jak rozeznat suchý nebo vlhký kašel?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lee92
Kecalka 128 příspěvků 09.11.18 07:56
Suchy nebo vlhky kasel, prosim poradte

Maminky, rano se mi dcera probudila s kaslikem. Nejspis jedna z NU na MMR vakcinu :( chtela bych zahajit lecbu, ale prosim jak rozeznat, zda se jedna o suchy nebo vlhky kasel? Dcerka chrchla a je jakoby zahlenena. Dekuji a co by jste doporucili na lecbu? :think:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

stinga
Závislačka 4203 příspěvků 6 inzerátů 09.11.18 08:06

tak to je vlhký kašel, třeba Mucosolvan sirup by mohl pomoci

smurfka
Nadpozemská drbna 29811 příspěvků 09.11.18 08:28

podle mě když kašle hnusně ale drsně a tak zvaně naprázdno, je to suchý kašel..
pokud kašle s tím že jakoby vykašláváš i hleny, tak je to vlhký..ale já to taky nikdy nepoznám..většinou beru v lékárně na suchý na začátku léčby a po třech dnech dávám na vlhký.. :nevim:

Uživatel je onlineAduš8
Ukecaná baba ;) 2048 příspěvků 09.11.18 08:30

Suchý kašel je takový dusivý, vlhký poznáš právě podle toho, že slyšíš (omlouvám se za ten výraz) jak jí ty hleny lítají v krku.

unuděná
Kelišová 5555 příspěvků 2 inzeráty 09.11.18 08:50

@smurfka delas to presne obracene,nez je spravne ;)

pokud si nejsi jista,vzdy zahaj lecbu leky na vlhky kasel a podporu odkaslavani (Mucosolvan,Brom­hexin,Acc,jitro­celovy sirup a podobne).Pokud dite kasle v noci,muzes na noc dat neco na suchy kasel,utlumeni kaslaciho reflexu (Sinecod,Fenis­til..).Kazdopad­ne je velmi dulezite navysit prijem tekutin.

Deti jen malokdy maji suchy kasel,je to spis alergicke a casteji u dospelaku. Suchy kasel je v podstate jen nuceni ke kasli bez produkce hlenu.Nemuzes to zastavit,ani kdyz si hodne odkasles nebo se napijes.Naopak vlhky kasel je takove to chrceni,casto s rymou ci teplotou,prichazi casto v noci (pri lezeni)-jelikoz hlen v pruduskach se drzi a ryma steka dolu..

Toliko od lekarnice :*

Lee92
Kecalka 128 příspěvků 09.11.18 08:52

Holky moc dekujuuuu :*

smurfka
Nadpozemská drbna 29811 příspěvků 09.11.18 09:01

@unuděná proč bych měla dávat na vlhký kašel, když vlhký kašel nemá..
moje děcka právě jen kašlou bez hlenů..třeba ted zrovna..
dávám teda ted jen na noc, na tlumení kašle, a zrovna dneska si du koupit i něco přes den, aby začaly vykašlávat nějaké ty hleny aby to přešlo.. :nevim:

unuděná
Kelišová 5555 příspěvků 2 inzeráty 09.11.18 09:41
@smurfka píše:
dávám teda ted jen na noc, na tlumení kašle, a zrovna dneska si du koupit i něco přes den, aby začaly vykašlávat nějaké ty hleny aby to přešlo.. :nevim:

nesmysl, co píšeš. Pokud mají suchý kašel, tak z nich žádné hleny nevymáčkneš ani s celou lahví Mucosolvanu ;)
Pokud ale zahlenění jsou, jen třeba to není tak patrné, pak je fajn třeba Stoptussin, ten má dvojí účinek, jak na ředění hlenu, tak na utlumení dráždivého kašle.
Na noc, to se shodneme, je vhodné dávat léky na utlumení kašle i v případě produktivního, vlhkého kašle.

unuděná
Kelišová 5555 příspěvků 2 inzeráty 09.11.18 09:44
@smurfka píše:
dávám teda ted jen na noc, na tlumení kašle, a zrovna dneska si du koupit i něco přes den, aby začaly vykašlávat nějaké ty hleny aby to přešlo.. :nevim:

A mimochodem, suchý kašel je v 99% případů počátek normálního vlhkého kašle, jen je třeba to odkašlávání podpořit. V tom jednom případě ze sta se ale může jednat o závažnější onemocnění, alergický kašel apod.

smurfka
Nadpozemská drbna 29811 příspěvků 09.11.18 09:56

@unuděná
fajn..pořád si mi teda neřekla co na suchý kašel přes den..aby teda přestal. ( když nejsou žádné hleny - nemůžu teda dávat nic na vlhký kašel ) ani nic na tlumení kašle suchého ( to na noc ) ..co teda přes den, aby ten kašel zmizel.. :think: :nevim:

pak teda píšu že sice mají suchý kašel, ale zajdu teda koupit něco at se podpoří a začne nějaké to vykašlávání a ty napíšeš že to je nesmysl, že pokud mají suchý kašel, tak z nich hleny nevymáčknu ale na druhou stranu píšeš, že suchý kašel je začátek vlhkého a je třeba odkašlávání podpořit..tak asi jsem blbá ale nechápu teda :D

unuděná
Kelišová 5555 příspěvků 2 inzeráty 09.11.18 10:06

No protože se dušuješ, že mají suchý kašel a zároveň tvrdíš, že jim koupíš něco na odkašlávání ;) Asi takhle, jde hlavně o to nepodávat dítěti antitussika (léky na suchý kašel) pokud existuje možnost, že se jedná o produktivní kašel v začátku. Léky na suchý kašel tlumí kašlací reflex, což by v případě vlhkého kašle zapříčinilo hromadění hlenů v průduškách a následný průšvih. Dítě sice kašlat přestane, ale může z toho mít v extrémním případě třeba zánět průdušek. Takže pokud víš, že děti začínají jakoby suchým kašlem a pak jim přechází do vlhkého, dávala bych hned od začátku něco jemného na podporu odkašlávání, třeba jen ten jitrocelový sirup, zvýšila bych příjem tekutin a uvidíš. Suchý kašel u dětí by měl být řešen s lékařem.

smurfka
Nadpozemská drbna 29811 příspěvků 09.11.18 10:12

ano..protože na suchý kašel nic není..( jen teda robitussin a tussin - což je ale na noc, na tlumení kašle )…když jdu do lékárny a řeknu že chci něco na suchý kašel tak mi dají bud vždycky tohle..což ale nemůžu dávat přes den, nebo mi dají něco na vlhký kašel..protože prostě na celodeení suchy kašel asi nic není..
a já to nevím že se suchého přejdou do vlhkého..to mi taky pořád tvrdí v lékárnách..že první tři dny dávat na suchý kašel a pak na vlhký kašel.. :nevim:
jako nevím ale vlhký kašel moje děcka snad neměli ještě nikdy..když mají kašel, tak kašlou jak tuberáci, ale nic s nich neleze, žádné hleny, ani to není prostě ten chrchlavý kašel, že by se jim něco v krku " vracelo ".. :nevim:

unuděná
Kelišová 5555 příspěvků 2 inzeráty 09.11.18 10:18

@smurfka Ale je, akorát právě tím, že suchý kašel u dětí je velmi vzácný a mívá obvykle vážnější příčiny, tak se spíš doporučuje něco na odkašlání. Protože většina laiků mmá problém rozlišit ty druhy kašle. Léky na suchý kašel pro děti jsou z velké většiny na recept..
A kašel u tvých dětí bývá jako vedlejší příznak rýmy? Mají u toho teplotu? Kašlou v noci, či spíš přes den?

smurfka
Nadpozemská drbna 29811 příspěvků 09.11.18 10:23

@unuděná ne..rýmu nemají..teplotu taky ne..kašle spíše v noci ( i když dávám na to tlumení )..sem tam ráno, přes den moc ne..

unuděná
Kelišová 5555 příspěvků 2 inzeráty 09.11.18 10:28

@smurfka :nevim: Tak to těžko říct takhle na dálku. Možná bych s tím zašla pro jistotu k pediatričce, aby vyloučila jiné příčiny než zahlenění.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Marek Taclík se během StarDance měl k sexy brunetce. Co je to za krásku?

V sobotu Česká televize odvysílala šestý soutěžní večer taneční show... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >