Suchý kašel a trojkombinace léků

Anonymní
24.3.21 19:53

Suchý kašel a trojkombinace léků

Dobrý den,
prosím anonym, jde o zdravotní informace.Syn 3,5let chytl nedávno od kamarádky nějaký infekt, nejdřív rýma, pak vlhký kašel a teď suchý,dr.rekl,ať se k němu pro jistotu stavíme, to už měl ten suchý kašel(covid nema).A dal mu dýchatka ecobec, ventolin a sirup aerius. A to jsem si říkala, že ho jen tak zkontroluje a doporučí stoptusin a ono najednou toto. Ecobec a aerius už jednou měl(cca rok nazpátek),bez valného účinků, tehdy byly opakovaně různé kašle a tak dr. zkoušel kde co, až zabrala nakonec antibiotika.Tak mě teď dost udivilo, že dal zas ty spreje a aerius.Mate s touto kombinaci někdo pozitivní zkušenosti?
Nejraději bych dala jen ten stoptusin, ale nechci zas jít proti dr.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
24.3.21 20:09

A on je syn astmatik? Protoze tohle mi neprijde jako klasicka lecba u deti se suchym kaslem. Volila bych spis nejaky antitusika. A teda taky zalezi jak ten kasel dlouho trva, jestli je k tomu dusnost atd…

• Citovat
  • Nahlásit
10687
24.3.21 21:07

Zažila jsem s dětmi dost suchých kašlů, některé i hodně dlouhé a z tebou uvedeného snad jen jednou dostaly aerius :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.21 21:37
@Anonymní píše:
A on je syn astmatik? Protoze tohle mi neprijde jako klasicka lecba u deti se suchym kaslem. Volila bych spis nejaky antitusika. A teda taky zalezi jak ten kasel dlouho trva, jestli je k tomu dusnost atd…

Právě že není. Ja sice mám na pyly, Alena zatím nic.Teda ani nebyl na alergologie,dr.ho tam nechtel posílat, aby prý těmi testy náhodou alergii nevyvolali.Ten vlhký mel týden a teď asi 4 dny ten suchý, spíš to má hlavně v noci třeba kolem 3hodiny tak na 20minut. Během dne občas zakasle. Sestra mi říkala, že ty kašle trvají i déle než se z toho dítě dostane, klidně prý i 3 týdny, sama má děti a takové zkušenosti, ale tyto léky nikdy nedostali.

• Citovat
  • Nahlásit
1036
24.3.21 21:39

Co poslech, čistý? Syn se nějak šíleně dusí nebo prostě semtam kašle? Taková dávka léků jen kvůli kašli je podle mě přehnaná. :think: Na ATB určitě nechat udělat crp, aby je nebral zbytečně. Kašel může trvat i měsíc a neznamená to nic závratného. :nevim: Může to být klidně i ze suchého vzduchu, tak proč do něj prát léky na astma? 8o Za mě Stoptusin, Robitusin na suchý, Mucosolvan na vlhký a rozhodně to s těmi sirupy nepřehánět, kolikrát udělá stejnou službu bylinkový čaj a pár dní v klidu, než nechat deset tisíc v lékárně. :roll: Ale tak snad doktor ví, co dělá. Proč to nekonzultuješ s ním? :nevim:

Příspěvek upraven 24.03.21 v 21:42

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.21 21:41

@ivašot. Právě se mi to taky nezdá, jsou to přece léky na astma, teď u toho dr.byl muž a ten se neptal :( minule, když nám ten ecobec napsal, tak říkal, že to je na roztáhnuti průdušek, aby mohl jít hlen ven.No tak uvidíme.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.21 21:45

@prejeta_zaba nedusí se, jen v noci mívá třeba zachvat kašle na 20minut, během dne několikrát zakasle, je to suchý kašel. U dr.byl muž a na nic se ho neptal :,( když jsem poslouchala doma(uchem na zada)tak nic nebublalo, ale nemám fonendoskop, tak nevím, jestli může slyšet víc. Fakt bych nejraději též jen léky, jak píšete.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.21 21:58
@Anonymní píše:
Právě že není. Ja sice mám na pyly, Alena zatím nic.Teda ani nebyl na alergologie,dr.ho tam nechtel posílat, aby prý těmi testy náhodou alergii nevyvolali.Ten vlhký mel týden a teď asi 4 dny ten suchý, spíš to má hlavně v noci třeba kolem 3hodiny tak na 20minut. Během dne občas zakasle. Sestra mi říkala, že ty kašle trvají i déle než se z toho dítě dostane, klidně prý i 3 týdny, sama má děti a takové zkušenosti, ale tyto léky nikdy nedostali.

Ventolin bych dala pouze pri dusnosti - ten je na roztazeni prudusek, pak na tu noc klidne Aerius, pokud doma nic jinyho nemas, jinak bych preferovala spis volne prodejny antitusika, je jedno jaky…a Ecobec bych uplne vynechala, ja ty kortikoidy moc rada nemam, kor kdyz nema dite v diagnoze astma, tak mi to prijde uplne zbytecny.

• Citovat
  • Nahlásit
5272
25.3.21 21:57

To doktor takto od boku nasadí inhalační kortikoidy?

Na noc bych dal Levopront k utlumení receptorů, kdyžtak ten Aerius. A ev. vyšetření na alergologii (něco snad doktora k nasazení inhalačních kortikoidů vedlo…).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat