní to možná divně, ale opravdu to funguje. Říkala mi, že lidé, kteří ji mají opravdu hodně „rozlezlou“ si hlavu myjí klidně i 2× denně. Já to nemám tak hrozný, tak mi stačí umývat 1× denně. Opravdu, když si hlavu jeden den neumyju, už mě svědí. Na umývání je dobrý nějaký šetrný šampon, klidně ten Alverde z DM, pokud ti bude vyhovovat :-) Já používám Wella Professionals Invigo Senso Calm - šampon pro citlivou a podrážděnou pokožku hlavy. A když si hlavu umýváš, je potřeba ji jakoby pořádně „vydrbat“, promasírovat a použít šampon klidně 2×. Následně vlasy trochu vysušit ručníkem a poté od hlavy vyfoukat, aby nebyla pokožka hlavy dlouho mokrá :)
Toto pomohlo mně :) ale jak píšu, mám potvrzenou seboreu, to je důležitý. Pokud by se jednalo o jiné kožní onemocnění, mohlo by to i zhoršit :)
P. S. Ještě doporučuji nasadit probiotika :) Kožní problémy souvisí se střevy a proto je dobré užívat probiotika. Navíc, pokud jsi těhotná, tak mají probiotika dobrý vliv na miminko. Zkus pogooglit probiotika v těhotenství :) Jsou různé studie a jeví se to jako úplný zázrak :D
Držím palce, aby ses problému brzo zbavila :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.1.21 09:42

@Slunečnice0303 :
Kožní, ke které chodím mi pomohla s tolika problémama, že mi přijde dooost divný, že by seboreu nepoznala :nevim:
Už jsem taky přemýšlela nad nějakým zábalem někde, aby se mi hlava vyčistila, ale všechno jak je zavřený, je to těžký. Navíc vlastně ani nevím, co se na té hlavě děje :think:
Pealing na vlasy mám doma, ale bojím se patlal na vlasy nějakou chemikálii, kor teď v tom těhotenství :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2794
25.1.21 11:44

Napadlo mě, jestli ti dělala na kožním stěry. Tam by se taky mohlo ledacos ukázat a pak by mohla nasadit léčbu na míru a ne zkoušet od oka, jestli něco zabere.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.1.21 11:46

@Murka
Bohužel stěry mi nedělala. Bylo mi řečeno, že to vyřešíme, až nebudu těhotná :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2794
25.1.21 15:25

@Terezkaaaaaaaaaa takže tě nechá trpět, to je super teda :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17954
25.1.21 15:31
@Terezkaaaaaaaaaa píše:
Dobrý den, ahoj všem :mavam:
Již dva roky mě trápí suchá/svědivá pokožka hlavy. Na kožní jsem s tímto problémem byla a pořád dokola to samé = doporučování šamponu proti lupům. Už nevím, co s tím :roll:
Hlava svědí a jakmile se podrbu, padá mi z vlasů kůže (nejspíš je to kůže). Hlavu si myji každý druhý den, ten druhý den už musím mít vlasy v culíku a opadaná suchá kůže je na vlasech dost vidět :oops:
Zkusila jsem levné varianty (kopřivový šampon), na doporučení mojí kadeřnice dražší šampon (zn. Redken) a od kožařky minimálně 5 šamponů, které stojí od 300 Kč a více 8o
Neměl by pro mě někdo radu jak z tohohle pekla ven? :nevim:
Jo a jsem v 13 týdnu těhotensví, takže asi nějaké šílené driáky používat nemůžu :zed: :zed: :zed:
Děkuji vsem moc za rady!! :kytka:Tereza

Mně pomohl až šampon od Eucerinu na citlivou pokožku. Teď v zimě je to zas horší, protože čepice, ale jinak doporučuju. Bohužel těch 300 asi taky stát bude :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.1.21 15:47

@Bubla Bůčková
Mě už je právě líto peněz :roll: vždycky nakoupím drahé šampony, naposledy mi lékárnice doporučila šampony od značky URIAGE, zaplatila jsem necelých 1.000 Kč, používám přes měsíc a je to snad ještě horší :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat