Suchý štěkavý kašel - syn 15 let

3284
20.11.15 07:48

Suchý štěkavý kašel syn 15 let, poraďte

Ahoj všem, omlouvám se za další diskuzi o kašli, nemám bohužel čas pročítat stávající…

Prosím o radu – syn 15 let má už pár dní takový „štěkavý“ kašel (jakoby „laryngitinovitý“), v krku ho nebolí, nemá teplotu, není unavený, jen ho dráždí ten kašel…poraďte, co mu dát – jestli na tlumení kašle nebo na zvlhčení?? Dala jsem mu Stoptussin, mám doma ještě Zodac, ten mu jednou napsala doktorka – nebo to můžu zkombinovat?? Nebo něco na odkašlávání? (pamatuju, že jsem mu dávala Hedelix jednou)….ať to přes ten víkend nějak zažehnáme…DÍKY MOC ZA RADY!! :kytka: Teplý čaj s medem mu to udělá ještě horší…a venku na vzduchu mu dělá spíš dobře…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24410
20.11.15 07:51

Dceři na suchý kašel nejvíc pomůže cibulový sirup.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28857
20.11.15 07:52

@Gerberka třeba doktor? Nechat ho poslechnout?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.15 07:59

Ten jsem měla včera, přes noc jsem udělala cibulový sirup a ráno dala první lžičku a už produkuju a je to mnohem lepší, doporučuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13208
20.11.15 08:02

Pokud se ho to drzi uz dele, volila bych lekare. Jinak na suchy kasel neco na tlumeni, na noc napriklad sinecod a muzes to kombinovat s fenistylem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
elot
20.11.15 08:04

Už jsem to tady párkrát psala, ale já mám opravdu vyzkoušený, nakrájet cibuli na kousky, zabalit do plateneho kapesníku a dát přes noc blízko k postýlce, většinou už po jedné noci začnou pěkně odkašlávat..

• Nahlásit
  • Citovat
5744
20.11.15 08:06
@elot píše:
Už jsem to tady párkrát psala, ale já mám opravdu vyzkoušený, nakrájet cibuli na kousky, zabalit do plateneho kapesníku a dát přes noc blízko k postýlce, většinou už po jedné noci začnou pěkně odkašlávat..

Mu je 15 let. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
elot
20.11.15 08:09

@kve-tinka :mrgreen: Aha člověk tady většinou řeší mimina. Myslela jsem patnáct měsíců :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.11.15 08:16

Napíšu za sebe, občas to mám taky a k tomu kašli plechový hlas. V tom nejhorším období užívám: stoptusim, aescin, antihistaminika - na den aerius, na noc dithiaden.
A pokud mám pocit „tísně“ v krku - ono to i tam oteče, tak krom chladného vzduchu si dopřeji zmrzku. Ale v tom případě, pokud to je možné, doporučuji lékaře.

• Nahlásit
  • Citovat
20.11.15 08:22

Já bych řekla že se jedná o astma nebo alergie na prach, v tom případě zodac, nebo co užívají alergici(nemám zkušenosti)
dithiaden ano, přikláním se k alergii, něco na roztažení průdušek(název si nepamatuju)moje neteř měla velkou bolest v oblasti plící-rengen zjistil, že se jí jedna plíce „zcvrkla“,a protro se jí špatně dýchalo, má skryté astma. Takže asi doktor jikdy nevíš. Bez rengenu by jí daly léky na obyč. nemoc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3284
20.11.15 08:29

Holky, díky všem za rady.

myslíte, že můžu kombinovat Stoptussin a ten Zodac - ten dostal jednou od doktorky předepsaný, že 1× denně (ráno)…

samozřejmě že kdyby to měl déle, jdeme k dr. ;) - před rokem právě měl to stejné, poslechla ho, tam nic a dala mu ten Zodac…jistěže teď to nemusí být to samé, jen píšu, že to takto občas (řádově 1× za rok) má - bez teploty, bolesti krku nebo schvácenosti.. ;) a že vždycky tápu, co má dát - jestli něco na tlumení kašle nebo odkašlávání - a na tom stoptussinu je napsané, že tlumí dráždivý kašel a současně ulehčuje odkašlávání :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.15 08:29

Jestli se opravdu jedná o nachlazení pak vždy musíš dávat léky na drýždivý kašel-ditustat, tusin, pak na to i to-stoptusin nakonec až bude kašel produktivní něco na odkaš. hedelix, ambrobene, vincentka se může přidávat na vševchny kašle, i průduškový čaj, lepší než chemie. Vždy postupuj podle tohoto svhématu nikdy nedávat na suchý kašel kapky na odkašlávání nepomůže to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.15 08:33

Pokud nevíš zda dávat zodac-ten je na alergie, st, já osobně bych to nekombinvala, zavolej do lékárny, tu ti těžko poradíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
20.11.15 08:55

@Gerberka možná bych i pátrala co je stejně když toto jednou za rok má, jestli třeba není i na něco alergický, možná proto ten Zodac od lékařky, ale poradila bych se sní popřípadě žádanku na alergo. Předpokládám že CRP dělala, nicméně pokud by to bylo virové nebylo by vysoké. Pokud ho budí v noci kašel, dávala bych ten Zodac případně na noc, oni tyhle léky roztáhnou dýchací cesty, já malé 2 roky při kašli dávám na noc fenistil kapky na radu lékařky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3284
20.11.15 09:01

@medunka23

moc děkuju za rady…v noci nekašle vůbec - zatím ;)…uvidíme - zatím má ten stoptussin..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama