Suché lupy, co opravdu pomůže?

147
14.1.20 10:08

Suché lupy co opravdu pomůže?

Zdravím, co vám prosím opravdu pomohlo na suché lupy. Mám je hlavně těsně nad čelem, jsou dost vidět. Zkusila jsem už kde co. :think:
Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

926
14.1.20 10:14

Nizoral, nebo dohola.. V lekarně prodávají i olejíček pro tohle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10815
14.1.20 10:15

Může za to kvasinka Malassezia

Jeden týden obden mýt hlavu nizoralem - což je antimykotikum s tím, že ho použiješ o fous víc, a hlavně ho necháš působit na hlavě tak 20 minut a teprve pak smyješ.

Po spláchnutí hlavy použij ještě ředěný ocet na kysleý oplach. Kvasinky nemají rády kyselé prostředí, zatímco žádoucí mikroflora ho naopak ráda má.

Po týdnu takovéhle kůry to bude chtít přejí na nějaký jemný šampon - vhodný pro ekzematiky a vždy po každém umytí se oplachovat něčím kyselým, aby se udržovalo správné PH pokožky -šamopny jako takové jsou buď lehce zásadité a nebo při nejlepším neutrální, když nehledáš cíleně kyselý. Proto to pak je potřeba ještě dokyselit.

Zároveň po tom nizoralu bude potřeba vlasy nějak hydratovat - používala bych nějaký jemný, kyselý kondicionér hned, po aplikaci nizoralu,.

Po dokončení léčby nizoralem pak můžeš urychlit regeneraci pokožky probiotickou maskou. Hmoždíři roztlučeš 2 acylpiriny (kys. acetylsalicilová) a smícháš je s hrnkem podmáslí či kefíru, to si napatláš na hlavu, zabalíš do plastové folie, na to si dáš čepici a nebo šátek a necháš tak hodinku působit a pak to spláchneš. To dělej tak jednou týdně tak dva, tři týdny po nizoralové kůře.

Zároveň potřebuješ vydezinfikovat všechny čepice co nosíš, protože v nich můžou být ty kvasinky zabydlené a takže když si teď přes zimu na složitě zaléčenou halvu nasadíš infikovanou čepici, tak se můžou radostně zase množit v novém, čistém prostředí :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10815
14.1.20 10:16

Jinak teda lidem co mají silnou sebroreu ve vlasech pomáhá před umytím tak na hodinu, dvě nějaký mastný zábal, klidně třeba exicpal - ideálně s ureou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10815
14.1.20 10:25

A teda trošku pomůže barvit si hlavu, protože kysličník dezinfikuje :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
147
14.1.20 10:27

Díky. Zkusím ten Nizoral.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 11:15

@Coolca mela jsem to naprosto stejne. Delala jsem si zabaly z kokosoveho oleje a zacala pouzivat ciste prirodni sampony a dobry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
147
14.1.20 11:45

@TeSudička kokosový olej jsem taky zkoušela. Jak dlouho bych ho melait napatlany?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 11:47

@Coolca no, ja nechavala i pul dne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
147
14.1.20 11:49

@TeSudička a jak často? Denně asi ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 12:15

@Coolca nene, tak jednou mesicne. Ono kdyz budes delat casto, tak to zacne vysusovat vlasy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
147
14.1.20 12:28

@Ou teď se dívám na projevy seborei a neřekla bych že je to ono :nevim:
Lupy jsou suché, bílé, nesvědí :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
364
14.1.20 23:01

Mela jsem to podobne, sice ve vlasech a ne nad celem, pouzivala jsem Nizoral, Pevaryl, chodila na laser na kozni. Trapeni prestalo po samponu Head and Shoulders, nejradeji mam mentol a jsem bez lupu uz skoro 20let. Manzel si nim myje i cele telo, ma casto vyrazku na zadech a libuje si.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.1.20 23:09

Na suché, nesvědící lupy mi pomohl šampon Bioderma Node DS. Musela jsem ho tedy užívat o něco déle, než v návodu, ale zabral -aplikace dle návodu, akorat jsem nechávala působit pod ručníkem, aby mi to všude nekapalo. Dobře pění a kryje, stačí ho maličko, takže vyšší cena nevadí. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama