Suchý, nebo vlhký kašel?

12735
1.3.13 13:55

Suchý nebo vlhký kašel?

Ahoj holky, potřebuji poradit. Připadám si jako idiot, ale jsem už opravdu mimo. Syn chytl od starší dcery chřipku a kašle. Z nosu mu teče průhledná rýma a sem tam odkašle, ale jinak je to suché. Když mu dám sirup na odkašlávání tak odkašle co má, a pak už kašle jen na sucho, dráždí ho to a tak snad co minutu kašle. Na noc jsem mu dala sinecod a hezky spinkal párkrát zakašlal a ráno si hezky odkašlal, ale sotva jsem mu dala aerius na ředění hlenů a poté sinupret tak začal kašlat až zvracel. Teď jsem mu sinupret dala znovu, tak si odkašlal a už ho to zase jen dáví. Uvažuji nad tím, že bych mu pár dní dávala sinecod a pak přešla znovu na ten sinupret? Poradíte? Co myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13802
1.3.13 14:02

Dítěti, co se tam odkašle, bych nic nedala. Dcera má taky rýmu a kašle (dráždí jí hleny) a nic jí nedávám. Řešilo bych to tehdy, když bych viděla, že kašel dítě velmi obtěžuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15337
1.3.13 14:18

Abych pravdu řekla, já té Tvé léčbě tedy zrovna nerozumím - především, proč mu vůbec dáváš Sinupret a Aerius?

Sinupret je určený na dlouhodobější používání, efekt se projeví cca po dvou týdnech - je to přírodní, šetrný přípravek hlavně pro děti, které kašlou dlouhodobě. Na párdenní virózky nemá smysl. Když už máš pocit, že mu nutně potřebuješ pomoci v odkašlávání a kašel provlčit, dej třeba Prospan, Hedelix (ty jsou přírodní) - nebo z těch už lékařských Mucosolvan či ACC.

Osobně bych mu po Tvém popisu přes den nedávala vůbec nic.

Aerius není určený na ředění hlenů - je to antihistaminikum, které má snížit otok sliznic. A pokud se nemýlím, když už se dává v období virózy kvůli oteklým sliznicím, pak se dává na noc, nikoli přes den.

Pokud se kašlem budí v noci, dej na noc Sinecod nebo Stoptussin (ten je ještě lepší).

Příspěvek upraven 01.03.13 v 14:20

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2803
1.3.13 14:19

Teď jsme měli něco podobnýho, jenže já hned jedu k doktorce nebo na pohotovost. Prostě chci mít jistotu.
Doktorka z Motola nám doporučila Stoptussin sirup. A fakt to na ten dávivý kašel zabralo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4455
1.3.13 14:44

Zrovna to taky řeším. Důležité je vědět, jestli má skutečně tu chřipku nebo virózu. Na tu virózu nám dětská lékařka doporučila Fenistil v kapkách (na zklidnění). Hlavně na noc. Nebo Stoptussin sirup a pozitivní léčbu jsem zaznamenala skoro hned. Jen s Fenistilem bych na to nestačila, ale dle dětské to u viróz stačí. Konzultovala jsem to následně i s ní a ta řekla, ať tedy pokračuji s tím Stoptussinem. Nicméně začínám mít problém to do ní dostat. Je to takové hnusně sladké.

Na tvém místě bych zašla k lékařce (lékaři), moc nechápu, proč se pokoušíš o léčbu, které nerozumíš a dítě z ní zvrací :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lucie46
1.3.13 14:57

Ahoj, my Aerius pouzivame dlouhodobe kvuli alergii, opravdu zklidni sliznice a zmirni otok… ale ten asi nic nevyresi… kdyz uz tak fakt na noc.. Zkus ten Stoptussin je fakt vybornej :) Pres den Stoptussin dvakrat denne a na noc bych nechala sinecod… pokud by se v noci vyrazne davil a kasel ho hodne obtezoval a budil dala bych ten Aerius..

• Nahlásit
  • Citovat
12735
1.3.13 15:08

@BohunkaP tak za prvé aerius máme od imunologa právě napsaný ráno na lačno a při zahlenění, za druhé sinupret mi řekla sestřička abych mu ho dávala, že je na tu rýmu a kašel od ní.

@Trojlístek zvrací protože kašle tak, že ho z toho natahuje a víc se vyjadřovat nebudu, dělám to co mi řekli na pohotovosti že dělat mám, nemusíš mě urážet, děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12735
1.3.13 15:10

@BohunkaP aerius hleny ředí, tak mi to i řekl lékař imunolog, když nám to psal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15337
1.3.13 15:10

@LadyRebeka, tak proč se ptáš, když jsi si jistá, že všechno děláš správně? 8o 8o
Informace jsi dala poloviční (o předpisu o imunologa ani o konzultaci se sestřičkou jsi předtím nic nepsala) a ještě se rozčiluješ, když Ti napíšeme, že se nám to zdá divné. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lucie46
1.3.13 15:12

@LadyRebeka a proc mate Aerius? jen na dobu nemoci? kvuli zahleneni?

• Nahlásit
  • Citovat
4478
1.3.13 15:14

Tak zvraci, protoze hleny v noci proste polyka a to drazdi zaludek. Je to uplne normalni. Kdyz to nevyplivne ven, ale spolkne, tak pak male deti casto zvraci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15337
1.3.13 15:19
@LadyRebeka píše:
aerius hleny ředí, tak mi to i řekl lékař imunolog, když nám to psal.

Dost pochybuji, že to imunolog skutečně přesně takto formuloval - Aerius hleny neředí.
Obsahuje desloratadin (antihistaminikum), který je určený k tomu, aby zlepšil nosní průchodnost… čímž člověk lépe dýchá a samozřejmě se mu i lépe smrká (odtud zřejmě ono „ředění hlenů“).
Na doslovné „ředění hlenů“ se používají mukolytika, která ale Aerius neobsahuje.

Příspěvek upraven 01.03.13 v 15:35

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2803
1.3.13 15:20

@BohunkaP Přesně tak, taky mě to stejné napadlo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12735
1.3.13 15:29

@Lucie46 přesně tak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.5.15 06:24

Ahojky.Syn 17ti mesicni se mi v noci davi, hrozne kasle.Taky ma rymu uz 3 tydny. Porad mu tece sopel, tak odsavam, strikam morskou vodu a na noc Nasivin sprej.Byla jsem s nim u doktora samozrejme.Pani doktorka se me ptala jestli ma suchy nebo drazdivy kasel.To je ten problem, ja to nepoznam. :nevim: Rekla jsem, ze vlhky, tak ma sirup na vlhky kasel, ale nepomaha.Tak me napada co kdyz ma suchy kasel? Prosim anonym, treba sem chodi pani doktorka a nebo nekdo z rodiny. Nechci aby me nekdo poznal pod nickem.Dekuji.Jak tedy poznam suchy kasel od vlhkeho? Jinak dnes rano mu tekla krev z nosanku. :,( Jdu za hodinu s nim zas k doktoru, jen potrebuju vedet, jak rozlisit druh kasle. Dekuji.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama