Suché lupy na hlavě u novorozence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.18 14:47
Suché lupy na hlavě u novorozence

Ahoj, chtela jsem se poradit, jestli nekdo nemate zkusenosti se suchymi lupy na hlavicce u novorozence. Dcerce je 8 tydnu. Napadlo me mazat ji to olejickem, ale ma dost vlasku, takze by je mela silene mastne. Nevim si rady :nevim: do poradny jdeme az v patek.

Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 19.03.18 14:49
@Anonymní píše:
Ahoj, chtela jsem se poradit, jestli nekdo nemate zkusenosti se suchymi lupy na hlavicce u novorozence. Dcerce je 8 tydnu. Napadlo me mazat ji to olejickem, ale ma dost vlasku, takze by je mela silene mastne. Nevim si rady :nevim: do poradny jdeme az v patek.

je to naprosto normální. seborea se to tuším jmenuje.. děti na to trpí. Buď mastit a vyčesávat, nebo v lékárně na to koupíš buď šampon nebo krém :palec:

LindaPraha
Extra třída :D 13492 příspěvků 19.03.18 14:52

My na to dostali Excipial a fakt super. Namazu, chvili necham a vycesu. Taky jsem zkousela olejicek, sle nepomohlo. Dr. rikala, ze to ma hodne a uz do zanetu. Je bez predpisu. Ja davam dva tydny a uz je skoro krasny miminko :)

Brouckova
Zasloužilá kecalka 674 příspěvků 26 inzerátů 19.03.18 14:55

Oba synové měli na hlavičce pod vlásky suché šupinky. Postupně jsem je „vyškrabala“, když jsem syna chovala tak jsem lehounce prstem odlupovala. Doktorka mi to schválila, říkala že je mám vyčesávat alo to mi nešlo.

Cherybery
Ukecaná baba ;) 2050 příspěvků 4 inzeráty 19.03.18 15:03

My to mazali olejem a vycesali, zkouseli jsem i babysqam od biodermy

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.18 15:09

Dekuju vsem za odpovedi, zkusim koupit ten Excipial, mam uz s nim dobre zkusenosti a uvidim no..stejne ale mazat ji to ve vlaskach.. 8o snad to pujde

Keyllah
Echt Kelišová 9466 příspěvků 19.03.18 15:12
@Anonymní píše:
Dekuju vsem za odpovedi, zkusim koupit ten Excipial, mam uz s nim dobre zkusenosti a uvidim no..stejne ale mazat ji to ve vlaskach.. 8o snad to pujde

to je to nejmenší -) musíš to pak dostat z té hlavičky nějak pryč a vyčesat, což byl největší boj pro mě. Speciální hřebínky na vyčesávání absolutně bez výsledku :,(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.18 15:14
@Keyllah píše:
to je to nejmenší -) musíš to pak dostat z té hlavičky nějak pryč a vyčesat, což byl největší boj pro mě. Speciální hřebínky na vyčesávání absolutně bez výsledku :,(

No a jak si to nakonec z te hlavicky dostala? 8o

Keyllah
Echt Kelišová 9466 příspěvků 19.03.18 15:14
@Anonymní píše:
Dekuju vsem za odpovedi, zkusim koupit ten Excipial, mam uz s nim dobre zkusenosti a uvidim no..stejne ale mazat ji to ve vlaskach.. 8o snad to pujde

ještě je prý hodně dobrá ta Bioderma, ale u nás nezabralo nic z toho. Až byl syn větší, pořádně jsem to namazala (vazelína, kokosový olej) a pak jsem to musela jemně odškrábávat, místy nehtem, místy kartáčkem na zuby, jemně ale odškrabávat -) hřebínky a podobně nezabraly vůbec…

Keyllah
Echt Kelišová 9466 příspěvků 19.03.18 15:16
@Anonymní píše:
No a jak si to nakonec z te hlavicky dostala? 8o

namazala a odškrabávala. Musí to být pořádně promazané -) pak jsem dítko posadila před reklamu a jemně začala odškrabávat nehtem, nebo novým měkkým kartáčkem-) těmi štětinkami. Ale byl to boj…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.18 15:28
@Keyllah píše:
namazala a odškrabávala. Musí to být pořádně promazané -) pak jsem dítko posadila před reklamu a jemně začala odškrabávat nehtem, nebo novým měkkým kartáčkem-) těmi štětinkami. Ale byl to boj…

Tak to budu muset delat jedine ve spanku jejim :D jinak se nenecha..no hlavne ze uz vim, jak s tim zatocit

Keyllah
Echt Kelišová 9466 příspěvků 19.03.18 15:33
@Anonymní píše:
Tak to budu muset delat jedine ve spanku jejim :D jinak se nenecha..no hlavne ze uz vim, jak s tim zatocit

u nás fungovaly reklamy -) to byly děti vždycky jak v tranzu :mrgreen:

Cherybery
Ukecaná baba ;) 2050 příspěvků 4 inzeráty 19.03.18 15:39
@Anonymní píše:

Delala jsem to ve spanku, namastit beznym olejem a nechat nasaknout a pak vycesat hustym jednoradovym hrebinkem.

Janli
Kelišová 6001 příspěvků 9 inzerátů 19.03.18 16:48

Namazat před koupáním a vyčesat středně tvrdým kartáčkem na zuby. Pak umyješ hlavičku a je čistá.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >