Suchý kašel - může to být astma?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.12.21 08:50

Suchý kašel - může to být astma?

Dobré ráno. Dcera 6r cca před týdnem začala kašlat (suchý dráždivý kašel) bez nemoci, bez jiných problémů. Začalo to z ničeho nic cca před týdnem. Je plné zdravá, nemá žádné jiné obtíže, ale z ničeho nic začne kašlat a rozkašle se někdy tak, že nemůže přestat. Doposud to zastavil robitusin nebo léky na alergii - je alergik na prach. Včera jsem vysávala byt, ona běhala okolo a dostala opět záchvat kašle. Zastavil to až ventolin, který jsme dostali při nemoci nedávno. Většinou ji to začalo večer, než si šla lehnout, ale vyjímkou nebylo ani přes den. Je den, kdy ani nezakašle. Objevuje se to nahodile a po záchvatu se již kašel neobjeví. Ptám se těch, které mají zkušenost s astmatem u dětí, zda by tohle mohlo být astma. Četla jsem, že se projevuje jen v noci a ukazuje se sýpání, což ona nemá. Já jsem také astmatik.
Pro ty, které mi poradí jít k lékaři, tak Dr má nyní dovču. Záskok jen pro akutní stav.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2373
19.12.21 08:56

Tohle astma nebude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39657
19.12.21 09:24

Tak úplně to na astma nevypadá, nevím, jestli by to přišlo takhle naráz, bez předchozích problémů. Jinak v dnešní době bych asi udělala i test na kovid, je to chameleon

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.12.21 09:34

@vokishka udelala jsem doma test a covid negativni. Pokud ty testy teda nejsou na bobek :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
39657
19.12.21 09:49
@Anonymní píše:
@vokishka udelala jsem doma test a covid negativni. Pokud ty testy teda nejsou na bobek :nevim:

jsou na dva bobky :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9557
19.12.21 09:53

Klidně může. Já i dcera jsme astmatici a v noci ani jedna nesípe, obě máme středně těžké astma. Spíš než s pediatrem prober s alergologem, pokud to nepřestane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.12.21 10:17

@Havlova mohla bych se zeptat, jak to u dcerky vypadá? Také se to projevuje suchým kašlem? A začalo to také z ničeho nic?

• Citovat
  • Nahlásit
9557
19.12.21 10:40
@Anonymní píše:
@Havlova mohla bych se zeptat, jak to u dcerky vypadá? Také se to projevuje suchým kašlem? A začalo to také z ničeho nic?

Ani nevím, postupně se to vyvinulo z alergie. Jinak ano, záchvaty kašle, hlavně po pohybu nebo vystavení alergenům, postupně ztížené dýchání, pak i dušnost při nervozitě (ale i nadměrné radosti), ale noční dušnost nikdy. Nakonec středně těžké astma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
723
19.12.21 13:40

Já jsem dostala astma v 40ti. Projevovalo se to dráždivým kašlem, doslova jako když zaběhne jídlo. Záchvaty trvaly 10-15 min., i víc. Dýchat nosem jsem během nich mohla, ale ne ústama :,(. Nejsem alergik (možná na prach).

Jak už někdo napsal, co to je, určí až lékař. Studovala jsem kvůli nečemu stránky NAPSANÉ LÉKAŘI o astmě a vím, že ne vždy je astma správně diagnostikováno (když to není typické astma projevující se tím, že člověk se nemůže nadechnout): tehdy platí, že pokud člověk dostane léky na astma a potíže zmizí nebo se zmírní, tak pak platí, že je to astma. (Ten ventolin, cos dala dcerce, je vhodný i pro děti? Myslím teď dávkování. Na to pozor.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.12.21 20:42

@BeaL ja doufam, ze ano. Dostala jsem ho od obvodni lekarky, kdyz dcera byla nemocna a mela zachvaty kasle. Urcila davkovani 2× denne dva nadechy pres inhalator. I lekarnik tak radil. Priznam se, ze vic jsem se po tom nepidila, kdyz to bylo na predpis

• Citovat
  • Nahlásit
8.1.22 00:26

Dobry vecer.. chtela sem se zeptat nebo spis poradit.. synkovi( 1,5 ) zjistili astma pani doktorka nam dala ecobec(hnedy) ve spreji dva krat dene dva striky pomohlo mu to prestal kaslat ale ted par dni zase zacal kaslat odpoledne a kdyz utika a a řadí… nedavno jsem byla znova u p. Alergolozky tak jsem rekla ze zacal kaslat dala nam ecobec (fialovy).. mate s tim zkusenosti nebot v lekarne me pani vystrasila ze neni vhodny lek ze je silny..a ze je az od dvou let..dekuji za odpovedi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2808
8.1.22 07:59

To se těžko dá odhadnout, jestli ti to dala doktorka záměrně nebo omylem.Tak si zavolej po víkendu a zeptej se. Mohla usoudit že mu to silnější neublíží. Syn když byl menší taky měl astma a užíval několik let fialový kolečko, to bylo fakt dobrý. Akorát nevím už jak se to jmenovalo. A na zhoršené dýchání Ventolin. Hodně mu pomohli lázně, jezdil do Ostrova u Macochy. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat